Close

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 122
  1. #21
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zero8 Zobacz posta
    A jak ktoś ma tylko 180/2.8?
    Ja sie z Tobą zamienie i dam Ci swój 70-300

  2. #22

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Ja wole sztywne 200 mm lub 135 mm na DX i po co tu biadolić jak stara baba w tancu

    po to że jak zamiast 135 się okaże że zdjęcie ktoś zrobił na 133, to żeby żaden purysta nie powiedział
    że się nie kwalifikuje bo jest 133 a nie 135

  4. #24

    Domyślnie

    sibelio, ktosiu, wingeo - przyznałem Wam już numery startowe

    sibelio - ważne żeby wszyscy uczestnicy mieli mniej więcej jednakowe podejście do tematu i myślę, że tutaj nikt nie będzie robił problemów czy jest to 133 czy 135 mm - a jak później trafi się jakiś "purysta" to żaden problem i nic nowego. Niemal przy każdym wyzwaniu, już podczas głosowania trafia się jakiś komentator któremu to lub tamto nie pasuje, to lub tamto zrobił by lepiej... itd. Zostaw to mnie bo ja już jestem przyzwyczajony

  5. #25
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    proszę mnie dopisac

  6. #26

    Domyślnie

    Mnie też proszę dopisać

  7. #27

    Domyślnie

    No to ja mam jeszcze pytanie:
    1.czy na DX można zawęzić ogniskową (np zamiast 135 dać 150) czy nie?
    2. Jaka jest tolerancja na ognistkową - przecież posiadacze 70-300 nie wymierzą idealnie w 135mm co do jednego mm ogniskowej
    ad.1 Wydaje mi się, że ta sprawa nie ulega kwestii: 200mm dla FX i 135mm dla DX. Właśnie dlatego wybrałem taką ogniskową, aby było trudno ją wcisnąć w kadry krajobrazowe. Wiadome, że wiele prościej jest wykonać krajobraz na np. 500mm. Nam chodzi konkretnie o 200/135mm.

    2. Jak już ktoś powiedział - 135mm to jest popularna ogniskowa i jest zaznaczona na praktycznie każdym tele-zoomie. A jeśli nie, to mogę np zaproponować taki patent. Ustawić "na oko", pstryknąć, sprawdzić w exifie w puszce. Jeśli potrzeba poprawić i przy dobrym ustawieniu przykleić sobie na skali np kawałeczek taśmy klejącej lub zaznaczyć zmywalnym markerem.


    A jak ktoś ma tylko 180/2.8?
    Wydaje mi się, że możesz wykropować takie zdjęcie do kąta widzenia ogniskowej 200mm Na zdrowy chłopski rozum 10%, acz nie jestem pewien i trzeba by sprawdzić kąty widzenia Ale cropowanie z braku odpowiedniej ogniskowej lepiej poddać pod dyskusję, bo nie widzę sensu, aby ktoś cropował z np 35mm.

    -- EDIT:
    Tak sobie z nudów sprawdziłem i policzyłem. Żeby kąt widzenia 180mm zamienić w 200mm, trzeba takie zdjęcie wycropować od środka:
    horyzontalnie: 90,35% oryginału
    wertykalnie: 90.03% oryginału
    Ostatnio edytowane przez KaeF ; 25-03-2010 o 18:32
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

  8. #28

    Domyślnie

    co prawda czasu nie mam, ale wiosna idzie, zlot nad biebrzą także ....
    wchodzę w to (najwyżej wyjdę .... na ćmoka )
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    Mozesz mnie dopisac.........na 10.04 jest planowany plener to oszklenie pozycze jakies

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •