Close

Strona 1394 z 1514 PierwszyPierwszy ... 39489412941344138413921393139413951396140414441494 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 931 do 13 940 z 15137
  1. #13931

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Ale to już chyba ostatni podryg zimy
    oj naiwny, naiwny - to się dopiero zaczyna
    Oj tam.
    Mamy końcówkę stycznia prawie.

    Choć miałem na myśli taki 2-tygodniowy podryg
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #13932

    Domyślnie

    No u nas "podryg" taki że kanister 20l benzyny to w dwa dni poszedł w odśnieżarkach .....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 22-01-2023 o 10:53
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #13933

    Domyślnie

    Pojechalem ostatnio, tydzien temu w sobote odziwedzic moto w garazu i......


    koala mem generator.jpg


    Pierwszy raz mi sie to zdarzylo! Przez tyle lat...
    Ja nie przykrylem moto na zime pokrowcem, aaaaaaaaaaaaa!!!
    Bo wyjalem aku na poczatku grudnia po ostatniej przejazdzce i mialem jeszcze potem podjechac jak bedzie sucho (bo byl ow miare cieplo 5-8 stopni). a tu sniegi przyszly i nie pojechalem i zapomnialem potem.
    I tak stal bez kolderki i jeszcze mialem przy tej statniej przejazdzce dolac paliwa do pelna, bo w baku ofc nie bylo do pelna.

    Ja nie wiem...teraz to juz stalo sie i sie nie odstanie...ja chyba musze na wszelki wypadekdo ASO zadzwonic, jak oni sie na to zapatruja i co radza w tej sytuacji i ile to bedzie kosztowac


    Ofc moto juz przykryte, paliwo jutro doleje na full z kanisterka.

    A tak powaznei piszac, to nawet sie niespecjalnie zakurzyl, ledwo co.
    Ale przeiewna kolderka juz na swoim miejscu. Taki materialowy pokrowiec co to za PRL ludzie samochody nimi przykrywali na ulicach i czasem byl numer rejestracyjny.
    Ja mam pokrowiec od malucha. Bez numeru.
    Poglaskalem moto na przeprosiny ze pol zimy bez kolderki stal i marzl
    Jest dobrze i bedzie dobrze
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 27-01-2023 o 23:14
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #13934

    Domyślnie

    a mój syn jeździ, a ja z nudów robię zakupy, więc kupiłem dwie pary butów, mam teraz pięć, cztery pary rękawic, mam teraz 8 bo dwie oddałem ) i kolejną kurtkę (może będzie za mała), mam teraz siedem , tylko w tym roku spodni nie zamawiałem , muszą mi wystarczyć te sześć, które posiadam
    ps: dla czego sprzedałeś kawę, miałem dla Ciebie kurtkę
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #13935

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ps: dla czego sprzedałeś kawę, miałem dla Ciebie kurtkę
    Oj to jest bardzo ciezkei pytanie a odpowiedz jest wielowatkowa i rozwlekla.

    Niestety nic nie jest wieczne, chocby nie wiem jak dbac. To maszyny sie po prostu zuzywaja jak sie je uzywa a nie tylko trzyma w garazu...

    Czesci zaczyna brakowac powoli...przerabialem to juz z Honda VF jak mial ponad 20 lat, klamka sprzegla szla 3 tygodnie z magazynu w stanach bo w Polsce i w Europie byla niedostepna.
    Jak zmienialem membrany gaznikowe w Kawie to original sztuka 800zl a sa 4. Na szczescei udalo mi sie znalezc japonskie zamiannki za 220zl szt. Ale jedna osoba to w Polsce oferowala, jedna! Jak dlugo jeszcze...
    Takze, jak bardzo bysmy nie byl izzyci z danym moto, jak bardzo bysmy nei dbali. To niestey nic nie jest wieczne...
    Czas plynei ,czesci coraz trudniej dostepne, coraz mniej ludzi potrafi zrobic pewne naprawy.
    I w sumie zaczyna sie rozdzial weteran jakby troche. A japonskei weterany w sensie utrzymania moga sie stac kosmicznie drogie.
    Lubie weterany, piekne sa, moze kiedys.
    Ale jednak chce bardziej jezdzic i ponosic normalne koszty serwisu.

    Moglbys tu wspomniec swoja Shadow. Ale ratuej cie to ze to niewysilona V-ka i jeden z najtrwalszych silnikow motocyklowych.
    Choc moga byc np problemy z gumowymi kroćcami gaznikow, impulasatorami na wale silnika od zaplonu.

    Mi np W Hondzie VF1100 jak juz miala ponad 20 lat, jak zaczelo przerywac. To najwiekszy motocyklowy magik elektryk w Polsce 2 tygodnei szukal pasujacych impulsatorow/nadajnikow zaplonu od innego moto, ktore musial przerabiac zeby pasowaly.
    Wolalbym jednak moc normalnei kupic czesci w normalnych cenach i zeby naprawy tyle nie trwaly.

    Ofc Kawasaki jak i Honde sprzedawalem z wielkim zalem i prawie lzami w oczach.
    Ale na pocieszenie mam jedna zasade, ktorej sie trzymam. "Stare" moto sprzedaje dopiero jak obok stoi "nowe". I kawasaki stalo kiedys obok Hondy a Yamaha obok Kawasaki. Na wszystko sa foty okolicznosciowe, ale ofc tych z Honda i Kawasaki nie moge znalezc i gdzies przepadly.
    Bo niestety wtedy smartfony nei byl jeszcze popularne i nei pstrykal osie zylionow zdjec jak teraz

    A na kurtke to pewnie bylbym za gruby. choc planuej sie odchudzic, to moze kiedys. Ja tam moge meic kurtke Kawasaki jezdzac Yamaha
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 28-01-2023 o 00:20
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #13936

    Domyślnie

    Dostalem email bodajze 23.02, ze konczy sie rata OC za moto i oplac nastepna itp, itd.
    I jakos zapomnialem i nie moglem sie zebrac na zrobienie przelwu.
    A teraz np to juz na pewno mi sie nie chce szukac tego emaila i robic przelewu

    Cos sie dzieje, ze takie kilka dni przerwy w oplacie za poszczegolne raty jest, czy w sumie nic, czy moze zadzwonic do nich (PZU) i sie zapytac czy mi jakeis tam odsetki naliczyli i doplacic?
    W sumie to mam nieoplacone OC jakby, a sezon w pelni

    Ja to w koncu oplace, ale to musze miec nastroj
    Kiedys to przysylali tak koperte i bylo wiadomo wszystko a teraz to jakis email, ktory przypadkiem tylko zauwazylem...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #13937

    Domyślnie

    Ja bym się pospieszył, kara za brak OC jest istotna, a brak OC wykrywają systemy.
    "Jeśli przerwa w opłatach wynosi od 1 do 3 dni, to za zwłokę zapłacisz karę 230 zł. W przypadku 4 do 14 dni bez ubezpieczenia koszty te wzrastają do 580 zł. Najwyższa możliwa kara dla właściciela motocykla wynosi 1160 zł"
    Nie wiem jak to jest, bo de facto masz kontynuację OC (bo nie wymówiłeś) ale nie opłaconą. Ja bym ZARAZ wysłał przelew.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #13938

    Domyślnie

    jak u góry, szybko płać, kara jest nieunikniona , masz "nowy" motocykl, więc stare przepisu Ciebie nie obejmują , co rok zawierasz nową umowę, dostałeś propozycję z informacją, mogłeś z niej skorzystać lub nie, ole opłacić musisz w terminie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #13939

    Domyślnie

    Z tego, co zrozumiałem Krzysztofa, nic (póki co) mu nie grozi ale lepiej, żeby składkę zapłacił A to, że info przychodzi mailem a nie tradycyjną pocztą, to przynajmniej w teorii powinno przyczynić się do niższej składki, przynajmniej o koszty obsługi listu.

    Są dwa przypadki:
    1. Jeśli to kolejna rata, do ubezpieczenia zawartego wcześniej ze składką rozłożoną na raty, to ochrona nadal obowiązuje. Krzysztof będzie dostawał ponaglenia, w ekstremalnych przypadkach jeśli mimo ponagleń dalej będzie uchylał się od płatności, skończy się na windykacji.
    2. Jeśli to była oferta ubezpieczenia na kolejny okres, którą Krzysztof chciał zaakceptować, ale jakoś mu nie poszło z opłaceniem (ale poprzednie składki opłacał), to owe automatyczne przedłużenie OC na kolejny rok też obowiązuje, a ubezpieczyciel jak w punkcie 1, będzie wysyłał ponaglenia, w ostateczności odda sprawę do windykacji.

    Sytuacja w której automatyczne przedłużenie OC na kolejny rok nie będzie miało miejsca wystąpi, jeśli Krzysztof zalegał z ratami z poprzednich ubezpieczeń. Przykładowo, jeśli składka z polisy kończącej się była rozłożona na dwie raty, pierwszą Krzysztof opłacił, a drugiej nie, to kończąca się polisa nie zostanie automatycznie wznowiona. I wtedy grozi kara za brak OC, zgodnie z tym, co napisał @Kojocisko.

    Zakładam, że Krzysztof opisywał przypadek z punktu 1.
    Ostatnio edytowane przez lukasz_kk ; 02-03-2023 o 13:27

  10. #13940

    Domyślnie

    Chwilka, chwilka jakie kary.
    Ja przecież nie jeżdżę teraz na Moto.
    Wiem że trzeba terminowo opłacac, ale już tak kiedyś miałem że poślizg miałem (bo nie zauważyłem emaila) i jakieś tam ustawowe odsetki naliczyli, no tak jak na poczcie kiedyś się naliczało. A może nawet do mnie dzwonili w końcu...
    To jest druga rata, kontynuacja.

    Ale i tak mnie wystraszyliscie i dzisiaj to ogarnę
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 02-03-2023 o 16:02
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1394 z 1514 PierwszyPierwszy ... 39489412941344138413921393139413951396140414441494 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •