Close

Strona 51 z 1503 PierwszyPierwszy ... 414950515253611011515511051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 15022
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    W Irlandii kazdy motocyklista jezdzi w zoltej zarowiastej kamizelce lub minimu opasany zarowiastymi pasami
    Po co to robią? Czego to dowodzi?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Po co to robią? Czego to dowodzi?
    Może tego dowodzi że są bardziej świadomi i myślący niż tutaj w Polsce

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    A weź i człowieku zauważ kolesia który ma 245 km na zegarze i zbliża się do grupy samochodów wykonującyh manewry na swoim psie.

    http://filmy.scigacz.pl/motocykle/Su..._600_max_speed
    Na wszelki wypadek obejrzałem 2 razy. I dalej nie widzę w tym filmiku nic straszliwie zdrożnego. No może ze 3 manewry wyprzedzania były nie do końca rozsądne, gdy wyglądało, że kierowca puszki dalej jechał swoim pasem, a ten już go łykał – osobiście przy tych prędkościach bym tego nie ryzykował. Ale po za tym? 2 paki na pustej autostradzie? Fszczonsajonce.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    No kurka kto normalny jezdzi po miescie 150km/h. To trzeba miec zaburzone relacje z reszta spoleczenstwa.
    Mi się zdarza. W kwestii formalnej i tak a propos truizmów – Siekierkowski czy AK, o ile nic mi nie umknęło, wciąż są w mieście...
    I'm one of those bad things that happen to good people

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Może tego dowodzi że są bardziej świadomi i myślący niż tutaj w Polsce
    Ale świadomi czego? Że są "niewidzialni", prawda?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ale świadomi czego? Że są "niewidzialni", prawda?
    tego że "puszkarze" ich nie widzą, więc się obwieszają czym mogą i jak mogą żeby zwiększyć szansę zauważenia

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    tego że "puszkarze" ich nie widzą, więc się obwieszają czym mogą i jak mogą żeby zwiększyć szansę zauważenia
    Otóż właśnie do tego zmierzam. Jako, że motocykl jest "niewidzialny", sposobem na poprawienie bezpieczeństwa motocyklistów są działania powodujące zwiększenie ich widoczności. A na pewno nie zmniejszanie. Jednym z najskuteczniejszych jest używanie światła przez pojazdy "specjalne" przez całą dobę. Wiele lat temu ktoś na to wpadł. Jakikolwiek błysk światła w lusterku sygnalizuje wówczas sytuację niestandardową: pojazd uprzywilejowany, holowanie lub motocykl właśnie. Problem tylko w tym, że w kilku demouldach w ostatnich latach ten i ów się skrzyknął i kupił ustawę nakazującą jeździć na światłach wszystkim. Skutek: +40% więcej ofiar wśród motocyklistów. Pomimo rokrocznego stałego wzrostu ilości motocykli.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #507

    Domyślnie

    Wiązanie wzrostu ofiar wśród motocyklistów z obowiązkiem jazdy na światłach przez puszki jest koszmarnie naciąganą tezą, niemożliwą wręcz do udowodnienia. Zresztą przed wejściem tych przepisów mało który kierowca puszki potrafiłby odpowiedzieć na pytanie, czy motocykl ma obowiązek jeździć na światłach cały rok, czy nie. Nie zauważają, bo w większości przypadków szukają na chybcika wyłącznie dużego kształtu innego samochodu, wszystko mn.iejsze odruchowo pomijając. Zresztą problem nie występuje tylko u nas, polecam pooglądać brytolskie, czy skandynawskie reklamowe kampanie społczne uświadamiające o obecności na drogach motocykli.
    Ostatnio edytowane przez de Fresz ; 23-03-2012 o 01:28
    I'm one of those bad things that happen to good people

  8. #508

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    (..........)
    Mi się zdarza. W kwestii formalnej i tak a propos truizmów – Siekierkowski czy AK, o ile nic mi nie umknęło, wciąż są w mieście...
    Nie no wiem ze sa w miescie, plus pare innych miejsc gdzie z reguly wszyscy rozwijaja wieksze predkosci.
    Torunska to ja jezdze codziennoe do pracy samochodem, czasami motocyklem.
    I jesli mojaa Renia Thalia z silnikiem 1.4 czasami jade lewym pasem 110-120km/h do da rade bez problemu tez moim motorkiem grubo wiecej.
    Tylko po co? To jednak miasto, ruch jest wiekszy niz na trasie, zaraz sie trafi pojazd na moim pasie ruchu I bede misial zmniejszyc predkosc. Taka szarpana jazda.
    Oczywiscie zakladajac, ze wlasnie mi sie zachcialo wyjsc(po polnocy) w tej chwili I przeleciec trase AK 150km/h to raczej nie widze nic w tym wstrzasajacego.
    Tylko pisalem tez o plynnosci ruchu I zeby sie tego trzymac. Jesli jade ta trasa w godzinach dziennych motorem( czy samochodem),
    ruch jest wiekszy niz w nocy I wszuscy jada 80-90km/h np to wtedy te 150 skrajnie zaburzy plynnosc ruchu, jest to proszenoe sie o wypadek, wrecz skrajny debilizm.
    Odwinac na chwile ostro powyzej predkosci, ktora jada pojazdy na sasiednich pasach...ja po prostumam zasade plynnego wpasowania sie w otaczajacy mnie ruch, tak zeby go noe zaburzac.
    Nikt noe ma prawa do wysokich predkosci, jesli naraza to innych uzytkownikow drogi.

    W nocy, na trasie bez skrzyzowan, to wiadomo, mozna ciut odkrecic.

    Ale jak juz pare razy wspomnialem w tej wypowiedzi I wczesniej. Ja jezdze tak zeby nie zaburzyc "plynnosci ruchu".
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 23-03-2012 o 01:53
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #509

    Domyślnie

    P.s Do powyzszego posta.
    Sorki za literowki, ale juz mi sie nie chce tego poprawiac na smartfonie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Wiązanie wzrostu ofiar wśród motocyklistów z obowiązkiem jazdy na światłach przez puszki jest koszmarnie naciąganą tezą, niemożliwą wręcz do udowodnienia.
    Ale wiązanie widoczności z bezpieczeństwem jest oczywiste, prawda? Widoczność ze światłami również.

    Dane z wypadków na drogach nie kłamią. Nie bez powodu w większości krajów świata naciski finansowane przez firmy elektrotechniczne i petrochemiczne spotkały się wielokrotnie z negatywną opinią m.in. z uwagi na zmniejszenie bezpieczeństwa motocyklistów. Można poszukać źródeł. Z innej beczki: Jeśli to nieprawdopodobna teza to dlaczego informacja jest u nas w mediach ukrywana? Z danych notorycznie, wycinane są dane dotyczące motocyklistów bo +40% mocno psuje -0,5% w innych kategoriach wypadków. Ostatnio nawet TVP w Wiadomościach był taki numer. Nie czarujmy się, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Nie zauważają, bo w większości przypadków szukają na chybcika wyłącznie dużego kształtu innego samochodu, wszystko mniejsze odruchowo pomijając.
    Dlatego leniwego i zrutynizowanego puszkarza trzeba "zmusić" do zauważenia.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 51 z 1503 PierwszyPierwszy ... 414950515253611011515511051 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •