Close

Strona 1454 z 1522 PierwszyPierwszy ... 4549541354140414441452145314541455145614641504 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 531 do 14 540 z 15215
  1. #14531

    Domyślnie

    Ja jednak pozostane przy zaufaniu do swojego mechanika i zdaniu, ze jest roznica miedzy amatorem a profesjonalista.
    Pro zna takie rzeczy, ciekawostki i sposoby, co amatorowi nie przyjda nawet do glowy. Bo je nabyl przez lata pracy.

    Jak ktos sie np czuje na silach zeby zmienic uszczelniacze w przednim zwieszeniu-niech probuje. Ale ja wole dac do kogos kto to robi kolo 120 razy na sezon.


    A z troche innej beczki, jeden z tych 3 mechanikow z warsztatu gdzie jezdze (1 to ten moj, tamci sa tacy nowsi, ale tez spoko). Otoz tem mechanik ma duzego Intrudera 1500 cruisera, troche przerobionego nawet fajnie. On ogolnei jest motocyklista spod znaku live to ride only z V2
    W wolnej chwili robi takei motorki z czesci przeroznych, takei jakby rzezby.

    Ten sprzecior ma okolo 70-80cm dlugosci. Dla mnie bomba
    IMG_20230725_133223_541.jpg

    I ostanio zrobil troche takich malych motorkow. No kurde jakie fajne

    IMG_20230725_133210_046.jpg

    On taki harleyowiec-choperowiec-cruiserowiec i tego typu motocykle robi, w sensie te modele
    Ale go normalnei chyba zagadam, zeby mi XJR zrobil. Zwroccie uwage jeden z tych modeli na gorze ma cylinder z odcietej swiecy zaplonowej. super pomysl na imitacje zeberek chlodzacych.
    I takei 4 odciete swiece w rzedzie w modelu XJR, normalnei jak 4 gary by byly
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 01-08-2023 o 22:49
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #14532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    ....

    Jak ktos sie np czuje na silach zeby zmienic uszczelniacze w przednim zwieszeniu-niech probuje. Ale ja wole dac do kogos kto to robi kolo 120 razy na sezon.
    akurat to robię sam, świadomie nie oddaję do mechanika, inne "drobne" naprawy też , i przyznaję się, że z hamulcami w Shadow sobie nie poradziłem, a z hamulcami w Fabii żaden mechanik nie dał rady
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #14533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    akurat to robię sam, świadomie nie oddaję do mechanika, inne "drobne" naprawy też , i przyznaję się, że z hamulcami w Shadow sobie nie poradziłem, a z hamulcami w Fabii żaden mechanik nie dał rady
    Znaczy kazdy cos tam robi przy swoim moto. Tylko mam na mysli, ze czasami mu to zajmuje pol dnia a taki mechanik robi to praktycznie od reki. Po prostu podchodzi i robi. szybko, sprawnie i na temat.

    Najlepsze sa "naprawy" łaczone
    Z Kawasaki, gdzie mailem filtry stozkowe na gaznikach to bylo tak, ze podjezdzam, zdejmuje bak, zdejmuje filtry. daje mechanikowi do wyczyszczenia, przedmuchania kompresorem, nasaczenia specjalnym plynem K&N i sam sobie montuje.
    I 1/4 ceny i korzystam ze srubokreta warsztatu
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14534
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Proponoal mi zespawanie otworu w misce olejowej, nawiercenie i nagwintowane.
    Normalnie 200zl, jak dla mnie 150zl. U to robi i zewnętrznego fachowca, ale za niego ręczy.
    Tylko po co spawać? Takie rzeczy się rozwierca, gwintuje, wkręca na klej stalową tulejkę z nominalnym gwintem i cieszy się posiadaniem miski w której gwint już się długo nie obrobi. A jak się używa klucza dynamometrycznego to się nigdy nie obrobi.

    Tylko, że ja się jeszcze nigdy nie spotkałem z sytuacją, żeby na serwisie olejowym ktoś dokręcał korek z właściwym momentem. :/

    - - - - kolejny post - - - - - -


    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    i robić samemu. Wymieniać oleje, filtry, świece, płyny eksploatacyjne, klocki hamulcowe samemu, po prostu samemu. Nikt nic nie zerwie, nikt nic nie urwie.....
    A najlepsza jest w tym wszystkim satysfakcja ze zrobionej roboty.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #14535

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Tylko po co spawać? Takie rzeczy się rozwierca, gwintuje, wkręca na klej stalową tulejkę z nominalnym gwintem(....).
    Coś źle zacytowalesś, bo to ja pisałem o tym spawaniu aluminium

    Nie dało się rozwiercić i ponownie nagwintowac.. Bo otwór był w takim zagłębieniu wystającym trochę i praktycznie przy bocznej ściance.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 02-08-2023 o 09:32
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #14536
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Coś źle zacytowalesś, bo to ja pisałem o tym spawaniu aluminium

    Nie dało się rozwiercić i ponownie nagwintowac.. Bo otwór był w takim zagłębieniu wystającym trochę i praktycznie przy bocznej ściance.
    Łajza z tego VB (bład multicytatu)

    A co do naprawy, skoro tak, to przepraszam.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #14537

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta

    A najlepsza jest w tym wszystkim satysfakcja ze zrobionej roboty.
    No jakaś, jakaś satysfakcja na pewno jest. U mnie, że $ zostały w kieszeni i że nikt nic przy okazji nie otarł, nie obił. Lubie zapłacić dobrze za dobrze zrobioną robotę, a to tylko w moim ASO Suzuki
    Niedawno z Triumphem korzystałem z ASO Suzuki. Wymienili mi olej w lagach. Nie odważyłem się samemu tego rozbierać, bo dość skomplikowane i kapryśne te zawieszenie SHOWA, a ostatnie robiłem 40 lat temu w Junaku . W jakiś modelach Suzuki jest też montowane SHOWA, więc mechanik ogarnął to w mig za naprawdę nieduże pieniądze. Przy okazji wleciały ori angielskie i japońskie nowe uszczelniacze, bo już guuupio było stare 10 letnie prawie zostawić ( komplet 4 sztuki aż 280 zł psia mać ! ). Fajnie ten zawias teraz pracuje na świeżutkim oleju o zgrozo od castrola jest różnica.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 02-08-2023 o 23:24
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #14538

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    (....) Przy okazji wleciały ori angielskie i japońskie nowe uszczelniacze, bo już guuupio było stare 10 letnie prawie zostawić (...)
    To nawet nie wstyd, tylko absolutny i kardynalny bład w sztuce zostawiac stare uszczelniacze przy rozbiorce lag/wymianie oleju.
    Zawsze powinny wleciec nowe uszczelniacze. Stare maja 50% szans ze puszcza a 50% szans ze moze potrzymaja krocej lub troche dluzej. Moj mechanik, po prostu nie robi przedniego zawieszenia bez wymiany uszczelniaczy.




    Co do satysfakcji z wykonanej pracy, to w sierpniu bede realziowal projekt ktory da mi satysfakcji po pachy
    Otoz chce na dzialce, czesc komorki z pustakow z drewnianym dachem z papa - przerobic na garaz dla moto. Komorka 6x3m okolo. Podzielona na dwie czesci.
    .
    Trzeba wykuc szerszy otwor drzwiowy szerokosci okolo 100cm, bo teraz sa waskei drzwiczki. Ale zeby nie bylo za prosto i projekt byl ambitniejszy
    To akurat ta czesc na moto ma "podwieszany" sufit. znaczy kiedys byla tak moda na betonowe dachy i sufity. Tylko on jest zrobiony w technologi z lat 50-tych.
    Przez srodek oparta na scianach od gory jest szyna kolejowa Taka prawdziwa szyna po ktorej jezdza pociagi, ktorej 1mb wazy 60kg a ma kolo 2,6-2,8m. Na tej szynei w poprzek prety, rurki i co byl o pod reka i na to folia i wylewka z cementu, kolo 10-15cm i od spodu szpachlowanie.

    I calkiem rzypadkiem jak poszerze ten otwor na drzwi z 70cm na 100cm to zabiote jeden z dwoch punktow podparcia dla szyny kolejowej, ktora jest niejako kregoslupem sufitu.
    Ale pojekt jzu prawie skonczony. Jak moj dziadek to postawil. To ja to moge przerobic. Nie swieci garnki lepia

    Ale to chyba oddzielny watek zaloze w Cafe w stylu "Czy jest na sali murarz", zeby pare rzeczy skonsultowac.
    A tutaj tylko skrocona relacja - w koncu garaz motocyklowy ma byc.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 03-08-2023 o 00:12
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #14539

    Domyślnie

    To nawet nie wstyd, tylko absolutny i kardynalny bład w sztuce zostawiac stare uszczelniacze przy rozbiorce lag/wymianie oleju. w starej Sharow są w lagach śruby do spuszczania oleju, oczywiście bez wyjmowania zawieszenia
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #14540

    Domyślnie

    W Jawie 350TS też były.

    Więc ludzkość wymyśliła sposób na wymianę oleju w lagach bez rozbierania ich

    Także, ten. Spisek producentów w obecnych czasach jak nic
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1454 z 1522 PierwszyPierwszy ... 4549541354140414441452145314541455145614641504 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •