Close

Strona 1294 z 1514 PierwszyPierwszy ... 29479411941244128412921293129412951296130413441394 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 931 do 12 940 z 15139
  1. #12931

    Domyślnie

    Ehh, Nordkapp. Milaem kiedys dluga i mocna faze na Norwegie.
    Juz spiwor byl i namiot nawet i trasa zapalnowana.
    Ale 20 kilkuletnia VF1100 niestety zaczynala sie starzec i troche marudzic w zwiazku z tym.

    Kiedys na trasie gdanskiej mi zaczela ostro niedomagac na 2 cylindry (pozniej wyszlo ze to cewka niedomagala jedna). I wtedy sobie wyobrazielem co ja bym zrobil wtedy w Norwegi na jakims zadupiu
    Takze podjalem decyzje ze sprzedaje i kupuje nowsze moto (czego nie zaluje). Bo z Kawasaki spedzilem 11 lat i ponad 50 tys km. No ale budzet na wyjazd przestal istniec

    Jaka tam trase planujesz, Trollstigen- Drabina troli, Lysebothn-swietlisty fiord?
    Sam Nordkapp to taki atrakcyjny punkt na mapie, taki punkt najdalej...
    Ale po drodze jest ogrom takich atrakcyjnych "po drodze".
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #12932

    Domyślnie

    Sporo ludzi jeździ tam też rowerami, czasem nawet zimą.
    Dobrze jest zaczerpnąć również z ich doświadczeń.

  3. #12933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ehh, Nordkapp. Milaem kiedys dluga i mocna faze na Norwegie.
    Juz spiwor byl i namiot nawet i trasa zapalnowana.
    Ale 20 kilkuletnia VF1100 niestety zaczynala sie starzec i troche marudzic w zwiazku z tym.

    Kiedys na trasie gdanskiej mi zaczela ostro niedomagac na 2 cylindry (pozniej wyszlo ze to cewka niedomagala jedna). I wtedy sobie wyobrazielem co ja bym zrobil wtedy w Norwegi na jakims zadupiu
    Takze podjalem decyzje ze sprzedaje i kupuje nowsze moto (czego nie zaluje). Bo z Kawasaki spedzilem 11 lat i ponad 50 tys km. No ale budzet na wyjazd przestal istniec

    Jaka tam trase planujesz, Trollstigen- Drabina troli, Lysebothn-swietlisty fiord?
    Sam Nordkapp to taki atrakcyjny punkt na mapie, taki punkt najdalej...
    Ale po drodze jest ogrom takich atrakcyjnych "po drodze".
    No cóż, też miałem obawy co do sprawności motocykla którym miałem pierwotnie jechać (prawie 30 letnia Honda VT600) poszedłem więc na całość i teraz niech się serwis gwarancyjny Hondy martwi
    Trasa ?....doocelowo Nordkapp via Litwa, Łotwa i Estonia oraz Finlandia oczywiście. Do Tallina w większej grupie (6 osób) . 4 osoby w Tallinie zawracają do kraju a my we dwójkę w dalszą drogę na Nordkapp, jako cel. Powrót już przez Norwegie i Szwecję. Odwiedzimy także Lofoty....reszta co się trafi po drodze to zobaczymy. Wychodzi na to że długość trasy nie przekroczy 6000km.

  4. #12934

    Domyślnie

    To wychodzi niezłe kółko, taka Via Baltica.
    Jak czytam różne opisy wypraw motocyklowych na Nordkapp, to jak jest to z opcją okrążenia Bałtyku. To Szwecja-Norwegia-Finlandia -Republiki nadbaltyckie-Polska. W takim kierunku to kółeczko najczęściej.
    No ale jak tam kto woli...

    Jest też opcja rozszerzenia tego wyjazdu o kolejne państwa Ze Szwecji mostem do Dani i potem Niemcy
    ,w powrocie do Polski.
    Choć ja akurat sama Norwegię planowałem , dojazd bokami, zachaczajac o miejsca które chce zobaczyć, trasy które chce przejechać A powrót to już E6 jak najszybszy.
    Ty widzę masz bardziej rozbudowana wersję wyjazdu.

    To pamiętaj o relacji po. A może nawet w trakcie jakaś fotę zarzucić z krótkim opisem.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #12935

    Domyślnie

    No dobra. Miesiąc miodowy zakończony, więc rzygła mi dziś jedna laga. Wiadomo, wymiana uszczelniaczy, ale jaki olej? W10? W15? Majstrowałem przy jednośladach trzydzieści lat temu... Dziś zmieniłem olej i chyba odpieczętowałem puszkę Pandory... Coś te oszczędności mało oszczędne.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #12936

    Domyślnie

    zgodny z instrukcją , możesz troszkę "gęstszy", sprężyny już "swoje" mają
    rozbieraj, myj, sprawdź tuleje, nowe simeringi, nowe zbieracze i wlać dokładną ilość na minus, aby równo
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #12937

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    No dobra. Miesiąc miodowy zakończony, więc rzygła mi dziś jedna laga. Wiadomo, wymiana uszczelniaczy, ale jaki olej? W10? W15? Majstrowałem przy jednośladach trzydzieści lat temu... Dziś zmieniłem olej i chyba odpieczętowałem puszkę Pandory... Coś te oszczędności mało oszczędne.
    Tak wstepnie. Bo nie podales roku produkcji ani VIN (w VIN jest kod modelu).
    Ale mowiles ze ma kolo 30 lat chyba, to zakladam ze to Yamaha YP 250 Majesty typ 4UC (choc nie wiem czy nie masz przypadkiem jakiejs innej wersji bo byla jeszcze YP 250 Majesty DX i nie wiem czym one sie roznia)
    Ale oba maja te same uszczelniacze i kapturki przeciwpylowe na szczescie.
    Uszczelniacze niecale 80zl komplet i tak samo kapturki. Czyli razem niecale 160 zeta.
    Podaje za Larssonem.

    Zalecany alej to SAE 15W, po 142ml do goleni. Czyli starczy jedna butelka 0,5L.


    P.s Taka ciekawostka, spojrzalem na strone Yamahy. Jak to czesci z ASO, cena razy dwa
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 23-05-2022 o 20:35
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #12938

    Domyślnie

    No właśnie myślę o gęściejszym. Kurde, miałem jeździć, a nie dłubać. Czasy setek godzin przy komarkach, rometach, junakach i innych jawach uznałem już za minione, ale wczoraj mechanior (jest na sąsiedniej ulicy) zaprosił na usługę za ponad miesiąc.
    Sprzęt z 1999, więc chyba zamiast zalecanego 15w wleję 20w. Chyba.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #12939

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Sprzęt z 1999, więc chyba zamiast zalecanego 15w wleję 20w. Chyba.
    Jeśli nie masz zamiaru utwardzać tyłu (czy przez regulacje tłumienia jeśli masz czy przez samo ustawienie sprężyny) to zostań przy zalecanym 15W w widelcu.
    No chyba że przód jest wybitnie gąbczasty i wiesz że utwardzenie tłumienia to jest to co na pewno chcesz i będzie lepiej dla ogólnego prowadzenia.
    Choć jak wlejesz swiezy olej to i tak będzie zauważalny zysk na plus w precyzji i komforcie i prowadzeniu. Bo teraz obstawiam że masz już stary i przepracowany. Nie wiem czy będziesz przy tej wymianie, ale przepracowany olej hydrauliczny ma bardzo charakterystyczny zapach. Powachaj świeży w butelce a potem zobaczysz co było w lagach

    Ogólnie mówiłeś że to taki skuter-kuter i tak sobie pływa spokojnie. I ci to pasuje.
    To na pewno chcesz mieć twardsze tłumienie z przodu a co za tym idzie utwardzić jeszcze tył żeby to było proporcjonalnie wszystko?
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 24-05-2022 o 10:43
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #12940

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    No właśnie myślę o gęściejszym. Kurde, miałem jeździć, a nie dłubać. Czasy setek godzin przy komarkach, rometach, junakach i innych jawach uznałem już za minione, ale wczoraj mechanior (jest na sąsiedniej ulicy) zaprosił na usługę za ponad miesiąc.
    Sprzęt z 1999, więc chyba zamiast zalecanego 15w wleję 20w. Chyba.
    Nie zalewaj "gęściejszego" ten przewidziany w instrukcji 15W będzie świeżynka i będzie robił robotę na 102 !! przez najbliższe kilka lat. Możesz co najwyżej pogrzebać w kartach danych technicznych olei i o ile jest napisana lepkość to wybrać produkt o wyższej lepkości niż niższej. Niby klasyfikacja lepkościowa ta sama 15W, ale minimalne różnice miedzy producentami mogą być.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1294 z 1514 PierwszyPierwszy ... 29479411941244128412921293129412951296130413441394 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •