Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    ale mam też pytanie - DLACZEGO u nas zawsze musi być tak DROGO?!?!?!

    można powiedzieć, że pewnie cła, podatki itp...
    ale kolejne 30 sekund w google i w europie (w Belgii) można kupić za 299 euro (czyli 1146 zł wg dzisiejszego kursu) + ok. 15-25E za transport (czyli 60-100 zł) a wysyłają do wszystkich krajów UE (oczywiście bez cła itp...)
    http://shop.studio73.be/tronix-explorer-1200ws-draagtas

    kiedy u nas będzie można kupić coś w normalnych cenach obowiązujących w cywilizowanym świecie?
    To jeszcze do kompletu trzeba dorzucić linka z Explorerem XT z Belgii:
    http://shop.studio73.be/tronix-explo...-draagtas.html

    329 Euro + 15-25 Euro przesyłka, w najdroższej konfiguracji: 1323 zł.

    Normalnie to aż grzech nie kupić w takiej cenie
    Zapraszam do skorzystania z usług fotografii i wideofilmowania ślubnego w Bydgoszczy.

    zawodowyfotograf.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Bartos - w kwestii ceny przyczyna jest taka sama jak w przypadku lamp studyjnych i wszystkich innych importowanych urzadzen (marze sa takie same). Pomine juz to, ze nie uwzgledniles kosztow operacyjnych, kosztow odprawy celnej, PDOF itp Nie bede wnikac dlaczego, ale takie sa zasady importu... jako uzytkownikowi, fotografowi i studentowi tez moze mi to nie odpowiadac. Oczywiscie nie jest to ostateczna cena - wszystko zalezy od zainteresowania. Nie musze wspominac, ze forumowicze maja rabat

    kondeusz - ta firma w Belgii ktora podales, nie jest dystrybutorem na ta czesc Europy. Poza tym, wiedzac ze istnieje dystrybutor w Polsce, nie moga sprzedac do nas zadnego towaru.
    Ostatnio edytowane przez j_szczygiel ; 07-04-2010 o 11:03

  3. #23

    Domyślnie

    a niby dlaczego użytkownik nie może sobie kupić produktu w Belgii? Przecież to sklep internetowy i to jeszcze w UE
    Wyczytałem tylko, że nie wysyłają po za UE - więc nas to nie dotyczy


    Kuba - przypuszczam, że wszystko zależy od zainteresowania...
    ale jeśli sprowadzenie z Filipin jest droższe od sprowadzenia z Belgii to przecież możesz kupić w Belgii - wtedy odejdą Ci te sprawy celne - bo o ile wiem w granicach UE nie ma ceł
    doliczasz jedynie VAT, który po sprzedaży sobie odbijesz

    Dla mnie osobiście cena jest ważna ... 1300-1400 zł za Explorera XT jest ceną do przełknięcia (bo tyle kosztuje Quantuum R+600 dual power).
    a cena prawie 2300 zł to już za dużo jak na amatorskie zabawy
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  4. #24

    Domyślnie

    bartos, ceny ktore widzisz w sklepie Innovatronix to ceny detaliczne, nie obowiazuja one dystrybutorow. Roznica miedzy cena Explorerow u dystrybutora w UE a ta, ktora daje nam producent, jest wystarczajaca aby oplacalo sie sciagac je z Filipin. Gdyby ktos mial sprzedawac te zasilacze po cenie jaka podales, serwisowac, reklamowac (nawet nie wyobrazasz sobie jakie sa koszta reklamy na polskich portalach), poniesc koszty operacyjne i stale i jeszcze odprowadzic podatek, to raczej nie znalazloby sie wielu chetnych.

  5. #25

    Domyślnie

    tak to już jest z tymi cenami wszyscy by chcieli kupować tanio, ale już sprzedawać drogo np zdjęcia i jak się powie że za dużo ktoś chce za sesje to się zaczyna śpiewka ile to roboty ile przygotowań itd a jak ktoś robi taniej to dostaje ****ke że psuje rynek Wiadomo że takich zasilaczy czy zestawów plenerowych nie kupuje pierwszy lepszy Kowalski do fotografowania uprawy pomidorów w trakcie ekscytacji ich wzrostem w przydomowym ogródku tylko ktoś kto wie że sprzęt mu się zwróci lub ktoś kto ma kaprys bo che mieć i już. Tak więc zarabiającemu się to zwróci i jeszcze zarobi na siebie i fotografa. Co do cen w EU no cóż widać tam prowadzenie działalności jest tańsze niż w PL stąd różnice w cenach Wychodzi na to że prywatny import można uznać za psucie rynku bo żeby dana firma utrzymała się na rynku musi zarabiać jednostkowo tyle żeby można z wami walczyć o przetrwanie i ceny za te zasilacze wg mnie są naprawde OK.

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Ja Was rozumiem, Wy z tego żyjecie. Tego nie sprzedaję się dużo a firmę trzeba z czegoś utrzymać i zapewnić serwis.

    Jednak ja jako kupujący nie widzę żadnego powodu abym płacił dużo więcej za coś co mogę mieć dużo taniej.
    Napisałem dzisiaj do Belgów z pytaniem czy i za ile przysyłają do Polski te zasilacze

    po chwili dostałem odpowiedź:
    "
    Hello,
    we can ship it to Poland, the shipping cost will be €30.
    The shipping company will be TNT.

    Kind regards,
    Studio 73 / Foto Rubens Webshop"


    wiecie ... gdyby różnica w cenie Explorera XT była ... 200 zł ... może 300 zł - to bym się tym nie przejmował
    ale różnica wynosi ponad 900 zł (wraz z kosztami transportu).
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  8. #28

    Domyślnie

    Jednak ja jako kupujący nie widzę żadnego powodu abym płacił dużo więcej za coś co mogę mieć dużo taniej.
    no i to jest właśnie to co mówiłem o zdjęciach dlatego za fotki teraz fotografowie dostają grosze bo ludzie nie widzą powodu żeby płacić za sesje kilkanaście tysięcy jak mogą mieć to za grosze np za tysiąc lub pińcet

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoellite Zobacz posta
    no i to jest właśnie to co mówiłem o zdjęciach dlatego za fotki teraz fotografowie dostają grosze bo ludzie nie widzą powodu żeby płacić za sesje kilkanaście tysięcy jak mogą mieć to za grosze np za tysiąc lub pińcet
    Ale to chyba trochę co innego, zły przykład imo - zdjęcia za 500 i 5000 raczej się różnią jakościowo... a te lampy są takie same - a kosztują ~2x mniej za granicą.

  10. #30

    Domyślnie

    Panowie, jesli macie jakies pytania odnosnie sprzetu piszcie smialo. Rozmowy na tematy poboczne w stylu zasadnosc i wysokosc na cen Polskim rynku mozemy toczyc w innym watku
    Juz niebawem wprowadzimy pierwszy model battery packa

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •