Close

Strona 1378 z 1503 PierwszyPierwszy ... 37887812781328136813761377137813791380138814281478 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 771 do 13 780 z 15023
  1. #13771

    Domyślnie

    Zamówiłem u Mikołaja klucz Proxxona 12-60Nm. Nie to, żeby był bardzo tani.
    Miałem trochę ochoty na klucz cyfrowy, ale to jednak 3-4 razy drożej.
    Te proxxony mają przyjazdy sposób nastawiania momentu. I zakres w zasadzie pokrywa mi 95% potrzeb. 60Nm to najwyższy moment do śrub tylnego koła.
    BTW - fajne są cyfrowe adaptery dynamometryczne do zwykłych grzechotek (mam), ale w praktyce nie są super wygodne w użytkowaniu. Stąd list do świętego .
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #13772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Aaaaa angielski to będzie pasował Dawaj markę
    Ten z Castoramy jak mówisz daje radę, no to kupię, nie majątek. W Lidlu też widziałem niedrogie do okazjonalnego stosowania..
    Muszę popatrzeć ale kup w Casto. Te magnussony są naprawdę super. Mam sporo narzędzi magnusson i relacja ceny do jakości jest rewelacyjna.
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #13773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    .

    Luz lancucha zgodnie z serwisowka ma wynosic 35-40mm.
    Gdzie to wynalazłeś te 35-40 mm, bo w instrukcji dla użytkownika tego motocykla, tej papierowej jest 20-30 mm, no i mam naciągnięty tak, że w najmniej rozciągniętym miejscu luz 20-21 mm, a w najbardziej rozciągniętym jakieś 23-24 mm. No i nie wiem czy z tym walczyć czy nie walczyć. Aaaaaaaaaa i co 300 km łańcuch smarować piszą, czyli co tankowanie to smarowanie .... padłem ze śmiechu
    .
    Miałeś po pracy jakieś 2 tygodnie temu coś o tym mierniku temperatury oleju napisać, zdjęcie wkleić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Zamówiłem u Mikołaja klucz Proxxona 12-60Nm. Nie to, żeby był bardzo tani.
    .
    Obejrzałem na obrazkach bardzo ładne narzędzia, aż chce się kupić i coś pokręcić. Taki malutki może do 10 Nm bym kiedyś kupił od tego producenta, bo tu jednak precyzji by się przydało więcej.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Muszę popatrzeć ale kup w Casto. Te magnussony są naprawdę super. Mam sporo narzędzi magnusson i relacja ceny do jakości jest rewelacyjna.
    No dzięki, skończy się po tańszości, bo ile ja tego użyje. Dwa razy przez 3 lata .... wymienić świece, coś do ramy przykręcić aluminiowej, tylne koło co to jakoś dziwnie zrobione, że nie wiadomo jak do tego podejść , czy nie urwać śruby spustowej od oleju, a tu tak na marginesie genialne rozwiązanie, bo z misy taki lejek wyprowadzony aby cała oliwa z miski ściekła.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 07-12-2022 o 15:04
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #13774

    Domyślnie

    Ja się przesiadam z przystawki cyfrowej i starego klucza na Proxxona w związku ze swoimi zmianami kół.
    Wymiana kół to 7 śrub z tyłu (5 z kontrolą momentu) i 8 z przodu (7 z kontrolą momentu). Bez wygodnego klucza robi się to upierdliwe.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #13775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Ja się przesiadam z przystawki cyfrowej i starego klucza na Proxxona w związku ze swoimi zmianami kół.
    Wymiana kół to 7 śrub z tyłu (5 z kontrolą momentu) i 8 z przodu (7 z kontrolą momentu). Bez wygodnego klucza robi się to upierdliwe.
    Wiadoma sprawa, że przy żonglerce 4 kołami jednak trzeba mieć porządniejsze narzędzia......dawno tem do prac zawodowych bardziej elektrycznych miałem zestaw narzędzi marki KNIPEX, niezniszczalne i robiły wszystko to co innymi się nie dawało zrobić.
    Przy motocyklach narzędzia to podstawa, bo tu jak nigdzie łatwo o szkody....... Pamiętam takie fajne podejście do roboty pana Bogdana z Aso Suzuki. Zanim coś zaczął robić to motocykl ubierał w serwisowe ubranko aby jakiś klucz co z ręki wypadnie czy się ześlizgnie nic nie zniszczył......w domu niestety to tylko kocyk, albo stare szmaty do zabezpieczania.
    Nic mnie tak nie wkur...jak się samemu coś zdemoluje przy okazji robienia czegoś tam.
    Niedawno kolega pojechał ze swoim celem regeneracji czy przeglądu pięknych złoconych zacisków hamulcowych. Mechanik zdemontował je z moto i zamontował w szczękach starego imadła niczym nie zabezpieczając . Płakać się chce patrząc na tą dewastacje.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 07-12-2022 o 17:26

  6. #13776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Gdzie to wynalazłeś te 35-40 mm, bo w instrukcji dla użytkownika tego motocykla, tej papierowej jest 20-30 mm, no i mam naciągnięty tak, że w najmniej rozciągniętym miejscu luz 20-21 mm, a w najbardziej rozciągniętym jakieś 23-24 mm. No i nie wiem czy z tym walczyć czy nie walczyć. Aaaaaaaaaa i co 300 km łańcuch smarować piszą, czyli co tankowanie to smarowanie .... padłem ze śmiechu
    Instrukcja czyli owners manual jest dla amatorow. a dla prosow jest service manual, czyli serwisowka.
    Wlasnie z service manual korzysta ASO jak ci moto serwisuje i ogarniety mechanik jak cos nie pamieta.

    https://www.manualslib.com/manual/80...?page=6#manual ALE UWAGA (teraz to zauwazylem) to jest do poprzedniej generacji, czyli 2005-2010. Akurat nie moge znalezc tak na szybko serwisowki do twojej generacji, 2011-2016 bodajze.


    Strona 27, lub klikasz zakladke "Finaldrive" z lewej.

    Zrzut ekranu (204).png


    Teoretycznei moglo sie zmienic w nowszej generacji zalecenie luzu - choc watpie. 20mm to jest za malo. Ogromna wiekszosc motocykli ma luz okreslony na 30-40mm wlasnie. Taka srednia-wypadkowa. Dasz 30mm i bedzie ok pod takiego suchara.
    Pode mnie wskazana raczej ta gorna wartosc



    Miałeś po pracy jakieś 2 tygodnie temu coś o tym mierniku temperatury oleju napisać, zdjęcie wkleić.
    No bylo cos takiego. Ale juz nie pamietam co mialem napisac i kontekstu naszej rozmowy.
    To moze napisz co bys chcial wiedziec.
    Choc teraz jak juz nie masz szaraka chlodzonego powietrzem a szerszenai chlodzonego ciecza. To pewnei nie bedziesz chcial takiego czujnika.

    Co ty tak na ''Sz" nazywasz te motóry?
    A Suzuki jak sie nazywalo?

    P.s No irytuje mnie ze nie moge znalezc service manual do generacji 2011-2016. Same płatne do pobrania a nie widze wersji online...
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 07-12-2022 o 23:19
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #13777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    Co ty tak na ''Sz" nazywasz te motóry?
    A Suzuki jak sie nazywalo?
    ..
    Tak normalnie normalnie:

    SZuzuki, SZarak, SZerszeń

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Teoretycznei moglo sie zmienic w nowszej generacji zalecenie luzu - choc watpie. 20mm to jest za malo. ...
    I raczej się zmieniło, bo w instrukcji papierowej 20-30 mm
    Łańcuch jest też jakiś taki jak od snopowiązałki rolniczej jakiś szeroki bardzo. Wydaje się wyjątkowo szeroki. Nie miałem ostatnio do czynienia z łańcuchem.
    Rozkminiłem tą mimośrodową regulację naciągu łańcucha, ale bez klucza dynamometrycznego do 60 Nm się nie obędzie, bo ta śruba blokująca w amelinium osadzona. Nie jest to wygodne do zrobienia, acz w zamierzeniach pewnie miało być wygodniejsze niż na tradycyjnym wleczonym wahaczu bo tu osiowości koła się nie ustawia, bo nima jak
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 08-12-2022 o 00:34
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #13778

    Domyślnie

    Łańcuch jest taki, jak powinien być w litrze lub więcej z przynajmniej 100Nm.
    Nie przyrownuj do 600-tki.
    Pewnie masz 525 lub 530.

    Robin, posłuchaj się że 20mm to za mały luz łańcucha. Naprawdę nikt tak nie reguluje.
    Ja zrobisz 30mm to będzie dolna granica ok.

    Weź sobie wyobraz że już wyregulowałes to zawieszenie do nastaw fabrycznych, że nie jest tak twardo.
    Siadasz, ugina się trochę. Juz masz mniej niż 20mm, a jak jakaś dziura się trafi lub dwie osoby jadą...
    Naprawdę, 20 mm to jest za mało.

    Możesz zobaczyć co tam fabrycznie dali. Bo z takim przebiegiem to na pewno jeszcze fabryka.
    Są oznaczenia na ogniwach.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #13779

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    zestaw narzędzi marki KNIPEX, niezniszczalne i robiły wszystko to co innymi się nie dawało zrobić.
    Oj tak, marka zdecydowanie godna polecenia.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #13780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    Robin, posłuchaj się że 20mm to za mały luz łańcucha. Naprawdę nikt tak nie reguluje.
    Ja zrobisz 30mm to będzie dolna granica ok.
    .
    Jest to dolna granica co podaje instrukcja obsługi. Moto było na serwisie i na wymianie opon w ASO Triumpha, więc nie sądzę, że babola zasadzili. Poza tym instrukcja mówi co mówi.
    Ale dobra, ugnę się i ustawie na 25 mm w miejscu największego naprężenia łąńcucha
    .
    co tam oleje, co tam opony, łańcuch to jest dopiero zagwozdka
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 08-12-2022 o 13:10
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1378 z 1503 PierwszyPierwszy ... 37887812781328136813761377137813791380138814281478 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •