Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    DOLNY ŚLĄSK
    Posty
    8

    Domyślnie FF - sigma 15mm czy nikor 16 (oba fisheye)

    Witam,

    Czy ktoś porównywał jakość zdjęć i pole widzenia zestawu (ew. FF nie crop)


    d3x + sigma fisheye 15mm

    d3x + nikor 16mm fisheye?

    Za wszelkie uwagi z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    Teoretycznie oba to fishe pełnoklatkowe, więc powinny mieć to samo pole widzenia...

  3. #3

    Domyślnie

    To prawda. Roznia sie milimetrami, bo maja rozne odwzorowanie i nieco inaczej znieksztalcaja brzegi kadru. Sampli jest multum w sieci. Sam obadaj. Mi troche bardziej odpowiada sigma.
    Obydwa szkla sa swietne. Jesli sztuka nie bedzie kopnieta, to musowo bedziesz zadowolony z kazdego z nich.

  4. #4

    Domyślnie

    Mi sigma bardzo odpowiada, jest tańsza, ładny obraz daje, solidnie zbudowana. Jedyny minus to obracający się pierścień AF, przy małym obiektywie trochę to przeszkadza, zdarza mi się złapać za ten pierścień..

  5. #5

    Domyślnie

    Mam ta sigme podpięta na DX i mi tam pasuje bardzo dobrej jakości szkło. Z nikonem nie miałem doświadczeń.
    D80 I D600 I N50 1.4 I S15 2.8 I S24-70 I S70-200 2.8

  6. #6

    Domyślnie

    rybie oko nie jest bezpośrednio związane z ogniskową , więc sigma właśnie teoretycznie powinna mieć "deczko" szersze pole widzenia - pytanie na ile jest to widoczne/zauważalne.

  7. #7

    Domyślnie

    Stałem dokładnie przed takim wyborem. Po testach została ze mną Sigma 15, a różnicę dołożyłem do S8

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,
    Troche odgrzewam wątek. Jak jest z af przy tych obiektywach. Miałem nikkora i af był rewelacyjny, szybki i celny w słabym świetle (sala weselna. Jak to jest w sigmie. Stoje znów przed zakupem rybki i nie wiem, czy jeszcze raz nikkor, czy sigmę. Właściwie wszystko wskazuje na sigmę, ale ten af w nikkorze był naprawdę świetny. A...jeszcze jedno... czy łatwo trafić na jakąś zdecentrowaną sigmę - czy jest rozrzut jakościowy? Mówię o używkach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •