Close

Strona 1545 z 1553 PierwszyPierwszy ... 545104514451495153515431544154515461547 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 441 do 15 450 z 15528
  1. #15441

    Domyślnie

    Robin jak bedziesz robil ta trase, to zdecydowanei i goraco ODRADZAM A2 na odcinku Warszawa-Łódź. A konkretniej Konotopa(kolo Wawy) - Stryków(kolo Łodzi).
    Z Bialego do wawy piekna trasa, przez wawe tez ok, A2 na wyjezdzie jeszcze ma 3 pasy bo sa rozjazdy.
    Ale koło wezła Konotopa przechodzi w 2 pasy. Jest srednio rowna ( o tym pozniej jeszcze), bardzo zatloczona tranzytem, co rodzi pewne nastepstwa. Z racji tloku nie bardzo da sie jechac autostradowo tylko raczek stowke z hakiem.
    Najczesciej wszyscy jada 110-120km/h ale zawsze znajdzie sie BeMka mrygajaca swiatlami, ktora leci 160km/h i zjezdasz jej na prawy a tam sznur ciezarowek zapietych na tempomacie na 90km/h.
    Takze szarpana jazda taka i w tloku.

    A jeszcze o nierownosciach. Jak wracalem z Łodzi to po wyjezdzie z jakeigos slimaka luzik, spokojnie prawym, predkoc kolo 120km/h i nie to ze dziury ale nagle wpadlem na tak nierowna i pofalowana nawierzchnie ze az odruchowo zlpalem obiema rekami za kierownice tak buda zaczelo rzucac
    Az stabilizator z tylu pekl i sobie wypadl i tylko go we wstecznym zobaczylem. I taka mysl mnie naszla, a co jesli ja bym wpadl na te pofalowane wyboje na odcinku ze 100m na moto?
    To by bylo baaardzo nieprzyjemne co najmniej.

    Takze, radze nadlozyc nawet trasy, ale ominac ten zenujacy i koszmarny odcinek pseudo autostrady.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 22-05-2024 o 23:47
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #15442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Może i w samym Wrocku kupię jakieś malusie mieszkanko, bo mi się te klimaty podobają bardzo, tylko teraz tam za dużo Ukraińców. Opole też zupełnie inne niż Białystok, też mi się cholernie podoba i tak blisko do świata tak blisko do Europy.
    Wszystkie narodowości, to miasto studenckie i biznesu, jest osiedle Koreańskie i szkoły. Ukraińcy są spokojni, w okolicy była lekka "zadyma" z Gruzinami, tam wybudowano osiedle pracownicze. Wrocław jest wielonarodowościowy i jak do tej pory nie ma większych problemów, a z obywateli Ukrainy mocno korzysta .
    Opole to pomiędzy Górnym Śląskiem a resztą Polski
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #15443

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Robin jak bedziesz robil ta trase, to zdecydowanei i goraco ODRADZAM A2 na odcinku Warszawa-Łódź. A konkretniej Konotopa(kolo Wawy) - Stryków(kolo Łodzi).
    .
    A jak to ominąć dobrymi drogami.


    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Wszystkie narodowości, to miasto studenckie i biznesu, jest osiedle Koreańskie i szkoły. Ukraińcy są spokojni, w okolicy była lekka "zadyma" z Gruzinami, tam wybudowano osiedle pracownicze. Wrocław jest wielonarodowościowy i jak do tej pory nie ma większych problemów, a z obywateli Ukrainy mocno korzysta .
    Opole to pomiędzy Górnym Śląskiem a resztą Polski
    Według oficjalnych statystyk 35% mieszkańców Wrocławia to teraz obywatele Ukrainy. Z jakiś powodów upodobali sobie te miasto. Szukałem kilku mieszkań i zawsze sprzedawała je jakaś Ukrainka. Z Wrocka z rezygnowałem na korzyść Opola, bo mniejsze, przytulniejsze i klimat podobny, niemiecki W Opolu zarzucam jedną kotwicę na czas jakiś.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-05-2024 o 21:04
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #15444

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Z jakiś powodów upodobali sobie te miasto.
    Po wojnie przesiedlono tam wielu kresowiaków. Jak Ukraińcy szukali zaczepienia na zachodzie (czytaj: u nas) to gdzieś tam był kuzyn sąsiadki, babcia brata czy inne powinowactwo znajdowało się właśnie we Wrocławiu. Na reszcie ziem „odzyskanych” też, ale Wrocek to duże miasto z możliwościami a do Szczecina sporo dalej. I tak łańcuszek się rozciągał. Ściągali rodziny, znajomych itd.Taka moja teoria. A Ukraińców tam dużo jest już od kilkunastu lat.
    A co do Opola, to było pierwsze miasto wspólnego życia moich rodziców. Sam tam nigdy nie byłem…
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  5. #15445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    W Opolu zarzucam jedną kotwicę na czas jakiś.
    Rezygnujesz z Białego całkiem?

  6. #15446

    Domyślnie

    Co do dużej ilości kresowiaków to troszkę legendy, duża ilość z wielkopolski, okolic Radomia itp, tak Wrocław jest wielokulturowy i narodowościowy, tu łatwo się "wtopić" samych studentów to ponad 100 tyś, to widać po różnicach domowych kuchni, meni z całej Polski . Wrocław nie ma gwary i naleciałości regionalnych, a historia to czesko-niemiecko-żydowska.
    Opolskie jest bardziej hermetyczne, mimo, że zaczyna się 40 km od centrum Wrocławia. Co do napływów to duży rynek pracy firm z całego świata,.
    W Opolskim jest kilka ciekawych miejsc, warto pozwiedzać.
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #15447

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Rezygnujesz z Białego całkiem?
    Si si, spierdzielam stąd, oby dalej od wschodniej granicy. Tu za rok dwa będzie strasznie. Rzeźnia będzie. To samosprawdzająca się prognoza. Ja znam ten kurewski ruski naród, oni są jak talibowie. Póki co to jedna noga w Opolu druga w Walencji Plan to, że zima w cieplejszym hiszpańskim klimacie, a lato jak teraz Opolszczyzna i okolice. Taki świadomy przekalkulowany wybór. Tanie mieszkania, rynek pracy duży, zaludnienie też duże, tylko jakoś relatywnie niedużo motocyklistów widuje na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Dziwne, ale może sezon się nie rozpoczął tu jeszcze no i we Wrocku mam lotnisko czyli lux. Położenie Opola jeszcze dla mnie super ważne, że wszędzie blisko do Europy. Siadam na auto czy na moto jadę do Wiednia na lody i wracam tego samego dnia, a Białegostoku to się człowiek tłukł zawsze 700 km przez Polanda aby gdziekolwiek do cywilizacji dojechać już na granicy się odechciewało wszystkiego. Mimo, że parę razy w roku latam do Walencji to każdy lot bardzo przeżywam i chory jestem po 3 godzinach zamknięcia w tej blaszanej tubie i muszę wysiąść, wpadam w histerię. W ogóle to ja nie wierzę, że te samoloty latają. Tu musi być jakiś trik. Wsiadam do samolotu z zamkniętymi oczami, nie otwieram do lądowania i jako pierwszy wyskakuje .
    ps
    w swoim rodzinnym Białymstoku już nikogo tu nie mam, ani dzieci, ani znajomych wartych bycia
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 24-05-2024 o 00:15
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #15448

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Tu za rok dwa będzie strasznie. Rzeźnia bedzie.

    Hm... ??
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #15449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Hm... ??
    No tak będzie, nie ma najmniejszych szans na deeskalację tego konfliktu, nie z tymi zakutymi ruskimi pałami żyjącymi w równoległej rzeczywistości. Znam ludzi pokształconych, artystów, przedsiębiorców, rusków na emigracji co spierdzielili ze swego kraju, ale na imprezie np. w Walencji jako ostatni toast zawsze piją za ojczyznę i ujjjjj wie za co aby rosja była na cały świat i inne bzdury. Oni to z mlekiem matki wyssali. Intelektualiści eksportowi psia ich mać. Oni tylko wyglądają na normalnych ludzi, niektórzy na Europejczyków, ale to inna cywilizacja i mentalność i przede wszystkim uległość i umiejętność dostosowania się do życia w gównie i znalezienie w nim, w tym gównie swojej przestrzeni komfortu. .... Był czas , że fotografowałem sporo ślubów dla ruskich, a i bywałem za wschodnią granicą, miałem tam rodzinę znajomych.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 24-05-2024 o 00:25
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #15450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    W ogóle to ja nie wierzę, że te samoloty latają. Tu musi być jakiś trik.
    Coś w tym jest...
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 1545 z 1553 PierwszyPierwszy ... 545104514451495153515431544154515461547 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •