Close

Strona 2 z 38 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 371
  1. #11

    Domyślnie

    do reportażu to raczej 17-35 ... zakres korzystniejszy...

  2. #12

    Domyślnie

    Też zagłosuję na 17-35 bo np takim zakresem można by powalczyć przez cały reportaż a 14-24... ciężko powiedzieć czy potrzebujesz AŻ tak szeroko to raz, dwa że przy fotografowaniu ludzi wolę mieć np 35 niż 24mm a i 17-35 też jakościowo nic nie brakuje
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #13

    Domyślnie

    nie myślałem że będe miał taki dylemat,nie wspominając jak to umęczy człowieka.
    gdybym miał taki zaszczyt 15 minut popracowac na 17-35,sprawa by się pewnie wyjaśniła
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOMEK K Zobacz posta
    nie myślałem że będe miał taki dylemat,nie wspominając jak to umęczy człowieka.
    gdybym miał taki zaszczyt 15 minut popracowac na 17-35,sprawa by się pewnie wyjaśniła
    Przyjedź nad Bałtyk, to sobie popróbujesz. Miałem taki sam dylemat przed kupnem mojego zooma. Zastanawiałem się czy brać 14-24 za ostrość czy 17-35 za zakres, wygrał fotoreporterski rozsądek. Z drugiej strony, przecież A. Trzcionka używa w trakcie fotoreportażu tandemu D3+14-24 więc da się, do ciaśniejszych ujęć po prostu trzeba zapiąć 35/50mm (mnie to przepinanie szkieł lekko stresuje). Nie wiem jak u innych, ale u mnie 17 mm nie jest takie bardzo dobre jak pozostałe zakresy, ale na ekranie monitora i na papierze (za miesiąc- dwa przekonam się) te f/2,8 daje radę. Jak już wyżej jeden forumowicz wspomniał, mam obawę o brak czegoś jasnego poniżej 50 mm, co może zemścić się w miejscach, gdzie nie warto będzie/ nie można będzie błyskać (vide: 35/1,8 )
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Znasz obiektyw ultra szerokokątny o dobrze skorygowanej geometrii, który nie ma dużej i wypukłej soczewki?
    Co nie zmienia faktu, że w codziennym użytkowaniu dla mnie jest to wada. Jakich by teorii do tego nie dorabiać.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Co nie zmienia faktu, że w codziennym użytkowaniu dla mnie jest to wada. Jakich by teorii do tego nie dorabiać.
    Optyka ma swoje prawa. Nie musisz do tego dorabiać teorii. Jak Ci nie pasuje wypukła przednia soczewka w 14-24, to zmień na 17-35, który jej nie posiada. Twoje narzekanie jest dla mnie niezrozumiałe.
    ...jestem arogancki, kłótliwy, zarozumiały oraz próżny... to tylko część moich zalet : )...

    ...życie, to podróż, nie cel...

  7. #17

    Domyślnie

    Zanim nie pojawił się 14-24, to 17-35 był wyznacznikiem wysokiej jakości połączonej z uniwersalnością. Inne były zakresy zoomów kilka lat temu (20-35-> 17-35, 35-70), inne są teraz (14-24, 24-70, itd), czy to ułatwia pracę czy nie- każdy musi sam odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie. W miejsce granicznej ogniskowej 35 mm pojawiła się nowa 24 mm łącząca zoomy ultra szeroki ze średnim. Zawsze porównujemy jakiś obiektyw wychodzący ze sprzedaży do jego następcy. O ile łatwiejsze jest to w przypadku dajmy na to 50/1,4 D i G, o tyle w przypadku zoomów 17-35 i 14-24 tak łatwo już nie jest. Najważniejsze jest to, co chce się fotografować i potem określić czym najlepiej to robić, znając zalety i wady obiektywów w wyczerpujący sposób opisane w internecie. Na koniec dodam, że taką samą tragedią dla użytkowników będzie upadek na płytę chodnikową N17-35 i 14-24.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  8. #18

    Domyślnie

    Teksty typu że 17-35 to stara konstrukcja etc można sobie wsadzić w d....

    17-35 był gdy jedyną pełną klatką cyfrową do nikona był Kodak a na DX ten obiektyw uznany został za najlepszy zoom nikkor ze wszystkich...

    Na fx rogi nie są tak ostre jak w 14-24, co do korekcji krzywizn oba są bardzo dobre co nie znaczy że dają idealnie proste linie w rogach na najszerszym zakresie

    AF - oba to samo

    17-35 daje możliwość pracy na starszych korpusach analogowych

    Także co kto woli...

    Oba obiektywy są bardzo dobre, ja przesiadłem się z 17-35 na 14-24 ale czasem myślę o powrocie do 17-35 z racji nieporęczności tego klocka
    D750X2 /FM/ dużo gratów

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Optyka ma swoje prawa. Nie musisz do tego dorabiać teorii. Jak Ci nie pasuje wypukła przednia soczewka w 14-24, to zmień na 17-35, który jej nie posiada. Twoje narzekanie jest dla mnie niezrozumiałe.
    Ale o so chozi? Kupiłem, mam używam, chwalę, ale i narzekam na coś co mnie drażni. Moje święte prawo

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Ale o so chozi? Kupiłem, mam używam, chwalę, ale i narzekam na coś co mnie drażni. Moje święte prawo
    Jestem niepoprawny. Zapomniałem, że są ludzie, którzy narzekanie mają wpisane w naturę. Przypomniałeś mi o tym, za co dziękuję

    Pozdrawiam
    ...jestem arogancki, kłótliwy, zarozumiały oraz próżny... to tylko część moich zalet : )...

    ...życie, to podróż, nie cel...

Strona 2 z 38 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •