Close

Strona 1298 z 1521 PierwszyPierwszy ... 29879811981248128812961297129812991300130813481398 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 971 do 12 980 z 15202
  1. #12971

    Domyślnie

    Z Włochami przeważnie jest tak, że wymyślą coś ciekawego, ale nie potrafią tego uskutecznić, patrz Common Rail.
    No, ale stylistyka to faktycznie top.

    Swoją drogą byłem kiedyś na zlocie motocyklowym w Ogrodzieńcu, ponad 20 lat temu i widziałem leciwe Moto Guzzi, z wydechów którego leciała taka muzyka, że do dzisiaj nie mogę zapomnieć.

  2. #12972

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Z Włochami przeważnie jest tak, że wymyślą coś ciekawego, ale nie potrafią tego uskutecznić, patrz Common Rail.
    No, ale stylistyka to faktycznie top.
    Dokladnie.
    Stylistyka to absolutne creme de la creme. I kazdy to po prostu widzi, ja widze mimo ze to nie moj typ moto.
    Ale silnik, kultura pracy, oddzwiek mechaniczny...to jakis ewenement w druga strone niz stylistyka.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #12973

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    To racja, fajny motorek, dziś miałem okazję na mieście oblukać na parkingu. Ciekawi mnie ile to realnie przy płaceniu za nowy kosztuje ?
    ...... co prawda po bliższych oględzinach z kilku metrów ma z ADV tyle wspólnego co Fiat Panda 4x4 : ale widać, że to ładne i porządne choć japońskie
    Robin, po bliższych oględzinach znakomita większość użytkowników Adv ma tyle wspólnego z ADV co moje drugie moto (Honda VT600) ze sportem czy jazdą po torze . Fakt CB500 jest japońskie, ale również w moim zainteresowaniu był niemiecki motocykl czyli, Będziesz Miał Wydatki a dokładniej BMW G 310 GS . Szukałem z racji mojego wieku lekkiego motocykla ale zraziły mnie opinie w necie o rozciągających się łańcuszkacjh rozrządu, problemtycznej skrzyni biegów itp. okazało się że to rebrandowany silnik Bajaj. O dziwo cena niższa niż Cb500x.
    Cena nie jest tajemnicą, zapłaciłem za moją cebulę rocznik 2021 ale w wersji modelowej 2022r. 28,9 tys. zł. I nie żałuję wydanej ani jednej złotówki. Mam motocykl który sprawia wrażenie lżejszego niż jest w rzeczywistości, osiągi większe niż potrzebuję i bajecznej pracy sprzęgła i skrzyni biegów oraz dużym komforcie jazdy.
    Poniżej jeszcze jedna fota Cebuli.

    _DSC5107.jpg

  4. #12974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Cena nie jest tajemnicą, zapłaciłem za moją cebulę rocznik 2021 ale w wersji modelowej 2022r. 28,9 tys. zł. I nie żałuję wydanej ani jednej złotówki.
    Dobry rabacik wzgledem "standardowego" 32 tys za biezacy rocznik jak patrzylem.

    Poniżej jeszcze jedna fota Cebuli.
    Cebuli adventure jesli juz, bo zwykla Cebula to byly te stare CB500. Legendarne osiolki robocze nie do zajechania.

    To pewnie sprzet juz dawno dotarty i tylko czeka na Via Baltica.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #12975

    Domyślnie

    No i Cebulka to jest to. Żadne tam sporty do czysta w dwie sekundy, tylko sprzęcik do normalnego poruszania się.

    A dać jeszcze wałek, to pół świata to weźmie, tak ze 4 miliardy ludzi.

  6. #12976

    Domyślnie

    ZEN - i bardzo dobrze, że nie skończyłeś na małym BMW , byś był bardzo zawiedziony, dużo lepszą opcją jest Bajaj Dominar, lub Benelli 500, a wracając do CB500x to
    Dziwi mnie bardzo mała popularność tego modelu w stosunku do NC7000, niewiele brakowało a właśnie CB500x bym posiadał, ale jeden sam jeździł w kółko, a drugi którym chciałem wracać do domy po dokładniejszych oględzinach (a wyglądał pięknie, choć bym chciał nie było się do czego przyczepić) zostawiał dwa ślady.
    W porównaniu, CB500x, jest znacząco tańszy, troszkę lżejszy, silnik "bardziej motocyklowy", przyspieszenie do 100 to samo, bardziej zwarty, o porównywalnym zużyciu paliwa, w zasadzie prawie to samo o 10 tyś taniej, dający więcej frajdy podczas jazdy i bardziej zwinny na mieście.
    Na CB500x od razu jeździsz, NC700x się uczysz jeździć, w zasadzie jedynym plusem przy takim porównaniu jest schowek w "baku" i lepszy moment, ewentualnie możliwość kupna automatu, co ciekawe, że przy niewielkiej różnicy mocy i prawie porównywalnej wadze dynamika w stosunku do VT600, jak również prędkości użytkowej jest bardzo dużym "przeskokiem"
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #12977

    Domyślnie

    @ BOGDI


    Moje założeniem było kupno motocykla nowego i cena zakupu nie mogła przekroczyć 30 tys. Jak wspominałem jechałem do Hondy po Rebelkę 500 ale nawet w porównaniu do mojej VT600, Rebel 500 jest malutka, przynajmniej takie wrażenie odniosłem. Jestem niskiego wzrostu (naciągane lekko 170 cm. ), i dla mnie owa Rebelka była bardzo filigranowa, rzekłbym kobieca...za kobieca Przysiadłem na CB500X i już wiedziałem że to jest to, niewiele się zastanawiałem. Inna rzecz to że oferta w salonach jest bardzo ograniczona (pandemia, wojna etc.) NC750 nie było i do dzisiaj nie mam w salonach w całym kraju chyba. Przy okazji pierwszej wizyty w ASO po przejechanym pierwszym tysiącu, w salonie nawet już nie ma Cb500x. Jedyny ADV dostępny i jeszcze nawet w promocji to CRF Africa Twin. Wcześniej rozważałem kupno używanego motocykla, ale po moich i moich synów dośwadczeniach po kupnie i wiedząc ile kosztuje doprowadzenie do stanu bezpiecznej używalności. Koszt zakupu przy wygórowanych cenach oraz remont maszyny niebezpiecznie zbliża się do ceny nowego motocykla. Stąd mój wybór.
    Oczywiście jestem krytykowany za mój wybór, czemu poniżej litra, ze słaby że w dwójkę i bagażami furmanki nie da wyprzedzić itd..
    Ostatnio edytowane przez Zen ; 27-05-2022 o 11:44

  8. #12978

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Oczywiście jestem krytykowany za mój wybór, czemu poniżej litra, ze słaby że w dwójkę i bagażami furmanki nie da wyprzedzić itd..
    Ludzkie złe języki, zwykłe pomówienia.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #12979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Ludzkie złe języki, zwykłe pomówienia.
    A tak po prawdzie to litra nie dam rady ...po pierwszej połówce mam zwyczajnie dosyć a i by w dwójkę jechać trzeba mieć z kim a ja jestem sam.

  10. #12980

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Cena nie jest tajemnicą, zapłaciłem za moją cebulę rocznik 2021 ale w wersji modelowej 2022r. 28,9 tys. zł. I nie żałuję wydanej ani jednej złotówki. Mam motocykl który sprawia wrażenie lżejszego niż jest w rzeczywistości, osiągi większe niż potrzebuję i bajecznej pracy sprzęgła i skrzyni biegów
    Bardzo dobrze wydane pieniądze i to na serio nieduże pieniądze w swietle tego co sie dzieje na rynku motoryzacyjnym.
    BMW 310 ten teges trochę śmiech na sali, dobrze, ze nie kupiłeś. Doskonale rozumiem co to poręczny, zgrabny motocykl na swój wiek użytkownika

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Oczywiście jestem krytykowany za mój wybór, czemu poniżej litra, ze słaby że w dwójkę i bagażami furmanki nie da wyprzedzić itd..
    Zdarzało mi się jeździć w koło komina z dużo mniejszymi silnikowo motocyklami, czasami nie nadążałem swoim
    Duża pojemność, duża moc to przy dużych predkościach gra rolę, a wiadomo, żę my już szybko nie jeździmy
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 27-05-2022 o 12:06
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1298 z 1521 PierwszyPierwszy ... 29879811981248128812961297129812991300130813481398 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •