Close

Strona 1101 z 1522 PierwszyPierwszy ... 10160110011051109110991100110111021103111111511201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 001 do 11 010 z 15220
  1. #11001

    Domyślnie

    @Kojocisko co oznacza ten skrot "KLC" na mlotku? Bo jakos nie moge rozszyfrowac.
    Fajny warsztacik. Siatka na chlodnice wyglada spoko.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #11002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Miała też deficyt uchwytów. Na zdjęciu - wspieraj polską produkcję
    Jeśli pomiędzy płytę a uchwyty na te żółte i czarne śrubokręty dasz dystanse, będziesz mógł je obrócić o 90° tak, że rączki będą "na sztorc". Sorki, zboczenie niejako zawodowe

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    @Kojocisko co oznacza ten skrot "KLC" na mlotku? Bo jakos nie moge rozszyfrowac..
    Kurna, lekko ciepać.
    Pursue happiness with diligence

  3. #11003

    Domyślnie

    Krzysztof Jan Choroszko - KJC, a moja córka Kasia Lena Choroszko - KLC. Młotek był kiedyś z córką na gościnnych występach w szkole chyba i został podpisany .
    Co do uchwytów na wkrętaki - te dystanse musiały być spore i trzeba by kombinować z mocowaniem, więc mogę z tym żyć.

    BTW listwa z nasadkami z prawej to prawie historia moich motocykli - na samym dole duża nakładka do śruby wahacza w Yamahach, za chwilę dołączy nasadka imbusowa do osi BMW . Dwa manometry to też historia, choć nowa. Tylne koło BMW ma tak faszystowskie podejście do zaworu, że musiałem sobie drugi wężyk zrobić...

    Z lewej trochę widać tablicę z kluczami i śrubokrętami. Jak kupiłem pierwszego japończyka, to wywaliłem 5kg (lub lepiej) starych kluczy po Uralu i budowaniu domu i kupiłem komplet precyzyjnych, polerowanych FLAGów od 7 do 22, żeby szanować śruby. Był to rok 98?. Służą do dzisiaj, a ja właśnie doszedłem do wniosku, że czas na wymianę śrubokrętów, wysłużyły się.

    Za ścianką z tablicami jest moja kanciapka, gdzie jest stół, elektronarzędzia, śrubki i mnóstwo materiałów do modeli latających RC.

    PS. a kto się zachwyci płytą pod silnik?
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 30-01-2021 o 11:56
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #11004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Piątunio:

    Po ponad 20 latach zmieniłem jedną z tablic na narzędzia. .
    Lubię mieć narzędzia w pudełku, śrubokrety w jednym, nasadki w drugmi, płaskie klucze w trzecim. Stawiam pudełka przy temacie który kręcę i nie chodzę do ściany po narzędzia. Takie rozwiązanie dla starych i wygodnych

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Dwa manometry to też historia, choć nowa. Tylne koło BMW ma tak faszystowskie podejście do zaworu, że musiałem sobie drugi wężyk zrobić...
    Z pare lat temu kupiłem na allegru kompresor kompletny z wężem i manometrem za 399 zł jakaś chińszczyzna. Końcówka manometru ogarnia na spokojnie upierdliwie umieszczony zawór tylnego koła, ale z kompresorem za 399 zł mam inną zagwozdkę. Kupiłem olej aby w nim wymienić i nie ma śruby aby go tam zalać , spustowa jest

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    PS. a kto się zachwyci płytą pod silnik?
    Ładnie to wygląda, zobaczł bym chętnie jak się prezentuje po przykręceniu i w które punkty przymocowana. Zachwycam się i nawet zazdraszczam i się zastanawiam dlaczemu nie na czarno ?
    .... z tej zazdrości właśnie się zapisałem na rehabilitację od 1 marca naprawiania człowiekowego kręgosłupa i stawu biodrowego. Przyda się rehabilitacja przed długą drogą
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 30-01-2021 o 12:52
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #11005

    Domyślnie

    a) kompresor może być bezolejowy - ja mam taki Stanleya
    b) ja biorę plastikową kuwetkę z uchwytem (aka skrzynka narzędziowa) i pakuję ją narzędziami potrzebnymi poza warsztatem. Utrzymywanie pudełek jest dla mnie upierdliwe
    c) płyta srebrna, bo cały dół jest srebrny + ew. zadrapań nie będzie widać. Zdjęcie zamocowanej będzie po montażu opon.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #11006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    c) płyta srebrna, bo cały dół jest srebrny + ew. zadrapań nie będzie widać. Zdjęcie zamocowanej będzie po montażu opon.
    No jasne, jasne i jasna osłona, kurde kupię sobie to i pierdylnę sprayem na czarny mat
    Cofnąłem się do zdjęcia Twojego motoru i rzeczywiście silnik ma wykończenie na srebrno. Tak przy okazji jak kondycja tej powłoki, tej farby srebrnej po latach. Są jakieś ubytki drażniące ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #11007

    Domyślnie

    Kojocisko

    przyjeżdżaj - trzeba u mnie zrobić w garażu porządek potrzebował bym 5 tablic
    wiem - uczulony jestem - WKRĘTAK, ale ja już jestem stary warsztatowiec


    OSTATNIA SZANSA - tylko 1000 szt
    https://www.youtube.com/watch?v=_3DY8JysvXE
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 30-01-2021 o 21:00
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #11008

    Domyślnie

    Ja tam jestem zwolennikiem bardziej popularnego w mowie potocznej słowa; śrubokręt.
    Mało tego ta nazwa jest o wiele bardziej sensowna i uzasadniona niż wkrętak.
    Bo śrubki można wkręcać i wykręcać. A wkrętak jak sama nazwa wskazuje służy do wkręcania tylko.
    A co jeśli chcemy coś wykręcić? To co, to może wykrętak?

    Tymczasem śrubokrętu nic nie ogranicza bo można nim w dowolny sposób kręcić śrubkami.
    Podsumowując to logicznie jest mówić śrubokręt i krecic tymi śrubkami jak się nam tylko podoba.

    P.s A zamieszanie i nieporozumienia to są najczęściej z kombinerkami, obcęgami, cegami, szczypcami, cążkami. Tu to są jazdy.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #11009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta


    OSTATNIA SZANSA - tylko 1000 szt
    https://www.youtube.com/watch?v=_3DY8JysvXE
    No jest kurła dramat , bo znów ciekawa "WSK-a" pokonana przez ekologów, wydumaną ekologię

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    P.s A zamieszanie i nieporozumienia to są najczęściej z kombinerkami, obcęgami, cegami, szczypcami, cążkami. Tu to są jazdy.
    U mnie w poprzedniej dawno opuszonej pracy etatowej te wszystkie narzędzia nazywali chlapcążki , bo które by nie wziąć do ręki to tak samo skutecznie otwierało się nimi piwo, chlap, chlap
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 30-01-2021 o 22:06
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #11010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    To co, to może wykrętak?
    Wykrętak już zarezerwowany - taki dynks do wykręcania ułamanych śrób.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 1101 z 1522 PierwszyPierwszy ... 10160110011051109110991100110111021103111111511201 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •