Close

Strona 1049 z 1518 PierwszyPierwszy ... 49549949999103910471048104910501051105910991149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 481 do 10 490 z 15180
  1. #10481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Hmmm to masa na gotowo ta sama co mojej cycatej berty 225 kg. jak ją napompuje na 2,5 przód i 2,9 tył do jazdy na 2 osoby, a jadę solo to ten teges jest konkretnie twardo i nieprzyjemnie. Ciekawa sprawa z tą sytuacją, że w Twoim producent motocykla nie wyróżnia ciśnienia do jazdy solo i do jazdy we dwie osoby dziwne

    Chyba producent zabezpiecza się przed niepełnosprytnymi użytkownikami i nie obchodzi go, czy będzie twardo. Byle nie było zbyt mało powietrza.


    Adnotacja.jpg

    - - - - kolejny post - - - - - -


    Nie kumam co jest w jeżdżeniu na jednym kole poza psuciem motocykla, ale zakręty fajoskie macie.

    Ja też mam już pół stówki na karku, ale jak zobaczę te zakręty to mi trochę rozumu odbiera. Nie podoba mi się wheelie na publicznej drodze, ale - stosując retorykę przedstawicielki obecnego rządu - "nie popieram, ale rozumiem".

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ogólnie to dosyć słabe. Później się trzeba tłumaczyć, że jazda na moto nie oznacza, że jest się debilem jeżdżącym na jednym kole z urwanym tłumikiem po publicznej drodze...
    Niektórzy przesadzają, ale ogólnie mało jest tam wypadków. Raczej z tego powodu, że komuś coś się "ulało" z samochodu i pozostawił to w zakręcie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Zasadniczo podejscie do cisnienia jakie ma byc w takim standardzie szosowym 180 i 120mm na szosowym motocyklu, jest proste jak budowa cepa.
    I trzeba troche z dystansem traktowac to co pisza na oponie, bo producent opony nie wie na jakim bedzie moto i czy obladowany czy solo, turystycznie czy na maxa.

    Jako ciekawostke napisze, ze jak kiedys szualem jakie ja powininem miec cisnienie, to rozne wyniki uzyskalem.
    Od 2.5/2.9 do 2.5/2.5 oraz najlepsze 2.0/2.2.

    A tymczasem "obowiazujace" standardy wypracowaly sie niejako same przez motocyklistow.

    -2.5/2.9 jazda sportowa, agresywna, na autostrade. Dla mlodych kregoslupow, jezdzac naszymi drogami.
    -2.4/2.8 jazda sportowo-turystyczna, najbardziej uniwersalne cisnienie mz.
    -2.3/2.6 tu juz sie na komfort raczej nastawiamy i spokojna jazde. I osobiscie bym nie schodzil ponizej tych wartosci, bo gorsza moze byc reakcja przedniej opony na gwaltowne, niespodziewane hamowanie czy tylnej jak zbyt ostro wejdziemy w zakret.

    Ja osobiscie stosuje 2.4/2.7, jak z bagazami do Zakopanego to tyl na 2.8.
    Zgadzam się z tym. Na co dzień jeżdżę z obniżonym, z "tragarzami" nominalne. No i wziąć należy pod uwagę, że ciśnienie w czasie długiej jazdy samo wzrasta, więc te 0,2 można zawsze ująć.

  2. #10482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    Ja też mam już pół stówki na karku, ale jak zobaczę te zakręty to mi trochę rozumu odbiera.
    Czyli ledwo przeżyłeś pierwszą połowę życia
    A z tym ciśnieniem to rzeczywiście może tak być jak mówisz, bo sprawdziłem w katalogu np Pirelli i do mego moto dla danej opony podają te górne wartości ciśnień czyli na 2 osoby, bez rozróżnienia 1 czy 2 ludzi na pokładzie.
    Instrukcje obsługi są najlepszym źródłem wiedzy lub fiszki naklejone na wahacz. Co by nie mówić u mnie według instrukcji na 1 osobę 2,2 i 2,5 to chyba najniższe w dużych motocyklach i stąd mam wygodnie
    .
    tak na marginesie u mnie też już zakrętów sporo. Za unijną kasę porobili w każdej większej wiosce ogromne, przeogromne ronda na których można w około jeździć. Ronda w polu szczerym zazwyczaj, a i mamy tor o nazwie Wschodzący Białystok, ale tam to góra 2 bieg, moze trzeci da sie zapiac mniejszym motocyklem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    - i to wtedy też nie będzie ten dział
    BOGUŚ dawaj foty Hondy !!
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #10483

    Domyślnie

    To jest bieżnik przedniej starej opony. Wyraźnie jedna strona bardziej.
    IMG_20200707_210442.jpgIMG_20200709_120609.jpg

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    I jak u malucha - ząbkowanie

  4. #10484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    To jest bieżnik przedniej starej opony.Tapatalka


    I jak u malucha - ząbkowanie
    Tak by się należało zastanowić czy w takich motocyklach nie warto by stosować opon typu A dedykowanych do cięższych . U mnie katalog Pirelli wskazuje właśnie oponę typu A, a to tylko 225 kg "na mokro" . Michelin pewnie też ma takie wersje opon.
    Nigdzie niestety nikt nie pisze od jakiej masy motocykla stosować wzmocnione opony.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 10-07-2020 o 16:18
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #10485

    Domyślnie

    Tak się dziś zastanawiałem nad tym ząbkowaniem przedniej opony. Wydaje mi się, że taki bieżnik wyjątkowo jest na to narażony. Przecież nigdy ta opona nie deformowała się (co byłoby czuć) z powodu zbyt niskiego ciśnienia ani nie upalałem jej na torze. Widać TTTM (Ten Typ Tak Ma).

  6. #10486

    Domyślnie

    Czasami jakas opona "nie lubi" sie z konkretnym motocyklem....
    To bardzo rzadko sie zdarza, ale istnieje.

    Teraz masz nowki sztuki, to pilnuj zebys w obie strony latal, czyli rowna ilosc zakretow lewych i prawych.

    P.s
    A przy okazji. To ty masz 50 lat?
    A nie wiem czemu i skad mi sie wzielo ze ty jestes okolo 25-letnim szczawiem.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #10487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta
    Tak się dziś zastanawiałem nad tym ząbkowaniem przedniej opony. Wydaje mi się, że taki bieżnik wyjątkowo jest na to narażony. Przecież nigdy ta opona nie deformowała się (co byłoby czuć) z powodu zbyt niskiego ciśnienia ani nie upalałem jej na torze. Widać TTTM (Ten Typ Tak Ma).
    Trzeba było kupić tak jak producent zaleca Metzelery Z8 co masz w instrukcji napisane i teraz nie było by dreszczy, czy coś z nimi będzie czy nie
    .
    Micheliny to są opony lux do samochodów , 3 komplety zjeździłem. Do motocykli trzeba firmę motocyklową następnym razem. Metzeler robi tylko do motorów. ich opony w żadnej konkurencji nie są wyśmienite jak to niektórych producentów wiodą prym w jakiejś jednej, dwóch dyscyplinach na testach, a są aż dobre w każdej.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #10488

    Domyślnie

    Robin a ja na 2 motocyklach 3 komplety Michellin skonczylem i wsio gralo.
    I kupuje 4 komplet.
    To gigant od wszelakich opon.
    Nie twierdze ze sa najlepsze na swiecie. Ale robia opony sprawdzajace sie na motocyklach. Czyli opony motocyklowe.

    P.s Inne marki jakie mialem, pomijam.
    Ale byl epizod z wietnamskim bodajze Hi-Max.
    Zero przyczepnosci na mokrym. Nie kiepsko, tylko zero.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 10-07-2020 o 18:49
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #10489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Czasami jakas opona "nie lubi" sie z konkretnym motocyklem....
    To bardzo rzadko sie zdarza, ale istnieje.
    Na przykład V-Strom 650 i jego fabryczne przednie opony.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Teraz masz nowki sztuki, to pilnuj zebys w obie strony latal, czyli rowna ilosc zakretow lewych i prawych.
    Kosztują taczkę pieniędzy, więc trzeba dbać. Ale dużo jeżdżę i nie ma siły, muszą się ścierać.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    P.s
    A przy okazji. To ty masz 50 lat?
    A nie wiem czemu i skad mi sie wzielo ze ty jestes okolo 25-letnim szczawiem.
    Pozory mylą.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Widzę że szykuje się tu *****burza z oponami jak z olejami.

  10. #10490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwaos Zobacz posta

    Widzę że szykuje się tu *****burza z oponami jak z olejami.
    Wojna olejowa byla w watku samochodowym.
    Tutaj od zawsze jest spokoj i kulturka.

    Opony to nie olej. Opony wplywaja na wrazenia z jazdy, wrecz przyjemnosc z jazdy.
    A to juz praktycznie zachacza jak kto odbiera i odczuwa jazde na moto.
    Czyli indywidualne preferencje, oczekiwania i odczucia.

    A jak to mowia; jeden woli blondynki a inny rude.
    No to jak tu wogole zaczynac jakikolwiek spor?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1049 z 1518 PierwszyPierwszy ... 49549949999103910471048104910501051105910991149 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •