Close

Strona 1130 z 1521 PierwszyPierwszy ... 13063010301080112011281129113011311132114011801230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 291 do 11 300 z 15201
  1. #11291

    Domyślnie

    czas, czas, czas ...
    Udało się RAZ, czyli spacer Shadow, MTX dalej w kawałkach, Nc stoi pod ścianą, ojej zamówiony, tylko kiedy ją rozgrzać i go wymienić, SHL służy za dodatkową półkę w garażu, były plany na piąty motocykl, klasyczny cafe racer, tylko gdzie teraz można pojechać na kawę i czy by był na to czas ?.
    Plany w czerwcu Mazury - zlot, tylko czy będzie czas i czy będzie można, na razie z zaliczka oczekuje realizacji - co za "dziwny" rok , mam nadzieję, że choć z Pieninami się uda.
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #11292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    czas, czas, czas ...
    Udało się RAZ, czyli spacer Shadow, MTX dalej w kawałkach, Nc stoi pod ścianą, ojej zamówiony, tylko kiedy ją rozgrzać i go wymienić, SHL służy za dodatkową półkę w garażu, były plany na piąty motocykl, klasyczny cafe racer, tylko gdzie teraz można pojechać na kawę i czy by był na to czas ?.
    Plany w czerwcu Mazury - zlot, tylko czy będzie czas i czy będzie można, na razie z zaliczka oczekuje realizacji - co za "dziwny" rok , mam nadzieję, że choć z Pieninami się uda.
    Czyli coraz bliżej jesteśmy aby urok posiadania 8 motocykli prysł
    Pamiętam słowa gościa, bardzo majętnego od którego motocykl kupowałem. W garażu stał Suzuki Burgman, jakiś KTM cały w błocie, mój kupowany motocykl, oraz taki mały kabriolecik Mazda MX coś tam. Gość mówi, że używa tylko Burgmana, bo to wsiadł i pojechał w klapach po bułki, a na nic więcej już czasu nie ma.
    Wydaje się, że optimum to 2 motocykle hiper biper sprawne, nie angażujące absolutnie czasowo poza czasem spędzonym na jeżdżeniu
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #11293

    Domyślnie

    Mógłby po prostu być mniej majętny a mieć więcej czasu. To by wtedy mógłby jeździć na Moto a nie tylko w klapkach po bułki na skuterze. Współczuję temu Panu.

    Co to za wymówka, nie mam czasu? To jest zastępstwo "nie chce mi się". Takie oszukiwanie samego siebie, tylko nie wiadomo po co.
    Przecież każdy jest świadomym człowiekiem, potrafi podejmować decyzje. Nikt z pistoletem przy naszej glowie nie stoi i każe nam robić pewne rzeczy. Wystarczy trochę chcieć i trochę rozumu żeby to sobie umożliwic.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #11294

    Domyślnie

    Mieć dużo kasy i nie mieć kiedy jej wydawać, to żadna sztuka i przykre w zasadzie. Chociaż znam takich, którym największą przyjemność sprawia spanie na poduszce wypełnionej banknotami.

  5. #11295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    Co to za wymówka, nie mam czasu? ,,,
    Oj dobra dobra wymówka. Ze wzrostem PESELU doba staje się coraz krótsza, spada efektywność człowieka i wydajność w ciągu doby. Dlatego natura coś tam reguluje i skraca potrzebę snu do 6 godziny aby człowiek wiecej czasu miał na ogarnianie życia za dnia .
    Dziwie się Bogdanowi, że się rozdrabnia na te angażujące motorki i traci na to czas, zamiast jeździć, bo On jeszcze lubi jeździć. Co innego na ten przykład ja. Chciało by się pojeździć, ale się nie chce Chciało by się pojechać na ryby, ale się nie che jechać
    Bogdan by se zostawił te duże NIC jako niezawodny i ekonomiczny motocykl do podróżowania. Sprzedał całą resztę opartą o ściany łącznie z Shadow i kupić w to miejsce moto do wariowania czyli coś dla radochy. Ładne zadbane sprawne moto aby na nie czasu nie tracić. Jakiś scrambler porządny TUK TUK albo nawet spylić wszystkie 5 sztuk i kupić tego GUCIA V85 TT dla radości i jeżdżenia bez końca, bo jak nie teraz to kiedy ?
    Bogdan czas się uwolnić, mówię Ci
    .
    tak przy okazji czy są jeszcze gdzieś na świecie szpetniejsze tablice rejestracyjne ?

    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #11296

    Domyślnie

    1614780592810.jpg

    oj boli, boli ..... czyli ..
    przymusowy dzień bez pracy, zarobił stomatolog, ja straciłem i to podwójnie , aby to osłodzić wyprowadziłem NC, a że cel musi być to zawiozłem koledze kupiony dla niego aparat - NAJLEPSZY NIKON czyli d200, stwierdził, że bardzo mu będzie pasował do do starej AFRYKI, ROBIN co do oleju to zamówiłem w Hondzie wbrew temu co zaleca forum, czyli przed kupnem długa dyskusja - UWAGA - filtr też kupiłem .
    i znów jestem zaskoczony jak daleko jest od punktu 1 do punktu 2 ?

    Bez nazwy 1.jpg
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #11297

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ROBIN co do oleju to zamówiłem w Hondzie wbrew temu co zaleca forum, czyli przed kupnem długa dyskusja - UWAGA - filtr też kupiłem .
    i znów jestem zaskoczony jak daleko jest od punktu 1 do punktu 2 ?
    Z tym olejem to dobry wybór, bo D200 nada się na każde warunki dla motocykla i motocyklisty. Trwały, dobry, a jakby się przepracował to do kanału można go spuścić.
    .
    Wspomniałeś wcześniej, że jakieś zakupy obiektywów miałeś robić, bo tylko o tych motorach i motorach, a to forum fotograficzne przecież .... co tam ze szkieł w planach było ?
    .
    fajne do poczytania o UJM Kawa Z1
    http://youngtimerbike.pl/2021/01/21/...W_mZO6c48nMmqo
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 04-03-2021 o 00:16
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #11298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    (....)bo tylko o tych motorach i motorach, a to forum fotograficzne przecież .... (...)
    .
    fajne do poczytania o UJM Kawa Z1
    http://youngtimerbike.pl/2021/01/21/...W_mZO6c48nMmqo
    Bo to forum fotograficzne a wątek motocyklowy, czyli o moturach ma być jak najwięcej i jal najwięcej zdjęc owych moturow.
    I takie były (i są) założenia jak zakładałem ten wątek.
    Więc się nie wykrecaj Robin tylko wyciągaj sprzęta i dawaj jego zdjęcia.

    A w temacie motorowym. To zapomniałem się pochwalić na koniec zeszłego sezonu zrobiłem (znaczy mechanik zrobił) kompleksowa dogłębną renowacje przednich hamulców.
    Kupiłem komplet nowych uszczelek do obu zacisków. Zaciski zostały rozebrane na atomy, wyczyszczone, wymyte w myjące ultradźwiękowej plus nowe uszczelki.
    Zdecydowałem się na to bo już prawdopodobnie było blisko ich "stanięcia"
    Miałem tak w Honda VF1100 po 20 paru latach jazdy i ponad 100 tys przebiegu. Chce jechać a tu hamulec da się nacisnąć w zakresie paru milimetrów i ledwo hamuje.
    W Kawie za niedługo było by to samo. Bo raz klamka była miękka a raz twarda.
    Zwykłego osłabianie hamulca postępującego z czasem ciężko wychwycić...bo się przyzwyczajamy na przestrzeni lat do klamki jak się zmienia jej działanie.
    W każdym razie ja po 15 latach bym zalecał wymianę wszystkich uszczelek w zaciskach i możemy się zaskoczyć jak wróci brzytwiastosc hamulców.

    W mojej Kawie są 6-tloczkowe zaciski. Teraz już takich nie robia. Byłem w niezłym strachu że tłoczki będą zardzewiałe i wtedy koszty byłyby kosmiczne. Na ssczescie wszystkie były dobre.
    Uszczelki za to po 19 latach częściowo dokonały żywota. W jednym zacisku jeden tłoczek stał a dwa ledwo chodzily. W drugim zacisku jakoś podobnie. Mam zdjęcia, bo prosiłem o nie mechanika.
    Plus skrystalizowany płyn hamulcowy. Trochę jednak robi się osadu przez te 19 lat mimo wymian w terminie lub troszkę tylko przeciągając.

    W każdym razie efekt rozebrania na atomy, wyczyszczenia i dania nowych uszczelek był taki...że wróciłem się do mechanika z pytaniem co tu się dzieje bo te hamulce są aż niebezpiecznie ostre i tak łapią.
    Czy tak ma być?

    Kurde, to mnie zmotywowało do szybszej wymiany moich starych już opon.
    Naprawde hamulce są teraz tak ostre i błyskawiczne że jakbym walnął z przysłowiowej garści to chyba bym facjata asfalt modelował.
    Nadal kładę trzy palce na kłamcę ale praktycznie delikatnie dociskam tylko serdecznym. A to starcza i na miasto i na trasę.w ogromnej większości przypadkow.

    Jakby zmienił przewody hamulcowe gumowe oryginalne (maja już po tylu latach swoją elastyczność) to bym chyba musiał uważać żeby mucha na klamke nie siadła przypadkiem.
    Ogólnie jakiś niecały tysiąc na tych hamulcach zrobiłem dopiero. Ale jestem zadowolony...jeden paluszek.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 04-03-2021 o 02:18
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #11299

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    W każdym razie efekt rozebrania na atomy, wyczyszczenia i dania nowych uszczelek był taki...że wróciłem się do mechanika z pytaniem co tu się dzieje bo te hamulce są aż niebezpiecznie ostre i tak łapią.
    Czy tak ma być?
    Po prostu zrobił ZA dobrze.

    Nad tą muchą nie myślałem, ale... kto to wie?

  10. #11300

    Domyślnie

    Krzysiek, a przy okazji pompę też Ci zrobił ? - to dwie gumki, tłok i sprężynka ?, w większości z nich jest taki miniaturowy otworek, który "zarasta" watro go "przekalibrować", temat przerabiałem w nie jednym moto z założenia tłok ma być z miękkiego metalu (pompa twardy) i w zależności od konstrukcji wymienia się same uszczelniacze, lub całość z tłokiem.
    Obiektyw kupiony, pokażę ZDJĘCIE, jak będę chciał pochwalić detalem w motocyklu
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1130 z 1521 PierwszyPierwszy ... 13063010301080112011281129113011311132114011801230 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •