Close

Strona 883 z 1503 PierwszyPierwszy ... 3837838338738818828838848858939339831383 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8 821 do 8 830 z 15023
  1. #8821

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CeloFan Zobacz posta

    Jak widać dla każdego motocyklizm jest czymś innym. Są tacy co mają motocykl i to im wystarcza (znam taki przypadek). Są też tacy co lubią kupić a potem liznąć szmatką każdy pyłek kurzu i czekać na upragnione 25 stopni w cieniu i bezchmurne niebo. Inni kupują marzenia z folderów u dilera i próbują je zrealizować. Jeszcze inni chcą prędkości, znajomości, statystyk i szczególnych względów na drodze. Jeszcze inni używają motocykla cały rok albo jeżdżą po świecie ciesząc się namiastką wolności. Wszystko to robi się w dużej grupie w małej albo w pojedynkę. Zawsze to okazja do pochlania, porozrabiania, pościgania się, zawarcia znajomości, wymiany doświadczeń albo włóczenia się po bezdrożach. Jest tyle możliwości, że nie sposób ich skatalogować.
    Spytałem o to "zaliczanie", bo jak gdzieś czytam o podróżach nawet, to najczęściej się "zalicza" właśnie różne miejsca, trasy, punkty, kraje. Słowo to zdaje się banalizować to co się robi. Ktoś zaliczył Transalpinę czy Transfogaraską nie potrafiąc poprawnie napisać nazwy. Ktoś inny zalicza zlot za zlotem a jeszcze ktoś zalicza wywrotkę a inny ktoś wszystkie przełęcze alpejskie Czasem odbywa się to bez żadnej refleksji. Taki owczy pęd. Po co zaliczać, jak można dojechać, przeżyć, odwiedzić, poznać, sprawdzić? To retoryczne pytanie. Nikogo nie chcę nawracać na inne słowotwórstwo. Wydaje mi się tylko, że to trochę jak z LWG (tak chyba się pisze teraz). Machamy bo taki zwyczaj a nie dlatego, że kogoś się pozdrawia. Tak sądzę. Myślę, że większość nie zastanawia się nawet skąd się to wzięło i dlaczego w innych krajach nikt nie podnosi ręki. Trzeba to trzeba. Czasem jak nie ma ręki to i nogę się wystawi jak pies przy drzewie To oczywiście fajne jest i daje złudzenie wspólnoty. Spróbuj jednak stanąć gdzieś w trasie bez paliwa albo z kapciem albo inną awarią. Czasem ktoś zatrzyma się od razu. Częściej wcale albo "dziesiąty" motocyklista. Być może nie bo nie chce. Może za szybko jechał i nie chce się wracać To bez znaczenia. Przykłady można płodzić z doświadczenia własnego pozytywne i negatywne.
    Wniosek taki, że co człowiek to inne podejście do swojej maszyny, innych motocyklistów i idei motocyklizmu jeśli taka w ogóle istnieje.
    Lewa w górę
    No i?....
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #8822
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Tak, że ten, tego...

    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #8823

    Domyślnie

    Fajne te motocykle.
    Juz o nich slyszalem. Czasami jak patrze na Harleye to mysle a gdyby tak zrobic z nich cos na ksztalt naked bike.
    Niby byly Buelle ale juz ta marka nie istnieje.
    Spotstery to takie mini "zwykle" Harleye.

    A te Arch to jest to. Duzy Naked z mocarnym silnikiem opartym na momencie obrotowym. Tylko jedna rzecz mi w nich nie pasuje w tej koncepcji.
    Umiejscowienie podnozkow z przodu jak w choper/cruiser.
    Pozycja nie powinna byc zwarta, ale podnozki zdecydowanie "normalniej".
    Cos a'la pozycja krzeselkowa lub delikatnie cofniete.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #8824

    Domyślnie

    No, to polatane. Prawie 300km w ramach przygotowań do majowego wyjazdu do Szkocji.
    IMG_20190420_132647.jpg
    Pursue happiness with diligence

  5. #8825

    Domyślnie

    Ladnie. 300km to juz porzadna trasa na jeden dzien.
    A na pewno dobry trening.

    Ja ostatnio 220km swoimi znanymi trasami. Sloneczko , wiosna. Nic tylko korzystac ile sie da.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #8826

    Domyślnie

    No 300km to już trochę czuć w tyłku. Ale pierwszego dnia wyprawy musimy zrobić ponad 600 po autostradzie
    Pursue happiness with diligence

  7. #8827

    Domyślnie

    DSC01326.jpg świątecznie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #8828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    No, to polatane. Prawie 300km w ramach przygotowań do majowego wyjazdu do Szkocji.
    W Szkocji zakochany jestem. Jaką trasę planujesz?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #8829

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    W Szkocji zakochany jestem. Jaką trasę planujesz?
    Bardzo z grubsza to Edinburgh, Inverness, Loch Ness, Wyspa Skye, Glencoe, katedra w Paisley i Lake District (to już po tej stronie granicy). 1500 mil z czego połowa to autostrada tam i z powrotem. 7 dni, 6 nocy. Może w przyszłym roku uda mi się zrobić North Coast 500 choć na to trzeba więcej czasu.
    Pursue happiness with diligence

  10. #8830

    Domyślnie

    Zazdraszczam. Jak nastawiasz się na fotografowanie, to będziesz musiał się co 100 metrów zatrzymywać
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 883 z 1503 PierwszyPierwszy ... 3837838338738818828838848858939339831383 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •