Close

Strona 1375 z 1518 PierwszyPierwszy ... 37587512751325136513731374137513761377138514251475 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 741 do 13 750 z 15176
  1. #13741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Panie to angolski motor, tu wszystko przemyślane jest na 102
    Tijaaa... cierpliwości ....

    Fajna osa .
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #13742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Fajna osa .
    No nazywam go Hornet ... dzień dobry Hornet i takie tam

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ogryzek rzondzi
    Jak zdejmujesz caly wydech, to caly wydech. Czyli odkrecasz rury wydechowe od glowicy, a reszta podwieszenia układu wydechowego to juz kosmetyka w sumie.
    Nie,nie , nie cały czas mówimy o końcowym tłumiku lub tłumikach takich dedykowanych do danego modelu, homologowanych co to nie trzeba nic gmerać w ustawieniach silnika, wycinać kat, mapować, szpilki na kolektorach wykręcać.

    opcja nr 1 fabryczne kominy 3w2
    opcja nr 2 akcesoryjne kominy 3w2 ( 3200-3600 zł jako nowy zestaw)
    opcja nr 3 akcesoryjny jeden komin 3w1 (1600-1900 zł jako nowa sztuka) wiec rozwiązanie budżetowe

    Przy opcji nr 1 i 2 potrzebne jest te całe kłębowisko rur aby od spodu silnika doprowadzić spaliny pod siedzenia, co Ci się podoba ich poprowadzenie wzdłuż ramy
    Przy opcji nr 3 cale te kłębowisko dzikich węży leży w garażu, a akcesoryjny mały GPR czy to inny Leo Vince wpina się w rurę wylotową pod silnikiem, zaciska opaskę, zapina sprężynki i tyle.

    Oczywiście ten mały GPR też jest dedykowany przez producenta do modelu 2011-2016 i jest na to papier, bo poprzednik to nowe kupował.
    .
    Ale co by nie mówić to te ogromne wydechy fabryczne bardzo wyróżniają ten motocykl, jest nie do pomylenia z czymkolwiek innym.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 29-11-2022 o 11:35
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #13743

    Domyślnie

    Oj tam robin to jak ty piszesz? Caly czas wydech i wydech. Ja tu sie przejmuje i ci doradzam.
    To jak w koncu chodzi o tlumik z rura przylaczeniowa, to luz z montazem i demontazem.

    Jak pisalem pojezdzij z 500km na tym GPR i potem sobie fabryczny zapnij i zdecydujesz. Na spokojnie, sprzedac sie zdazy - bez straty.
    Choc jest rozkmina
    Te dwa ogromne, fabryczne tlumik ipod siedzeniem nie prezentuaj sie dobrze - za duze sa optycznie. Ale znowuz fabryczne rury od tych tlumikow bardzo fajnie wygladaja. Tak uzupelniaja mechaniek motocykal ze tak powiem.
    I co tu zrobic...
    Juz wiem, montujesz fabryczne rury ale bez tlumikow. I teraz trudniejsza czesc. Diaks, pret, giecie na zimno. I dopasowujesz sam tlumik GPR zeby wszedl na fabryczna rure pod siedzeniem.
    Ofc trzeba kupic drugi (sam tlumik) zeby bylo komplet.

    I to by byla fajna opcja. I moto nie byl by az tak glosny, bo w koncu dwa tlumik by byly, zamiast jednego.

    A juz tak powazniej, to tych rur jakby szkoda troche. Ale chyba jednak bym sie przekonal do akcesoryjnego tlumika z jego mocowaniem niz tych wielkich i ciezkich fabrycznych wiader co robia za tlumiki.
    A z dzwieku akcesoryjnego tlumika sportowego, to jeszcze nie sluchales najwazniejszego. I tego sie nie da zasymulowac bez jazdy.
    Jak silnik schodzi z obrotow na zamknietej przepustnicy. W czasei jazdy, bo gazowanei na postoju to absolutnie nie to.
    Nie ma to jak podkrecic troche obroty i np hamujemy przed skretem w boczna droge z redukcja. To wtedy jest fajny dzwiek. Ofc nie jestem zwolennikiem napier..ania po uszach tak ze kury sie przestaja niesc w okolicznych wioskach. No ale moto powinno cos tam warczec
    Musisz go na zywo obczaic w sezonie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    No nazywam go Hornet ... dzień dobry Hornet i takie tam
    .
    Hornet to szerszen.
    Wasp to osa.

    Hmm...a moze bąk?

    Jakie takie tam Robin?
    Rozwin temat
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #13744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Hornet to szerszen.
    Wasp to osa.

    Hmm...a moze bąk? Jakie takie tam Robin?
    Rozwin temat
    To jest Hornet, już się przyzwyczaił.
    Dwa akcesoryjne pod siedzeniem to jest to , do tego zmierzamy

  5. #13745

    Domyślnie

    Lubię czytać jak Kojot czyli Krzysztof coś dokupuje do swego GSa, ale, że ostatnio cisza to ja kupuje pokrowiec na motocykl. Zwiało mi poprzedni na autostradzie z motocykla, stary bardzo był to w pierwszej chwili nie żałowałem, a teraz to gotów jestem piechotą iść gdzieś pod Warszawę i po rowach go szukać. Pasował na każdy motocykl, a już trzy sztuki nowych przemierzyłem i dopiero ten trzeci taki aby aby z bólem serca go zostawię. Obecne te pokrowce to chyba przez pijanych Chińczyków szyte.
    Normalnie świat się kończy. Pokrowców nie potrafią uszyć.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #13746

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że czuję inflację w portfelu i na zakupy zabawek jakoś pod koniec miesiąca już nic nie zostaje. A dodatkowo dziecko maturę pisze i muszę odkładać na najbliższe 5-6 lat studiów.
    Ale... od chińskich przyjaciół idzie osłona reflektora, podwyższenie dźwigni hamulca i nakładki na manetki.
    Razem z kolegą jestem w trakcie planowania sierpniowej wyprawy na skandynawski TET (ale krótka trasa - przez Alandy). Więc na taką wyprawę parę zabawek będzie trzeba kupić. Póki co u Mikołaja zamówiłem sobie dwa dwulitrowe kanisterki Touratecha.
    Poza tym chyba zacznę zbierać na nowego Schubertha E2.
    BTW - wydechy pod siedzeniem IMO będą superanckie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #13747

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Muszę przyznać, że czuję inflację w portfelu.
    Ty też m moje standardowe zakupy poszły o blisko 50% do góry
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #13748

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Razem z kolegą jestem w trakcie planowania sierpniowej wyprawy na skandynawski TET (ale krótka trasa - przez Alandy). .
    A może lepiej odkurzyć plan na Rumunię ? Gotowy fajny plan i szutry i jakieś większe kałuże się znajdą. Cieplej, bezpieczniej. Ciuchy po paciaku wysuszyć.
    .
    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    BTW - wydechy pod siedzeniem IMO będą superanckie.
    Pełna zgoda. Triumph SPEED Triple bez wydechów pod siedzeniem i tego uzupełniającego kłębowiska rur to nie jest Speed Triple tylko inny nawet fajny motocykiel.
    .
    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ogryzek rzondzi
    Co by nie kombinować to jednak SPEED musi być na dwóch kominach pod siedzeniami. Owszem z tym ogryzkiem GPR też wygląda spoczko, ale to już jest zupełnie inny jakiś lżejszy, mniejszy motocykl i podobny do każdego innego. Nie jest tak stylistycznie zdefiniowany. Swoją drogą ciekawy sprzęt bo można raz tak, raz tak, niby jeden, a jakby dwa motory

    Ty masz ori fabryka Yamahy wydechy ?
    .
    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Ty też m moje standardowe zakupy poszły o blisko 50% do góry
    Nie jest fajnie, ale można coś pogrzebać w sieci. Właśnie wyhaczyłem w przedwojennych mocno cenach olej REPSOL bo nikt go nie kupuje ori filtr oleju, świece, filtra powietrza jeszcze szukam.
    Cieszy, że teraz jeżdżone będzie na PB95, a nie na trudnodostępne i droższej 98, więc promocję na Schellu we wtorki na V-Power trzeba kalendarz wpisać.
    Oby siły i zdrowia na jeżdżenie starczyło
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 30-11-2022 o 23:20
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #13749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ty masz ori fabryka Yamahy wydechy ?
    Tak.
    Z jednej strony ok, z drugiej strony moglby czasem pochrumkac i powarczec bardziej na redukcji i hamowaniu silnikiem. Fabryczny cos tam czasem warknie, widac ze silnik by chcial.
    Z wygladu lekko drazni mnie masywnosc fabrycznego tlumika, jego dlugosc i grubosc. Ale moge z tym zyc i nawet z lekka sympatia spojrzec na fabryczny. /w koncu 11 lat jezdzile mna akcesoryjnym wydechu kompletnym, glosniejszym. To teraz powiedzmy odmiana.
    Ale to nie Yoshimura z podwojnymi sciankami, ze byla ledwo ciepla po jezdzie.
    Fabrycznego raczej sie nie powinno dotykac

    Porownanie.

    IMG_20210901_120654 — kopia.jpg



    Choc z drugiej strony, nawet fajnei tak podkreci moto do 7rpm i jest hmm...normalnie a nie ryk.
    Ale chyba nie chce mi sie wydawac hajsu. Wlasnei przed chwial sobie patrzylem tlumiki Yoshimury. Cena ogolnei zalezy od pojemnosci. d omalych 2-3 tys. Do 600-1000 3-5 tys.
    Nie znalazlem XJR ale do turystyka FJR (ta sama pojemnsoc, spokrewniony silnik, podobne lata produkcji) tlumik kosztuje...uwaga, werble 7300zl - sam tlumik. WTF???

    Dam jeszcze jedno zdjecie, zeby Snieżynka sie nei obrazila, ze Kawasaki wspominam

    IMG_20211116_150936.jpg

    IMG_20211116_150947.jpg

    Sniezynka ma na pewno ladniejse kolektory wydechowe, i tak inaczej wygiete i poprowadzone.
    No i odchodzi zbedne chlodzenie ciecza
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 01-12-2022 o 00:36
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #13750

    Domyślnie

    Wyjątkowo ładna jest ta Yamaha. Kwintesencja japońskiego motocykla. Co do wydechów to masz teraz zimę, zero jeżdżenia, odkręć kominy, zapakuj w karton i zawieź do Edka, do Edwarda firma EdHaust. Słyszałem XJR na przerobiony, no potęga i wcale nie za głośno. On to fajnie robi wedle życzenia. Kolejki długie jak cholera i kiedyś kasy dużo nie chciał. Parę stówek było. Masz blisko do Edka, podjedź pogadaj, ma filmiki z przeróbek. ........ co to za szpetota z tyłu doczepiona nad zadupkiem, podstawka na palmę daktylową ? Łooooo matko z córkom, a precz z tym. Sakwy boczne by kupić trzeba.

    http://www.customcult.pl/tworcy/edhaust
    .
    jak patrzę na wahacz w Kawasaki to się nadziwić nie mogę jak to wykonane nie teges, no wiem styl miał być inny niż we wszystkich innych japońskich
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 01-12-2022 o 00:58
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1375 z 1518 PierwszyPierwszy ... 37587512751325136513731374137513761377138514251475 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •