Close

Strona 1403 z 1522 PierwszyPierwszy ... 40390313031353139314011402140314041405141314531503 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 021 do 14 030 z 15216
  1. #14021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner
    Ten louis to się gnie od samego patrzenia . Ja bym się bał na tym rower podnieść .......
    Ja mam zboczenie politechniczno-modelarskie. Nie lubię przewymiarowanych konstrukcji.
    Niech podnośnik będzie do motocykla 300kg, o nierównym rozkładzie masy i współczynniku bezpieczeństwa 2,5. 500kg.

    50cm rurki 20mm o grubości ścianki wytrzyma na zginanie 500kg powieszone na jej końcu. Na ściskanie to będzie wielokrotnie więcej.
    W takim stojaku siły działają minimalne, konstrukcja może być lekka i elegancka.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #14022

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W sumie to ja kupiłem dwa i je nieco sam wzmocniłem . Większość tego co jest sprzedawane jest robione na cienkościennych profilach i nie budzi zaufania...
    Takie dwa z mojego linka ? Te polskie ? Do czego używasz ??

  3. #14023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Ja mam zboczenie politechniczno-modelarskie. Nie lubię przewymiarowanych konstrukcji.
    Niech podnośnik będzie do motocykla 300kg, o nierównym rozkładzie masy i współczynniku bezpieczeństwa 2,5. 500kg.

    50cm rurki 20mm o grubości ścianki wytrzyma na zginanie 500kg powieszone na jej końcu. Na ściskanie to będzie wielokrotnie więcej.
    W takim stojaku siły działają minimalne, konstrukcja może być lekka i elegancka.
    Taka konstrukcja musi też wytrzymywać spore obciążenia dynamiczne. I problemem nie jest nawet sam przekrój profila tylko osłabienie wynikłe ze spawania. Nie wie, m nie liczyłem tego ale podejrzewam że przy cienkich ściankach to tam następuje taka degradacja wytrzymałości, że te 2.5 raza czy 3 to zupełna fikcja. To się zresztą potwierdza w praktyce że taki podnośnik się potrafi zwyczajnie złamać albo wygiąć tak dalece że gleba moto pewna. Może dla kogoś kto sporadycznie podnosi to wystarczy ale ja podnoszę też motocykle klientów i tu nie ma zlituj się.
    Nie jest zresztą tajemnicą że dostanie takiego sprzętu z jakimś sensownym atestem nie jest tanią sprawą.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Takie dwa z mojego linka ? Te polskie ? Do czego używasz ??
    Nie wiem czy dokładnie te ale podobne. Używamy do podnoszenia za d... moto przy wszelkich drobnych sprawach ale także jako podpórkę na dużym podnośniku.
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #14024

    Domyślnie

    masz na myśli 250 na 2 cylindry ?
    tak - wersja z jednym gaźnikiem
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #14025

    Domyślnie

    No nie wiem co ludzie widzą w boberach, Triumph to już na plus, ale te siedzenia, a fujjj

    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #14026

    Domyślnie

    Ehh, ale się obudziłem z ręką w nocniku.
    Przegląd Moto mam do 22 marca. A w sobotę przejeżdżałem obok mojej stacji diagnostycznej za miastem
    Teraz.rozkminy. Jutro ma pewno nie pojadę, w środę też mi nie bardzo pasuje a to ostatni dzień.
    Idealnie byłoby w sobotę, no ale to już po terminie. Moto ofc wszystko gra.
    A mandat za jazdę bez przeglądu ważnego to uwaga 1500-5000zl!!! Kogoś tu zdrowo pogrzalo za kilka dni zwłoki w zrobieniu przeglądu.

    A chce jechać do tamtej stacji za Warszawa, bo tam szefu ma kolekcje starych motocykli i pracownicy ogarniaja motocyklowy temat.
    A nie jakiś szczawiu czy Pan Henio będzie zajarany jeździł po placu.

    A wiecie jaka jest możliwość żeby sobie zmienić datę i np tak jak ja bym chciał z marca na maj przesunąć.
    Drugi pełnopłatny przegląd. 63 zł nie majątek, ale jakoś brzmi to absurdalnie..zrobić przegląd a za miesiąc znowu...

    Samochodem jeździłem 2 tygodnie na nieświadomce bez przeglądu. Ale wtedy to było kilkaset złoty ryzyka.
    W żadne lawety absolutnie nie będę się bawił.
    Mógłbym po prostu pojechać w dogodnym dla siebie terminie później, (stacji diagnostycznej to nie interesuje czy jesteś spóźniony czy nie) ale trochę się dygam

    Jest jeszcze opcja półlegalna, mógłbym mieć dojście z samym dowodem i załatwione. I bym sobie wtedy termin przesunął trochę do przodu.
    Tylko na stacji na wiosce, jeszcze dalej niż ta co jeżdżę.

    Nie usne przez to
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #14027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Kluczyk sie pewnei znajdzie z czasem, sam z siebie.
    Wiem, ale trochę to wkurzające. Też mam przeterminowany przegląd. Jak przekroczy się miesiąc opóźnienia, to podwójna opłata.
    A jak złapią bez, to jak sam pisałeś - dupa.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  8. #14028

    Domyślnie

    Jak ja sobie chwalę stację kontroli 900m od chałupy....
    Z GSem jeszcze spokój, ale trzy samochody w rodzinie wymagają już wizyt co roku
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #14029

    Domyślnie

    Zostaje się cieszyć, że jeszcze w naszych SKP niby coraz rygorystyczniej, ale gdzie im tam do świata. W Hiszpanii z córą byłem na SKP z jej Clio i dwóch diagnostów poza tym co u nas sprawdzają to sprawdzali: ....(lepiej usiądźcie ....mierzyli pasy bezpieczeństwa ich długość, mierzyli wysokość pojazdu i szerokość, analiza spalin, sprawność wszystkich drzwi, klamki, podnośniki szyb, wytrząsarka amortyzatorów, szarpaki zawieszenia i teraz wisienka na torcie jeden oświetlał dużym halogenem podwozie, a drugi filmował kamerką od końca do początku spód auta cm po centymetrze. Sprawność foteli, regulacja kierownicy, reflektory, otwieralność bagażnika. No powiem po prostu kosmos ....... W pewnym momencie zacząłem słabnąć bo te clio z 2005 roku jest, samochód za 1200 Euro

  10. #14030

    Domyślnie

    Nie ma to jak w USA - byle jechał i przegląd co 2 lata bodajże. Stąd takie kwiatki jak na filmikach w ytube pokazują

Strona 1403 z 1522 PierwszyPierwszy ... 40390313031353139314011402140314041405141314531503 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •