Close

Strona 1299 z 1520 PierwszyPierwszy ... 29979911991249128912971298129913001301130913491399 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 981 do 12 990 z 15193
  1. #12981

    Domyślnie

    Oczywiście jestem krytykowany za mój wybór, czemu poniżej litra, ze słaby że w dwójkę i bagażami furmanki nie da wyprzedzić itd..

    nie słuchaj TYCH z małymi jajami - wybór bardzo dobry
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #12982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A i nie sprawdzaj na YT jak to brzmi, bo to nie oddaje tego jak jest na zywo.
    Te na yutubie to raczej zdrowe sprawne sztuki. W Hiszpanii polowałem na te motorki aby z bliska zobaczyć, dotknąć. Przez w sumie pare miesięcy pobytu na przestrzeni kilku lat widziałem tylko dwa egzemplarze, bo tu też są drogie. Jedn jechał , drug stał Pracowały ładnie, powiem bardzo znośnie . Sam silnik R3 to już jest inny klekot niż R4 , baaa to już nawet inny niż R2 które pracuje często bardzo rytmicznie R3 to zwariowane silniki już z samego założenia
    Co do włoskich motocykli w Polsce, podkreślam w Polsce, a nie za granicą w drogich krajach to mam tu swoją teorię mającą odzwierciedlenie w kulturze . Hiszpanie myją motor tuż po kupnie i potem po 7 latach 2 dni przed sprzedażą, w międzyczasie serwisują należycie w ASO, a Włosi wymienią olej jak już go na bagnecie pomiarowym czy w okienku kontrolnym nie widać i w międzyczasie często myją motocykl. Tak niestety jest. Włoskie motorki poza tymi młodymi kupionym w naszych salonach to niestety gruzowiki sprowadzane po taniości. Nie ważne czy Ducati, czy MG, czy AGUSTA. Motocykl wcale nie musi być mocno wypadkowy aby go tanio kupić. Handlarze sprowadzają sztuki tanie, aby na nich dało się zarobić. Po zatarciach, z rąk gamoni nie serwisujących, zazwyczaj z cofanym przebiegiem. Wystarczy poczytać zagraniczne fora. Niestety wiedza o użytkowaniu motocykli jest ma bardzo mizerna. Zadziwiająco mizerna.
    Wracając do tematu. Tak wszystkie włoskie klekoczą, ale jeżdżą i dojeżdżają ogromnych przebiegów. To jest taka budowa silnika i jak w Ducati zamierzona bardzo. W Agusie też.
    Tam gdzie pomieszkuje w Walencji jest salon, ASO Ducati dosłownie obok kamienicy córki. Godziny w kawiarni spędzam, a obok Ducati przejeżdżaja. Ja to widzę, słyszę jak to jeździ jak pracuje. Wszystko to są zdrowe, serwisowo zadbane motocykle. Muzyka dla uszu, a nie jednostajny szum z silnika Hondy np CBF 1000 ......
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 27-05-2022 o 12:48
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #12983

    Domyślnie

    Co by tu nie pisać, to jakbyś stał obok tej Augusty (przypominam że świeżynka niemal z salonu, nowsza wersja i to ta droższa z okienkiem na sprzęgło).
    To gwarantuje ci żebyś uciekł od niego.

    Żeby Honda CB1000F tak brzmiała to trzeba by je chyba jeden cylinder odłączyć, spuścić olej i wsypać tam żwir zamiast niego.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #12984

    Domyślnie

    MV Augusta pachnie niestety ruskimi rublami więc dla mnie nie istnieje.
    Co do "włoszczyzny" to właśnie walczę z Aprilią Pegaso - Hospody Pomyłuj ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #12985

    Domyślnie

    Nasz 3 zlot xsr tym razem w Kotlinie Kłodzkiej. Niestety pogoda dziś nie dopisała i nas trochę zlało.2022_0527_11502500-01.jpg

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  6. #12986

    Domyślnie

    _DSC5173.jpg

    To chyba kwestie w co zapakować się mam z głowy. Po podliczeniu wychodzi że dysponuje pojemnością prawie 180l. Jednak wątpliwości dotyczą kufra a dokładniej czy nie zamienić na drugą rolkę, torbę rolkę. W torbę-rolkę która jest na motocyklu zapakowałem dwuosobowy namiot, karimatę, ciepły śpiwór, matę podkładkę i krzesełko turystyczne oraz poduszkę . Całość waży 8.2 kg. Tymczasem pusty kufer o zgrozo aż 6,2 kg !!!!!. Oznacza to dodatkowe aż 6kg. i to w najwyższym punkcie.
    Ostatnio edytowane przez Zen ; 27-05-2022 o 16:18

  7. #12987

    Domyślnie

    to po co taki ciężki kufer kupiłeś , obciążenie monokey to 10kg, jeśli w ten sposób zaoszczędzisz na wadze to oczywiście, chociaż ta rolka daje Ci podparcie pod plecy.
    180 litrów, co żeś spakował , przejrzyj jeszcze raz, pakowałem na Shadow wszystko na dwa tygodnie bez problemów, w NC mam ok 160 litrów do dyspozycji i wracając z Pienin mam miejsce na kartony z kremówkami, wierzę, że 20% zapakowałeś zbytecznych rzeczy, a następne 20% można zmniejszyć

    Dziś trzecie tankowanie skutera, 600 km, średnia z tych trzech tankowań to 2l/100km - czyli w ciągu miesiąca nim zrobiłem 600, a jeździłem też Shadow i NC nie licząc auta , w ciągu miesiąca więcej niż Sokolnik przez trzy lata , że już dyskretnie o Robinie nie wspomnę ...
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 27-05-2022 o 16:49
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #12988

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    to po co taki ciężki kufer kupiłeś , obciążenie monokey to 10kg, jeśli w ten sposób zaoszczędzisz na wadze to oczywiście, chociaż ta rolka daje Ci podparcie pod plecy.
    180 litrów, co żeś spakował , przejrzyj jeszcze raz, pakowałem na Shadow wszystko na dwa tygodnie bez problemów, w NC mam ok 160 litrów do dyspozycji i wracając z Pienin mam miejsce na kartony z kremówkami, wierzę, że 20% zapakowałeś zbytecznych rzeczy, a następne 20% można zmniejszyć

    Dziś trzecie tankowanie skutera, 600 km, średnia z tych trzech tankowań to 2l/100km - czyli w ciągu miesiąca nim zrobiłem 600, a jeździłem też Shadow i NC nie licząc auta , w ciągu miesiąca więcej niż Sokolnik przez trzy lata , że już dyskretnie o Robinie nie wspomnę ...
    Jeszcze jest troche czasu, wyjazd to przełom lipca i sierpnia. Tak więc zdążę jeszcze zoptymalizowac ekwipunek. Co do kufra ..niestety kupowałem w necie, podobał mi się i dalej podoba, znane mi były wymiary i pojemność ale niestety na wagę nie spojrzałem. Jak kurier wręczał mi przesyłkę to poprosiłem o otwarcie, miałem wrażenie że zamiast zakupionego kufra są cegły .

    Zużycie paliwa 2l/100km... toż to tylko wącha opary benzyny...przy takim zużyciu koszty paliwa właściwie pomijalne.

    W tym roku na motocyklach zrobiłem już ok. 3tys. km. W tym była jedna dłuższa przejażdżka do Jarosławca ok.200km. w jedną stronę, oczywiście sam...znajomi skupili się na polerowaniu i muskaniu szmatką swoich mechanicznych rumaków. Jednemu za zimno, drugiemu za daleka a trzeciemu nie pasuje cel wyjazdu. Teraz już nie pytam planuję i wyruszam sam...a oni dalej z tymi szmatkami. Po powrocie słysze od nich " mogłeś mówić że się wybierasz, też byśmy jechali"

  9. #12989

    Domyślnie

    Masz niezoptymalizowany ekwipunek . Mój sprzęt biwakowy (namiot, materac, śpiwór, kuchenka) mieści się w 15 litrach.
    Obejrzyj tankbagi z mocowaniem pierścieniem (SW-Motech, Givi) - olbrzymia wygoda użytkowania i nie rysujesz lakieru.
    Świetne są te sakwy Givi. I motocykl jest absolutnie super.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #12990

    Domyślnie

    @Zen z tym kufrem tylnym to myślę że chyba niepotrzebnie brałeś taki typu "Adventure" czyli solidny, ciężki ze wzmocnieniami, co to ma wytrzymać wyjazd na koniec świata.
    Tylko po co, byś kupił zwykły kufer Gigi albo tańsza Kappa i też by się nadal a był o wiele lżejszy.

    Ogólnie ja bym spróbował na twoim miejscu zmniejszyć choć o 1/3 dostępny litraż.
    I albo zrezygnować z tylnego kufra albo jakiś mały na zasadzie na kask lub podręczne pierdoły.

    Na 2 tygodnie w góry zawsze się mieściłem w dwóch sakwach z boku (bez powiększanie ich) i plecak górski (nie jakiś ogromny, taki jednodniowy) przyczepiony do siodła na miejscu pasażera.

    Ofc były rozkminy że skarpetki to jedne na dzień ale w oddychającej koszulce to pociągnę 2-3 dni zanim zacznie walić.
    Treść życia motocyklisty.
    Mi zawsze strasznie dużo zajmowała torba z apteczka i kosmetykami pierwszej potrzeby.
    Ile tego jest i waży więcej niż kilkanaście koszulek i 2 swetry.

    P.s
    Dam ci pro tipa. Ja ten błąd popełniłem tylko raz.
    W Shadow wydech idzie prosto i dalej. Tutaj masz pod skosem wycelowany prosto w sakwę.
    Sugeruje żeby na dnie była bielizna i skarpetki. Ale nie odzież wierzchnia. Bo po wielu godzinach jazdy ubrania przejdą zapachem spalin.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 27-05-2022 o 20:17
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1299 z 1520 PierwszyPierwszy ... 29979911991249128912971298129913001301130913491399 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •