Close

Strona 19 z 38 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 371
  1. #181

    Domyślnie

    czuję nosem...nadchodzącą wielką wyprzedaż 14-24 przez 'ślubnych'

  2. #182
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Warszawa/Puławy
    Posty
    181

    Domyślnie

    ha Adam z twojej wypowiedzi można wywnioskować że 14-24 jest całkiem ble i tyle (osobiście też uważam że zakres 14-24 jest mało użyteczny i dlatego nie kupiłem tego szkła - dziwi mnie natomiast fakt że tak zachwalany 17-35 poszedł właśnie na sprzedaż - z tego wynika że też jest ble. Wiem wiem ... tłumaczenie że za dużo szkieł - zgadza się jak to nosić ale sam przyznasz że wypowiedzi i opinie twoje można potraktować bardzo nie spójnie. Pozdrawiam
    2 Nikony i kilka szkieł.

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4est Zobacz posta
    czuję nosem...nadchodzącą wielką wyprzedaż 14-24 przez 'ślubnych'
    No skoro 14-24mm fotek już nie robi to mogę w dobrej cenie przygarnąć ))
    Chociaż wiadomo że to gorsze niż Ciamciang teraz itd.

  4. #184

    Domyślnie

    Ja sprzedałem ostatnio też całkiem dobre szkła, bo niech lepiej używa ich ktoś inny po prostu, zamiast mają się kurzyć. Między innymi 17-35, tyle że Tamron. Stwierdziłem, że jedna stałka w tym zakresie do moich potrzeb wystarczy, a powinna być mniejsza i lżejsza lub jaśniejsza i podobna gabarytowo. Niekoniecznie natomiast tańsza, bądź oferować nawet lepszą jakość (choć jest szansa)! Sprzedałem Sigmę 100-300, choć nie powiem, że to jest złe szkło. Ja rozumiem podejście Adama - skoro pracuje na dwa korpusy, ma na nich prawie na stałe zapięte konkretne obiektywy, to po co jeszcze dodatkowy zoom powielający zakres, jeżeli nie jest on konieczny. Ja ostatnio kupiłem stałkę 180mm posiadając już 70-200. Gdybym miał teraz wybrać, czy zostawić sobie 85mm+180mm czy 70-200 miałbym dylemat.

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4est Zobacz posta
    czuję nosem...nadchodzącą wielką wyprzedaż 14-24 przez 'ślubnych'
    Tia.. Zauważ, że Adam ma świetną stałkę Canona tutaj jako zastępnik. Dla kogoś z jednym systemem 14-24 nadal oferuje rewelacyjne ogniskowe używalne do portretu oraz do pomieszczeń - 20-24. Do tego ta stałka w Canonie jest "deczko" lepsza niż stary odpowiednik Nikona. Dopiero nowa wersja N24/1.4 będzie interesującą konkurencją dla N14-24. I to jest alternatywa, a nie 17-35, które ma inne zastosowanie - ma pracować głównie w zakresie 20-35mm.
    Są też osoby nie używające 24-70. Robiące przeskok ogniskowych, czyli posługujące się 14-24 oraz 70-200 (oraz 85mm na przykład). W tym momencie wyprzedaż ma mały sens.
    Ale na pewno kilka osób będzie sprzedawało 14-24, ponieważ o pierwszej fascynacji, przyjdzie realizacja jego ograniczeń i niewygód. Na pewno kilka osób zamieni na N24/1.4. Więc będzie co brać!

  6. #186

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę czas jaki jest już na rynku 14-24 to i tak mało sztuk trafia do ponownego obiegu. Szkło jest rewelacyjne optycznie więc sprzedaż takiego szkła podyktowane jest raczej konkretnym dostosowaniem zestawu do potrzeb lub ewentualne problemy finansowe.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  7. #187

    Domyślnie

    mOSAd zgoda.
    ja raczej miałem na myśli wpływ Adama (tego co pisze) na opinie/postawy/decyzje zakupowe wielu osób tu na forum (i nie tylko) - który IMHO jest bardzo duży.
    Obserwuję to z zaciekawieniem już od jakiegoś czasu - sorry za mały OT... zawodowo zajmuję się marketingiem

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktosiu Zobacz posta
    No skoro 14-24mm fotek już nie robi to mogę w dobrej cenie przygarnąć ))
    jest nas więcej

    Chociaż wiadomo że to gorsze niż Ciamciang teraz itd.
    cóż .... ciamciang ruuuulezzzzzzzz
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonAlberto Zobacz posta
    ha Adam z twojej wypowiedzi można wywnioskować że 14-24 jest całkiem ble i tyle (osobiście też uważam że zakres 14-24 jest mało użyteczny i dlatego nie kupiłem tego szkła - dziwi mnie natomiast fakt że tak zachwalany 17-35 poszedł właśnie na sprzedaż - z tego wynika że też jest ble. Wiem wiem ... tłumaczenie że za dużo szkieł - zgadza się jak to nosić ale sam przyznasz że wypowiedzi i opinie twoje można potraktować bardzo nie spójnie. Pozdrawiam
    Czytasz bardzo nieuwaznie. 14-24 to niemal optyczna doakonalosc. Tyle ze do reportazu slubnego jaki lubie jest malo przydatny. 17-35 jest znacznie uzyteczniejszy przy bdb optyce. Mam juz 14, 24 i 35 w stalkach, 17-35 lezakuje niemal tyle co 14-24. Fajnie miec szeroki zoom na d3, ale jest mi z tym ogolnie ciezko. No, ale ja mam komfort dwusystemowosci i bez zalu moge zrezygnowac. Gdzie tu niescislosci? Konsekwentnie podkreslam wyzszosc zakresu 17-35 i gdybym mial tylko nikona wybor bylby bardzo prosty

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    (..)Dopiero nowa wersja N24/1.4 będzie interesującą konkurencją dla N14-24.(..)
    Czytam i normalnie nie mogę hahaha co ty porównujesz chłopie - opanuj się. To są dwa różne szkła i jedno dla drugiego nigdy nie będzie konkurencją. A już do końca rozwalają mnie wcześniejsze odkrycia co niektórych ,że przy 14mm na brzegach osoby będą "porozciągane" hahaha - ludzie przecież to jest tak oczywiste jak przy 85 na 1.4 tło za portretowaną osobą będzie rozmyte.

Strona 19 z 38 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •