Close

Strona 1131 z 1521 PierwszyPierwszy ... 13163110311081112111291130113111321133114111811231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 301 do 11 310 z 15201
  1. #11301

    Domyślnie

    A u mnie końcówka przygotowań do sezonu. Vt 600 właściwie przygotowana jest ...zaraz po zakupie na jesień jako że świeżak ze mnie w temacie moto (ponad 30 lat przerwy z motocyklami) oddałem na przegląd Hanię do mechanika, który także zrobił serwis (płyny,oleje etc.). Zostało obszyte siodło, dokupione drobne, brakujące elementy. Lakierunek błotników, boczków i osłon (oprócz baku). W zeszłym tygodniu zrobiłem pierwsze 150 km. Tak uhahanego ryjka już długo nie miałem . Humoru nawet nie zepsuło mi lekkie zaliczenie gleby na piasku. Ale na nowym błyszczącym lakierze na chromach nawet najmniejsza nowa rysa nie powstała. Jedyny szok był jak leżąc sobie na boczku z ryjkiem blisko opony spojrzałem na DOT.....zgroza , 11 - letnie opony. Ale opony zakupione nówki są w domu. Pozostaje tylko montaż opon...odebrać z paczkomatu sakwy i witaj przygodo ...przynajmniej taką mam nadzieję

  2. #11302

    Domyślnie

    Of koz na piasku nawet DOT 2021 pewnie by nie pomógł, ale 11 lat to sporo. Jak kupiłem swój motocykl w 2018 i miał w bardzo dobrym stanie opony z 2009 roku to od razu zmieniłem (w pierwszym wolnym slocie u mechanika). A jak jeżdżę, to w zasadzie zawsze ryj się cieszy. Powoli, z pokorą - każda przerwa ma swoje cenę, nawet ta zimowa. Moje przerwa trwała 11 lat i dramatycznie dużo zapomniało ciało, bo głowa zupełnie nieźle pamiętała.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #11303

    Domyślnie

    przy wymianie opon dokładnie obejrzyj dętki, na pewno są jeszcze starsze , jeśli nie łatane i spękane zostaw - starsze były lepsze, jeśli wymagają wymiany to pamiętaj, że tylna oprócz wymiaru ma nietypowe wygięcie zaworka Heidenau chyba robi odpowiednie, ważne są fartuchy !!!, groszowa sprawa i WARTO wymienić, z własnego doświadczenia, ciśnienie przód ok 2,3, tył ok 2,5, zwłaszcza przód bardzo istotny vt600 jest bardzo czuła na to, dwie kreski w dół i już czuć, tylny amorek od razu ustaw na MAX obciążenia, przód przydaje się utwardzić (prosty zabieg w garażu), ten model w zasadzie nie ma słabych punktów, oprócz trzech (wiek) czyli przewody wysokiego napięcia (zwłaszcza jeden) nie kupować oryginałów , cena jeden do czterech , dugi to wyłącznik kosy (nie do kupienia) i kostki, warto rozebrać (te pod plastikiem) wyczyścić i zabezpieczyć wazeliną
    ps: o od drobnych wywrotek są gmole
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 04-03-2021 o 17:15
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #11304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    (ponad 30 lat przerwy z motocyklami)
    To jest wyzwanie, podobnie się zapuściłem tylko, że przez te 30 lat od czasu do czasu dorywczo coś tam dorywałem, bywało, że z wypożyczalni motocykli parę razy, bo powrót na moto zacząłem od kupienia kasku i butów. Stały tak z 10 lat, więc aby nie stały to używałem okazjonalnie, ale już po tym zakupie butów i kasku czułem, że wróciłem, że już na powrót jestem motocyklistą Kask i buty stały latami w salonie na widoku, serio, serio. To było piękne uczucie posiadanie kasku, butów i rękawic. Ani kurtki, ani spodni, więc okazjonalne jazdy w kurtce do chodzenia po górach i w spodniach ocieplanych narciarskich, ale kto tam by się kapnął


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Zwykłego osłabianie hamulca postępującego z czasem ciężko wychwycić...bo się przyzwyczajamy na przestrzeni lat do klamki jak się zmienia jej działanie.
    W każdym razie ja po 15 latach bym zalecał wymianę wszystkich uszczelek w zaciskach i możemy się zaskoczyć jak wróci brzytwiastosc hamulców.
    .
    W takim dużym BIG motocyklu to jednak trzeba dbać o hamulce, bo jak mówisz przyzwyczajenie do osłabionego hamowania wchodzi w normalność. Druga sprawa dawniej przy konstrukcji bardziej myślano o rozpędzaniu, a chyba trochę mniej o hamowaniu, chyba

    .
    ps
    tablica niemal szerokości motocykla szerokiego o Jeżu kochany co to się wyrabia na świecie.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 04-03-2021 o 18:18
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #11305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ciśnienie przód ok 2,3, tył ok 2,5, zwłaszcza przód bardzo istotny vt600 jest bardzo czuła na to, dwie kreski w dół i już czuć

    Podajesz Ciśnienia wyższe niż jest w serwisówce. Z własnej praktyki takie ciśnienia stosujesz ? Zaintrygowałeś mnie jeszcze tym utwardzaniem przedniego zawieszenia.....przyznam że nie trafiłem jeszcze na jakieś info mimo że sporo szukam i czytam. Zdradzisz rąbka tajemnicy ?

  6. #11306

    Domyślnie

    ciśnienie to moje odczucia przy różnych oponach (obecnie przód mam założony większy), po prostu ściśnięcie przednich sprężyn, w moim przypadku ok 4cm
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #11307

  8. #11308

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Krzysiek, a przy okazji pompę też Ci zrobił ? - to dwie gumki, tłok i sprężynka ?, w większości z nich jest taki miniaturowy otworek, który "zarasta" watro go "przekalibrować"(...)
    To jest ok, byl osprawdzane ze 2 lata temu jak wymienialem podobny komplet naprawczy pompy sprzegla. To zostala obadana pompa hamulca.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    (...) Druga sprawa dawniej przy konstrukcji bardziej myślano o rozpędzaniu, a chyba trochę mniej o hamowaniu, chyba
    Dawniej to motocykl mial byc zajeb...sty a nie bezpieczny, ekofriendly i koniecznie z mapa zaplonu na deszcz i smartfonem zamiast licznikow.
    6-tloczki jezdzily w Hayabusie, ZX-12R (mam ten sam "zestaw" hamulcowy) ktory zdetronizowal Hayabuse czy Blackbirdzie itp. Czyli podczas zlotej ery wyscigu o 300km/h. Wiec hamulce raczej byly adekwatne.

    Nie to zebym nalezal do ludzi, ktorym zalezy na 300km/h koniecznie...no ale lubie technike, jak ma za soba jakas historie, wyjatkowe rozwiazania.
    Np bardzo mi sie podoba ze Kawasaki zrobilo rozrzad walkiem krolewskim w Kawasaki W650/800. To jest wyjatkowe rozwiaznie techniczne. Wieczny rozrzad. Honda miala w swoich pierwszych VFR rozrzad na kolach zebatych, (to byl majstrsztyk prosto z wyscigow) no ale potem musialo sie skonczyc na zwyklym lancuchu i obnizeniu mocy.
    Triumph taka marka z tradycjami wpuscil 3 modele z jednym silnikiem. Cala roznica w tych silnikach to tylko...inne zestrojenie poprzez mapy zaplonu. No ja cie pierdziu, jak taka firma z tradycjami moze zenic taki kit na uszy. OFC ulotka reklamowa pisze o calkowicie innych doznaniach z jazdy, taa...
    Kiedys w Swiecie Motocykli mozna bylo przeczytac przy premierze Horneta 900 ze inzynierowie wzieli na warsztac sprawdzony silnik z CBR 900 i go calkowicie przestroili poprzez zmiane np walkow rozrzadu zeby mu zdjac mocy maksymalnej a dodac momentu obrotowego na dole i ogolnej .
    elastycznosci. Czyli przerobili mechanike a nie tylko elektronike i zenia kit ze to starczy.
    Ehh Panie....
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 05-03-2021 o 02:07
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #11309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    O Panie kochaninnki kasy by poszło w renowacje jak w nowy motcykl.
    Moim zdaniem jedyne warte zainteresowania TUK TUK w polskich realiach to te Yamahy, albo nowsze SR400. Ta z foty ma 30 lat , nie była jakoś dbana.
    .


    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Triumph taka marka z tradycjami wpuscil 3 modele z jednym silnikiem. .
    Coś tam rzeczywiście ostatnio próbują oszukać przeznaczenie Zdjęli z produkcji Tigera 1050 Sport 125 KM a wsadzili Tiger 900 Sport 85 KM. Może się coś komuś naklikało w smartfona błędnie przy programowaniu map zapłonu i wyszło 85 KM
    .
    a propos smartfonów zamiast zegarów. Włoska firma oferuje niemal do każdego motocykla można sobie zainstalować piękny ekranik
    https://www.motea.com/it/tachimetro-...vHKxUBm-InYsQU
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 05-03-2021 o 10:15
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #11310

    Domyślnie

    O proszę np do Kawasaki GPZ 1000



    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1131 z 1521 PierwszyPierwszy ... 13163110311081112111291130113111321133114111811231 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •