Close

Strona 1048 z 1513 PierwszyPierwszy ... 48548948998103810461047104810491050105810981148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 471 do 10 480 z 15127
  1. #10471

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Przy zakupie nowych przyłóż się do tematu. Poszedłem na łatwiznę i kupiłem co inni kupują czyli Pirelli Angel GT 2 i nie jestem zadowolony na 102, bo przy mocno konkretniejszym hamowaniu uruchamia mi się ABS co nie miało miejsca na Metzelerach, podobnie z kontrolą trakcji która częściej daje o sobie znać. A miało być tak pięknie, że taka ajwaj opona i lepsza od najlepszych. Stare Metzelery miały nawet krótszą drogę hamowania (bez ingerencji absu) Na Pirelkach to tylko zakręty lepiej się połyka, bo nawet w jeździe na wprost przy dużych prędkościach wydaje się, że gorsze od 10 letnich Metzelerów !
    Bierz Metzelery Z8 tylko z niemieckiej produkcji aby były
    Przyznaję że poprzedni sezon (poza dwoma dalszymi wyjazdami) jeździłem na obniżonym ciśnieniu, ale nie jakoś szczególnie, po prostu tak, żeby nie było tak twardo jakby jechać drabiniastym wozem. Nominalne jest 2,5 z przodu i 2,9 tył. Zmniejszone było odpowiednio do 2,2 i 2,5, więc nie powinno się nic takiego tragicznego dziać. Fakt, że zrobiłem na tych oponach prawie 17 tys., więc jest to raczej wynik średni. Zamówione są już Michelin Pilot Road 4. Sprawdzają się przy mojej jeździe wyśmienicie. Pomimo wielu gwałtownych hamowań na przodzie, gdzie była PR4 nigdy nie zadziałał na asfalcie ABS. Jak jakaś przyssawka. Natomiast Pilot Road 2 z tyłu wymagała zawsze dobrego rozgrzania żeby nie łapać uślizgów przy przyspieszaniu i hamowaniu, szczególnie przed zakrętem. A ostatnio kiedy dogorywała, to już bywało że pokonywać zakręt trzeba było "sposobem żużlowym". Tak że ten... Przyszedł na nie czas. Ale z tym nierównomiernym zużyciem bieżnika sam się zaintrygowałem.

  2. #10472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    ...... (....)

    Kurde nie skorzystałem, bo u mnie nie ma zakrętów same proste drogi, więc wydarł bym środek opony(...)

    Co ty moszesz wiedziec Robin o nie mieniu zakretow. Ja mieszkam w Wawie, czyli w stolicy. Choc powino byc w STOLNICY, bo takie wszystko plaskie jak stolnica i zero zakretow na calym Mazowszu prawie.
    Ja zeby zaliczyc pare fajnych zakretow to musze najpierw do nich minimum kilkadziesiat kilometrow dojechac.

    Jestem tu najbardziej pokrzywdzony ubogoscia zakretow, z calego watku.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #10473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    Przyznaję że poprzedni sezon (poza dwoma dalszymi wyjazdami) jeździłem na obniżonym ciśnieniu, ale nie jakoś szczególnie, po prostu tak, żeby nie było tak twardo jakby jechać drabiniastym wozem. Nominalne jest 2,5 z przodu i 2,9 tył..
    Takie trochę dziwne te ciśnienia. Jakby za wysokie jeśli to na jednego kierownika. U mnie w moto wcale nie lżejszym jest podane na 1 osobę 2,2 tył 2,5 na dwie osoby 2,5 tył 2,8 . Nośność opon raczej mamy taką samą. Może walisz zawsze na 2 osoby i stąd twardo się jedzie. Inna sprawa, że warto też zweryfikować swój manometr z jakimś legalizowanym. 0,5 atm to całkiem częsty błąd. Nowe oponki pompuj +0,1 atm więcej to unikniesz ząbkowania na bank, no chyba, że coś z zawieszeniem. Opony po różnych stronach potrafią się różnie zużywać. Temat znany i to raczej wynika z gufffnojakości opon

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta

    a zdjęć dalej NIE MOGĘ WKLEJAĆ !!! - czy KTOŚ to słyszy ?
    Wrzuć foty Hondy na fotosik.pl i wklej link wygenerowany, bo poumieramy z ciekawości. Tylko wiesz, foty mają być porządnie pokazujące motocykl
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #10474

    Domyślnie

    Akurat Miśki PR4 to sie ząbkują jak zloto przy dynamicznej jezdzie. PR5 tak samo. Taka konstrukcja.
    Pursue happiness with diligence

  5. #10475

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24
    ....Jestem tu najbardziej pokrzywdzony ubogoscia zakretow, z calego watku.
    Czy naprawdę uważasz, że mieszkając 21 km od centrum Warszawy mam lepiej , wiem - mam bliżej do Kotliny Kłodzkiej
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #10476

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Czy naprawdę uważasz, że mieszkając 21 km od centrum Warszawy mam lepiej , wiem - mam bliżej do Kotliny Kłodzkiej
    Myslalem o Tobie piszac swoj post. Ze Ty tez jestes ofc pokrzywdzony chronicznym brakiem zakretow.
    Ale zdecydowalem sie Ciebie nie wymieniac, zeby nie bylo ci przykro.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #10477

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Takie trochę dziwne te ciśnienia. Jakby za wysokie jeśli to na jednego kierownika. U mnie w moto wcale nie lżejszym jest podane na 1 osobę 2,2 tył 2,5 na dwie osoby 2,5 tył 2,8 . Nośność opon raczej mamy taką samą. Może walisz zawsze na 2 osoby i stąd twardo się jedzie. Inna sprawa, że warto też zweryfikować swój manometr z jakimś legalizowanym. 0,5 atm to całkiem częsty błąd. Nowe oponki pompuj +0,1 atm więcej to unikniesz ząbkowania na bank, no chyba, że coś z zawieszeniem. Opony po różnych stronach potrafią się różnie zużywać. Temat znany i to raczej wynika z gufffnojakości opon
    Takie ciśnienie jest podane w instrukcji i na wahaczu bez różnicy w obciążeniu 2,5 przód i 2,9 tył. Mam dwa manometry i oba pokazują takie samo ciśnienie w barach. Masa gotowego do jazdy motóra to 226 kg plus doliczyć do tego trzeba gmole, stelaże do kufrów i jeszcze centralny kufer na stałe. Dziś rozmawiałem z oponiarzem w trakcie wymiany. U niego też lewa strona opon mocniej się zużywa, być może wynika to z tego że w lewych zakrętach chętniej odkręcamy manetkę? Nie wiem. Po zmianie opon efekt jest ciekawy. W zakręt motór wprowadza się chętniej i gładko, bez oporów. Jednak ząbkowanie z przodu robi robotę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    Akurat Miśki PR4 to sie ząbkują jak zloto przy dynamicznej jezdzie. PR5 tak samo. Taka konstrukcja.
    No to pewnie jest cena za te zakręty które lubię, za to kleją się jak złoto i o to chodzi. W niedzielę byłem tutaj i to, co tam się dzieje nie pokaże żaden film, no chyba że taki. Jeżdżą tam takie potwory, że mi od tego hałasu szkliwo na zębach chciało popękać. A po drodze zwykle mam jeszcze ten kawałek, na którym też wszyscy okoliczni ćwiczą. Nawet dziwne że się tam trup nie ściele gęsto.

  8. #10478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    Masa gotowego do jazdy motóra to 226 kg plus doliczyć do tego trzeba....
    Hmmm to masa na gotowo ta sama co mojej cycatej berty 225 kg. jak ją napompuje na 2,5 przód i 2,9 tył do jazdy na 2 osoby, a jadę solo to ten teges jest konkretnie twardo i nieprzyjemnie. Ciekawa sprawa z tą sytuacją, że w Twoim producent motocykla nie wyróżnia ciśnienia do jazdy solo i do jazdy we dwie osoby dziwne

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta



    No to pewnie jest cena za te zakręty które lubię, za to kleją się jak złoto i o to chodzi. W niedzielę byłem tutaj i to, co tam się dzieje nie pokaże żaden film, no chyba że taki. Jeżdżą tam takie potwory, że mi od tego hałasu szkliwo na zębach chciało popękać. A po drodze zwykle mam jeszcze ten kawałek, na którym też wszyscy okoliczni ćwiczą. Nawet dziwne że się tam trup nie ściele gęsto.
    Nie kumam co jest w jeżdżeniu na jednym kole poza psuciem motocykla, ale zakręty fajoskie macie.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #10479

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    ....i to, co tam się dzieje nie pokaże żaden film, no chyba że taki.
    Ogólnie to dosyć słabe. Później się trzeba tłumaczyć, że jazda na moto nie oznacza, że jest się debilem jeżdżącym na jednym kole z urwanym tłumikiem po publicznej drodze...
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #10480

    Domyślnie

    Zasadniczo podejscie do cisnienia jakie ma byc w takim standardzie szosowym 180 i 120mm na szosowym motocyklu, jest proste jak budowa cepa.
    I trzeba troche z dystansem traktowac to co pisza na oponie, bo producent opony nie wie na jakim bedzie moto i czy obladowany czy solo, turystycznie czy na maxa.

    Jako ciekawostke napisze, ze jak kiedys szualem jakie ja powininem miec cisnienie, to rozne wyniki uzyskalem.
    Od 2.5/2.9 do 2.5/2.5 oraz najlepsze 2.0/2.2.

    A tymczasem "obowiazujace" standardy wypracowaly sie niejako same przez motocyklistow.

    -2.5/2.9 jazda sportowa, agresywna, na autostrade. Dla mlodych kregoslupow, jezdzac naszymi drogami.
    -2.4/2.8 jazda sportowo-turystyczna, najbardziej uniwersalne cisnienie mz.
    -2.3/2.6 tu juz sie na komfort raczej nastawiamy i spokojna jazde. I osobiscie bym nie schodzil ponizej tych wartosci, bo gorsza moze byc reakcja przedniej opony na gwaltowne, niespodziewane hamowanie czy tylnej jak zbyt ostro wejdziemy w zakret.

    Ja osobiscie stosuje 2.4/2.7, jak z bagazami do Zakopanego to tyl na 2.8.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1048 z 1513 PierwszyPierwszy ... 48548948998103810461047104810491050105810981148 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •