Close

Strona 1029 z 1518 PierwszyPierwszy ... 29529929979101910271028102910301031103910791129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 281 do 10 290 z 15174
  1. #10281

    Domyślnie

    Robin...przezywasz za bardzo temat ASO i ze reszta to "druciarze". To zmiana opon a nie naprawa glowicy.
    A Pan Andrzejek z ASO Suzuki ci nie moze zrobic? Chyba sie nadal lubicie i focha nie ma ze juz do niego nie przyjezdzasz Suzi. I mialbys w ASO jak tak bardzo chcesz.
    Az spojrzalem filmik na YT, jakos ludzie sobie te opony sami zmieniaja przed garazem, bo tylne kolo ma elegancki dostep.
    Widac tam czujnik cisnienia i nie wiem co by trzeba bylo zrobic zeby go uszkodzic.
    Jedz do tego ASO Suzuki co znasz, jakos ogarna zamocowanie tylnego kolo z monowachacza do wywwzarki. Przeciez to zwykla statyczna wywazarka, stosowana w 99% przypadkow przy zmianie opon motocyklowych.


    Co do opon. Ja polecam sportowe zamiast turystycznych.
    Jest zauwazalna roznica. I nie mam tu na mysli supersportowych na tor.
    Tylko sportowe ze specyfikacja na szose. Sa mieksze, lepiej trzymaja i o wiele lepiej lapia temperature niz typowe "sportowo-turystyczne".
    Nowa opona po jezdzie jest porzadnie ciepla w dotyku. Przy normalnej jezdzie spokojnie 15tys wytrzyma.
    A caly myk zeby kupic opony tanio, to nie najnowsze modele co mialy premiere w tym sezonie albo rok temu. Tylko starsze, poprzednie modele.
    Nadal sa produkowane i dostepne jako nowki.
    Ofc opona ktora miala premiere 10 lat temu juz raczej nie jest dostepna, ale taka co to ja zaprezentowali 5-6 lat temu jak najbardziej.
    Ja tak kupuje.
    Zobacz czy twoje obecne opony nie sa jeszcze dostepne nowe, jesli ci pasuja.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #10282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Robin...przezywasz za bardzo temat ASO i ze reszta to "druciarze". To zmiana opon a nie naprawa glowicy.
    A Pan Andrzejek z ASO Suzuki ci nie może zrobić ?
    Chętnie by zrobił ale nie ma mocowania na wyważarce do kola mocowanego na monowahacz. Nie ma tez dwóch moich znajomych wulkanizatorów prowadzących duże warsztaty oponiarskie. To się nie opłaca im.
    Te filmiki na yutubie z kręcenim śrubkami to już raczej takich zaawansowanych kręcicieli śrubkami w Bemkach od lat. Znam je niemal wszystkie.
    Wyważenie opon w motocyklu który lubi pojechać grubo ponad 200 km/h hmmm no jednak poważna sprawa.
    tak na marginesie pojechałem kiedyś do speca druciarza oponiarza motocyklowego to nawet nie wiedział po co te żółte kropki na oponie fabryka zaznaczyła.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Robin...przezywasz za bardzo temat ASO i ze reszta to "druciarze". To zmiana opon a nie naprawa glowicy.
    A Pan Andrzejek z ASO Suzuki ci nie moze zrobic? Chyba sie nadal lubicie i focha nie ma ze juz do niego nie przyjezdzasz Suzi. I mialbys w ASO jak tak bardzo chcesz.
    Az spojrzalem filmik na YT, jakos ludzie sobie te opony sami zmieniaja przed garazem, bo tylne kolo ma elegancki dostep.
    Widac tam czujnik cisnienia i nie wiem co by trzeba bylo zrobic zeby go uszkodzic.
    Jedz do tego ASO Suzuki co znasz, jakos ogarna zamocowanie tylnego kolo z monowachacza do wywwzarki. Przeciez to zwykla statyczna wywazarka, stosowana w 99% przypadkow przy zmianie opon motocyklowych.


    Co do opon. Ja polecam sportowe zamiast turystycznych.
    Jest zauwazalna roznica. I nie mam tu na mysli supersportowych na tor.
    Tylko sportowe ze specyfikacja na szose. Sa mieksze, lepiej trzymaja i o wiele lepiej lapia temperature niz typowe "sportowo-turystyczne".
    Nowa opona po jezdzie jest porzadnie ciepla w dotyku. Przy normalnej jezdzie spokojnie 15tys wytrzyma.
    .
    O to cenne info tylko kurde boję sie że tylną zjadę w mig taką sportową.One nawet tańsze od tych turystyczno-sportowych co mam w zasięgu. Może jednak sportową, tylko jak polecę na niej do Chorwacji cały czas w pionie motocykl to środek opony zjechany po 3-4 tys km może być

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Zobacz czy twoje obecne opony nie sa jeszcze dostepne nowe, jesli ci pasuja.
    No niestety cały czas ten wspaniały METZELER Z8 INTERATAC jest od 2010 roku w produkcji tak samo wygląda, ma takie samo oznaczenie, tzn wprowadzili rozróżnienie na lekkie i na ciężkie motocykle no co 2-3 lat piszą, że coś tam w składzie gumy ulepszyli, raz dwuskladnikowa, raz 3 składnikowa i takie czary.
    Opona w niczym nie jest wyjątkowa, a ogólnie bardzo dobra. Pieruńsko trwała. Kupił bym ale wydam 1000zł i na kolach będzie wyglądało tak samo jakoś głupio
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 25-05-2020 o 17:30
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #10283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CeloFan Zobacz posta


    Kolekcjoner, przynajmniej jest pewność, że nie kupuje się opon z wadą, nie trzymających normy, które fabryka zniszczyła i przeznaczyła na recycling a ktoś "odzyskał", naprawił i sprzedaje jako nowe (co zapewne jest prawdą) i w pełni sprawne (co jest nieprawdą). Potem okazuje się, że takiej opony nie da się na przykład wyważyć albo bije przy pewnych prędkościach albo dodaje nam innych niespodzianek w czasie eksploatacji a o gwarantowaną jakość trzeba się wykłócać ze sprzedawcą.
    CF
    No ja właśnie dlatego tam kupuję. Pomijam inne kwestie ale dla mnie głównym argumentem jest logistyka, zwroty, rozliczenia etc. A że przy okazji oni mają bardzo duży przerób i leżaki to wyjątkowa rzadkość - zresztą zawsze jak coś to ostrzegają - to dodatkowy bonus.
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #10284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    O to cenne info tylko kurde boję sie że tylną zjadę w mig taką sportową.One nawet tańsze od tych turystyczno-sportowych co mam w zasięgu. Może jednak sportową, tylko jak polecę na niej do Chorwacji cały czas w pionie motocykl to środek opony zjechany po 3-4 tys km może być

    (....)


    No niestety cały czas ten wspaniały METZELER Z8 INTERATAC jest od 2010 roku w produkcji tak samo wygląda, ma takie samo oznaczenie, tzn wprowadzili rozróżnienie na lekkie i na ciężkie motocykle no co 2-3 lat piszą, że coś tam w składzie gumy ulepszyli, raz dwuskladnikowa, raz 3 składnikowa i takie czary.
    Opona w niczym nie jest wyjątkowa, a ogólnie bardzo dobra. Pieruńsko trwała. Kupił bym ale wydam 1000zł i na kolach będzie wyglądało tak samo jakoś głupio
    Ze swojego doswiadczenia moge napisac ze przesiadajac sie z opon sportowo-turystycznych (pojecie rozciagliwe jak guma od majtek, raz w ta raz w tamta strone) na sportowe (ale nie wyczynowe, tylko "sportowe na szose" ).
    Roznica jest duza i zauwazalna. Opona sportowa czuc jak sie jedzie ze mozna smielej w ten zakret sie zlozyc. Nie to, ze od razu trzeba, ale to jest bardzo mile.
    Po jezdzie takie opony sa wyraznie cieple w dotyku, nie napisze gorace. Ale mozna reka wyczuc jak sie rozgrzaly w trakcie jazdy porzadnie. Na sportowo-turystycznych cos tam niby czuc, ale ledwo co.
    A przy okazji to takie czucie reka ze oponka sie rozgrzala to raczej tylko przez pierwszy rok, poznie juz to jest troche wyczuwalne a w trzecim sezonie to juz nie. Tu juz jestesmy blisko konca gumy.

    Czytajac wszelkie testy sportowych opon, to po sesji testerzy notuja ubytki glebokosci bieznika. Ale oni sie wsciekaja na torze.
    Sportowa opony na cywilnym bike, normalnie jezdzonym wytrzymjaja na pewno 10 tys km. Bardzo realne, niemal pewne jest 15 tys km lub ciutke wiecej nawet.
    Czyli 3 sezony bez problemu, ostatniego juz bieznika po srodku bedzie troche malo, ale tak ze mozna spokojnie jezdzic. I akurat 4 sezonu wymienic.
    Czyli sportowa oponka co 4 lata do wymiany. Akuracik zanim sie powaznie zestarzeje.

    Obiektywnym faktem jest to, ze sportowe gumy lepiej trzymaja i daja wiekszy fun z jazdy niz sportowo-turystyczne. One sa tak miekkie ze jak je w sklepie sprawdzic paznociem, to ma sie wrazenie ze sie zaraz skoncza jka tylko na asfalt sie wyjedzie
    To co tutaj pisze, to moje subiektywne wrazenia z jazdy i doswiadczenia.
    Zjezdzilem na obecnym moto 2 komplety opon. Najpierw Michellin Pilot Road 2 czy 3, sport-turyst. W mojej ocenie 5 sezonu juz byly kamieniami, bieznika bylo jeszcze pelno, ale byly dla mnie twarde. Chyba zrobily jakies 35 tys i bieznika jeszcze bylo pelno. Ale co mnie obchodzi bieznik jak byly twarde. W moim odczuciu podkresle.
    Kupilem sportowe Michellin Pilot Power 3. Witaj miekkosci. Przejechalem na nich jakies 15-17tys. Tylna opona jest juz lysawa i juz sa twardsze o wiele niz nowki. Juz mnie draznia swoja "twardoscia" bo noweczki to byly zauwazalnie lepsze. Sportowe gumy prawdopodobnie szybciej sie starzeja/twardnieja. Tylko z ta twardoscia to startuja z o wiele lepszego pulapu niz sportowo-turystyczne.

    Tak pisze o tej miekkosci i ile wytrzymaja opony. Bo wiem ze ty masz te sportowo-turystyczne Metzelery chyba 8 letnie. Ja bym juz je dawno zmienil, zaraz po kupnie moto. Wiem ,ze jestes zadowolony, ze piszesz ze sa miekkie itp.
    Gwarantuje ci ze jak kupisz nowe sportowe opony to zmienisz zdanie. Obudzisz sie w nowej rzeczywistosci klejacych sie jak glupie do drogi gum. I gwarantuje ze starcza na 15 tys spokojnie, bez wsciekania sie. Chyba pod czerwone pole z permanentnym uslizgiem tylnego kola nie zamierzasz jezdzic czy robic stoppie.

    Od siebie polece Michellin Pilot Power 3, do dostania komplet nowek od 850zl. I takie wlasnie zakupie po raz drugi, w tym sezonie.
    Przykladowy link, pierwszy z brzegu.
    https://www.moto-opinie.info/?action..._produktu=1983
    Na 44 opinie ma 9 na 10. I kazdy chwali.
    Bardzo dobra na mokrym, zwracam na to uwage. Jakis tam test kiedys mottoradu wygrala i miala najwyzsze oceny na mokrym.

    P.S A jak pojedziesz 3-4 tys do Chorwacji, to nie bedziesz chyba tylko na wprost jechal zeby mial sie kwadrat zrobic. A jakby to sie jednak mialo stac w pewnym stopniu...no to trudno bedziesz musial zapitalac po zakretac drugie tyle, coby oponke wyprofilowac.
    To kazdej opony w mniejszym lub wiekszym stopniu dotyczy. Zalezy jak kto jezdzi ofc, ale pod koniec zycia juz oponkaa tylna nie jest tak ladnie polokragla, bo jednak w cywilnej jezdzie wiecej jest na wprost niz po zakretach w porzadnym zlozeniu.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 25-05-2020 o 22:12
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #10285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Opona sportowa czuc jak sie jedzie ze mozna smielej w ten zakret sie zlozyc. Nie to, ze od razu trzeba, ale to jest bardzo mile.
    Po jezdzie takie opony sa wyraznie cieple w dotyku, nie napisze gorace. Ale mozna reka wyczuc jak sie rozgrzaly w trakcie jazdy porzadnie. Na sportowo-turystycznych cos tam niby czuc, ale ledwo co.
    A przy okazji to takie czucie reka ze oponka sie rozgrzala to raczej tylko przez pierwszy rok, poznie juz to jest troche wyczuwalne a w trzecim sezonie to juz nie. Tu juz jestesmy blisko konca gumy.
    To już teraz ma kisiel w głowie, a to niby tylko opony w olejach jakoś mieszanie lepiej mi wychodzi. Zakupy opon to często były niewypały
    Wychodzi na to, że przy moim jeżdżeniu 2-3 tys km w sezonie takie sporty starczyły by na 3 max 4 sezony, do tego przyzwoite sporty, nawet bardzo dobre kosztują mniej niż turtystyczno-sportowe też przyzwoite 1000-1050zł a sporty 750-850.
    Kurła po co pytałem
    Jezdże teraz na sportowym oleju to i sportowe opony jest sens kupić
    .
    Mam swoje typy ze sportowych, bo ładnie wyglądają i produkcja pierwszych JAPAN, a drugich Germany .. opuna musi wyglądać
    Bridgestone najtańsze BT 016 PRO tylko 650 zł Brigestone S21 lub S22, a drugie poważne Metzeler M7 ... nie chce żadnych chińskich, rumuńskich, słoweńskich, tureckich produktów.
    No i jest szansa,z ew tysiaku bym temat obleciał prawie
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 27-05-2020 o 00:02
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #10286

    Domyślnie

    Jesli zakladasz ze starcza na 3 czy 4 sezony przy twoich przebiegach, to smialo bym bral sportowe.
    Znane, popularne i chwalone modele. Juz bym ladnosc odpuscil. Lepiej zeby byly sprawdzone. Ladnie to maja chodzic po winklach a nie wygladac. Te Michellin co mam chyba Made in France sa, sprawdze jutro, bo sie do moto wybieram akurat. Ale raczej tak.

    Realny przebieg do oznak lysienia to 13-15tys. I nie znaczy to ze sa totalnie lyse, tylko jak patrzymy, to juz myslimy ze trzeba by myslec o zmianie.

    Bierz sportowe (na szose, nie wyczynowe), bedzie Pan zadowolony.
    A te Michellin co zalinkowlaem nieladne?
    Jakos zaufalem Michellin kupujac dwa komplety, bo to firma gigant, robi opony do wszystkiego co ma kola...no i maja ludzika.

    Bys na tych Michellin doginal tak jak oni
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 27-05-2020 o 00:30
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #10287

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Mam swoje typy ze sportowych, bo ładnie wyglądają i produkcja pierwszych JAPAN, a drugich Germany .. opuna musi wyglądać
    Bridgestone najtańsze BT 016 PRO tylko 650 zł Brigestone S21 lub S22, a drugie poważne Metzeler M7 ... nie chce żadnych chińskich, rumuńskich, słoweńskich, tureckich produktów.
    No i jest szansa,z ew tysiaku bym temat obleciał prawie
    Tyle że jak narodowość dla Ciebie jest tak ważna to Metzeler to Pirelli, a to ostatnie jest częściowo Chińskie . Więc może Cię zdziwić napis na niektórych oponach - gdzie były zrobione ...

    BTW: ja bym wybrał Metzeler'a
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #10288

    Domyślnie



    Producenci produkują opony dla różnych odbiorców i celów. Specjalizacja. Nie sądzę, żeby produkowano coś gorszego lub lepszego dla sportowca albo podróżnika albo miejskiego dzika. Takie gumy są "szyte na miarę". Nie kupowałbym opon sportowych nie mając zamiaru sportu uprawiać czy jeździć sportowo. Nie chcę mądralować bo na tym się nie znam ale wyobrażam sobie, że opony sportowe potrzebują odpowiedniej temperatury do prawidłowego działania. I jeśli tak jest to bedziesz za każdym razem powtarzał procedurę ich rozgrzewania a potem utrzymasz założone parametry przez dynamiczną jazdę powiedzmy? Inaczej mogą słabiej sprawować się od turystycznych którymi wzgardziłeś i na przykład jesienią może być przykro. Pewnie są jeszcze inne przeciwwskazania. Oczywiście to tylko moje jakieś tam przemyślanki ale... doktoryzowałeś się w olejach to teraz poszukaj informacji o oponach. Twoja wiedza przyda się i nam A jeśli patrzysz na wygląd gum to ... nie wiem co napisać
    P.s
    Jak nie wiem czego użyć to patrzę do serwisówki i tam mam wszystko napisane. I normy oleju i jaki akumulator i jakich opon o jakich parametrach potrzebuję do motocykla. Jeszcze nie zawiodłem się na tej książeczce
    CF

  9. #10289

    Domyślnie

    Kurla weźcie nie straszcie, że sportowe się nie nadają, bo właśnie zmówiłem sportowe Metzeler SPORTEC M9 RR następca znanego od lat modelu M7 RR. Model M9 produkowany od 19 roku wiec świeżynki, wiec i nie ma testów opisów żadnych ale się podobają jak cholera cenka też lux 1000 zł komplet z DOT 2020. Według katalogu Metzelra nie są to oponki dedykowane do mojego motocykla ale.....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez CeloFan Zobacz posta

    Oczywiście to tylko moje jakieś tam przemyślanki ale... doktoryzowałeś się w olejach to teraz poszukaj informacji o oponach. Twoja wiedza przyda się i nam
    CF
    Dzięki za przemyśliwanki. Doktoryzacja z opon no jednak za drogo to zrobić, olej to tylko butelka za 20-30 zł

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    BTW: ja bym wybrał Metzeler'a
    Też jestem za
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CeloFan Zobacz posta


    (...) wyobrażam sobie, że opony sportowe potrzebują odpowiedniej temperatury do prawidłowego działania.(...)
    Mysle, ze przy normalnej jezdzie Robin nie zauwazy czy ma dogrzane opony czy nie. Gorzej bedzie tak jak mowisz, jesienia.
    Pursue happiness with diligence

Strona 1029 z 1518 PierwszyPierwszy ... 29529929979101910271028102910301031103910791129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •