Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64
  1. #1

    Domyślnie Nikon d300 vs d300s

    Czy opłaca sie dokładać do nikona d300s tylko dla kilku ulepszeń względem d300?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli kiedyś stracisz zdjęcia, klientów i dobre imię z powodu uszkodzenia karty pamięci, to zapewne dojdziesz do wniosku że się opłaca.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orlik06 Zobacz posta
    Czy opłaca sie dokładać do nikona d300s tylko dla kilku ulepszeń względem d300?
    To nie jest kilka ulepszeń.
    1. Najważniejszą ( jak dla mnie ) jest poprawiony autofokus!!!, szybszy i celniejszy.
    2. Drugi slot na karty też się często przydaje ( zależy od rodzaju fotografii ).
    3. Filmy mnie nie interesują, ale są.
    Wg mnie warto, ale przede wszystkim ze względu na pkt 1

  4. #4

    Domyślnie

    Moje ukochane d200 odeszło już na zasłużona emeryturę - straciłem raz ważne zdjecia - reportaż, padła karta i było po zawodach ... a zdjecia - nie do powtórzenia... drugi slot to blogosławieństwo - naprawdę....i spokój ducha.
    Jak się nie ma co się lubi to i wtedy się nie lubi tego co się ma....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lavok Zobacz posta
    drugi slot to blogosławieństwo - naprawdę....i spokój ducha.
    drugi slot z kartami innego typu to g.. nie błogosławieństwo - mam 12 kart CF - czasem na zawodach zapisuje 5-7.. mam teraz kupować kolejne ? To chore, a pad karty taki aby nie odzyskać danych to więcej niż sporadyczne przypadki.

    Ale - osobiście interesuje mnie porównanie obrazu. Bo chcę dokupić jedno body - mogę s ale jak nie musze to po cholere...na AF ze szkłami AFS jakoś nie narzekam, ale mniejsze szumy ? większa dynamika ? są zauważalne róznice ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    drugi slot z kartami innego typu to g.. nie błogosławieństwo - mam 12 kart CF - czasem na zawodach zapisuje 5-7.. mam teraz kupować kolejne ? To chore, a pad karty taki aby nie odzyskać danych to więcej niż sporadyczne przypadki.
    Wystarczy, że na karcie CF będziesz zapisywał RAW, a na kartę SD pliki JPG S BASIC. Wtedy i 2 GB wystarczą - dokupisz za 20 zł, a jednak mogą tyłek uratować.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    Ale - osobiście interesuje mnie porównanie obrazu. Bo chcę dokupić jedno body - mogę s ale jak nie musze to po cholere...na AF ze szkłami AFS jakoś nie narzekam, ale mniejsze szumy ? większa dynamika ? są zauważalne róznice ?
    Różnic w obrazie nie ma żadnych.
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    A to W D300, af jest kiepski??? Moim zdaniem do większości zadań jest wystarczający.
    Różnica w obrazowaniu jest chyba pomijalna, ale czy czasem d300s mniej szumi, od d300?
    Bo jeżeli ktoś ma kupić D300s i kiepskie szkła do niego, to chyba lepiej już używke d300 i dołożyć do porządnego szkła.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja również uważam że ten podwójny slot z SD+CF to jest chora sprawa... co z tego że zostaną mi JPG basic skoro stracę NEFy i zostanę z takim mini g.... "w ręce"? proponuję zrobić sobie NEF i obok tego to samo JPG Basic i spróbować obrobić jedno i drugie tak żeby uzyskać podobny rezultat i jeszcze to później z podobnym skutkiem wydrukować Po za tym zabawa właśnie z dwoma rodzajami kart jest wg mnie bez sensu... też mam już tylko same CF i takie mieszanie uważam za niewygodne... a myślę że drugie CF by weszło ale jest to bardziej kwestia pozycjonowania topowych puszek niż niemożliwości wykonania podwójnego slotu CF
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    19

    Domyślnie

    Mariusz nadal nie kuma...w razie awarii lepiej miec jpg basic niż NIC. racja?

  10. #10

    Domyślnie

    No ale przecież na obu kartach ( choć różnych ) można zapisać NEFy.
    Przecież to dokładnie działa taka samo jak w D3 i innych jednocyfrowych. Każdy sobie wybiera to co lubi i chce.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •