Close

Strona 101 z 1503 PierwszyPierwszy ... 5191991001011021031111512016011101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 15022
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Cruisery są ciężkie, nawet ok 350kg, co faktycznie może być problemem przy manewrowaniu. Mało kto takie bydlę utrzyma jak się przechyli ze 20stopni od pionu przy zerowej prędkości. Po przekroczeniu powiedzmy ok 10-15km/h zaczyna już jechać lżej. Konstrukcja przedniego koła motocykla jest analogiczna do kółka wózka sklepowego, czyli przedłużenie osi obrotu widelca jest przed osią koła. Przy przekroczeniu pewnych prędkości granicznych motocykl staje się samostateczny. Widział Pan pewnie nie raz jak na wyścigach motocyklista spadnie z maszyny a ta pojedzie sobie sama dalej.
    Kusi mnie kupno cruisera ale mam coraz więcej pytań i obaw...
    Idź własną drogą,bo w tym cały sens istnienia,aby umieć żyć...

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr0984 Zobacz posta
    Kusi mnie kupno cruisera ale coraz więcej mam pytań i obaw...
    Mnie też. Jest trudniej ale fajnie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Faktycznie wali się do wewnątrz zakrętu, ale nie przez niski środek ciężkości ale przez geometrię zawieszenia. Wysunięte przednie koło. No i Shadow to nie chopper a cruiser.
    no troszkę wprowadzasz w błąd
    shadow 500, czyi JAPAN CHOPPER, pierwszy przedstawiciel rodziny
    shadow 600, typowy przedstawiciel chopperów wzorowany na HD softail custom
    rebell 250 i 450
    magna, czyli chopper z silnikiem ze sporta
    shadow 750 spirit, i VT 1300 aktualnie w sprzedaży, jedynie jeszcze triumph ma w ofercie choppera
    podstawowa rzucająca się w oczy różnica, pomiędzy chopperem i cruiserem to wielkość, szerokość i "wysunięcie" przedniego koła, bo przecież z cruisera (takie pojęcie wtedy jeszcze nie istniało) powstał chopper, czyli motocykl, który ma jeździć na wprost , wcale ni musi skręcać i hamować, na pewno decydując się na choppera robi się to bardzo świadomie, z miłości lub całkiem z przypadku, (czytaj niewiedzy), w latach 80 firma Kawasaki wydała oświadczenie, że ... "motocykl, z tak wysuniętym cienkim kołem z przodu, w zasadzie nie nadaje się do jazdy i każdy kto się na niego decyduje robi to tylko na własną odpowiedzialność

    cruiser, czyli "połykacz szos", motocykl stworzony do długich przelotów w komfortowych warunkach, dla tego musi ważyć , za względu na wytrzymałość konstrukcji, są grupą motocykli o najmniejszym spadku wartości, ze względu na ich długowieczność, jednak nie są demonami szybkości jak również mocy mimo potężnych silników (aktualnie największy produkowany w dużych seriach to 2300 cm3 pojemności), na pewno ich królestwem nie jest miasto, chyba, że ktoś lubi ich wygląd pod przydomową kafejką
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    no troszkę wprowadzasz w błąd
    W zrozumieniu różnic posiłkowałem się różnymi źródłami, m.in: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chopper_%28motocykl%29 Z tego co się naczytałem, chopper jest lekki i chudy a cruiser ciężki, masywny. Pomiędzy nimi jest jeszcze bobber. To, że cruisery i bobbery nazywa się zwyczajowo chopperami to inna bajka.

    EDIT:

    Rasowy chopper

    We współczesnych motocyklach wydaje mi się że różnice zanikają:

    Chopper

    Cruiser
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 25-04-2013 o 21:24
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W zrozumieniu różnic posiłkowałem się różnymi źródłami, m.in: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chopper_%28motocykl%29 Z tego co się naczytałem, chopper jest lekki i chudy a cruiser ciężki, masywny. Pomiędzy nimi jest jeszcze bobber. To, że cruisery i bobbery nazywa się zwyczajowo chopperami to inna bajka.
    widzisz, nie zawsze WIKI podaje wszystko idealnie i wspomaganie się nią może prowadzić do "'małych" błędów, których lepiej nie powielać, a odnośnie historii ja znam troszeczkę inną wersję, której jestem bardziej skłonny wierzyć, a chopper z "Easy Rider" to już wymysł rekwizytorski
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #1006

    Domyślnie

    Szerzej i wydaje się, że wiarygodnie opisane jest to na amerykańskiej Wiki:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chopper_%28motorcycle%29
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #1007

    Domyślnie

    przez wiele lat starałem się dotrzeć do korzeni .....
    więc moje dotychczasowe "badania", prowadzą do troszkę innych wniosków, choć w kilku miejscach się pokrywają, a największy problem to nazewnictwo, tak samo jak u suzuki, co jest maruder, a co intruder , ale to dłuższy temat, nie chcę zanudzać
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    chopper, czyli motocykl, który ma jeździć na wprost , wcale nie musi skręcać i hamować
    Słusznie prawi
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #1009

    Domyślnie

    Ja tam wiem, że mam cruisera ważącego 320 kg i uwielbiam nim wchodzić w winkle a zwłaszcza z nich wychodzić.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  10. #1010

    Domyślnie

    My tu o armaturze, a na wyspie Man zbliża się kolejne TT. Uprzedzam dyskusję - tak, praktycznie na każdym wyścigu jest śmiertelny wypadek.
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=aXR8Df_Bml0
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 101 z 1503 PierwszyPierwszy ... 5191991001011021031111512016011101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •