Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Sigma SD10

  1. #31

    Domyślnie

    Hehe od 2004 przez kilka lat małem SD9 a potem SD10 co zresztą widać po moim nicku. Do tego kilka obiektywów i masę M42. W tym sonnara 180/2,8. Tutaj mały teścik który zrobiłem http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-t...nara-180-a.htm.
    Na tym forum jest również dział sigma w którym jest kilka osób które go ożywiają.
    Aparacik bardzo wdzięczny i długo można by opisywać a kolorki rewelacja. Ma oczywiście masę niedociągnięć i błędów. Jest koszmarnie wolny i robi tylko rawy. Ale w sprawnych rekach może wiele zdziałać i dać wielką frajdę. Jeżeli pozwolisz dorzucę swoje fotki z SD9/10.




    I ostatnie ze wspomnianego Sonnara 180/2,8

    Jak widać sigma nie lubiła twarzy i dawała nienaturalne żółte kolory. Może to przez to że była japońska?
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  2. #32
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    nie właśnie - oddaje kolory skóry bardzo poprawnie
    moj synek po zabawie mazakami : m42 Helios


    Weltblick Auto Tele 135 1:2.8



    full jpg:
    http://wojteh.pl/wp-content/gallery/sd10/img03803.jpg




    full jpg:
    http://wojteh.pl/wp-content/gallery/sd10/img03794.jpg



    full jpg:
    http://wojteh.pl/wp-content/gallery/sd10/img03807.jpg


    nie potrafię chyba Wam przekazac jaka ostrość jest tego zestawu to jest f2,8 - tak ostrych obrazów jeszcze nie widziałem ...
    Ostatnio edytowane przez wojteh ; 19-04-2010 o 20:13

  3. #33
    wojteh
    Gość

  4. #34

    Domyślnie

    A na dodatek w SD10 można ściągnąć filtr paprochowy który jest również filtrem podczerwieni i można trzaskać piękne zdjęcia IR. 10 potrafiła robić dziwne dziury i przypalenia na zdjęciach oraz nie radziła sobie z przejściami tonalnymi jednego koloru. Wystarczy zrobić biały sufit oświetlony punktowo żarówką halogenową i od razu robiła się mapa topograficzna. Dugą fatalną sprawą to to że nie ma lampy błyskowej. Sigma ma tylko 2 lampy do tych aparatów 500 standard i Super. Miałem obydwie i była to totalna porażka.
    Często zaglądam na giełdy z nadzieją że trafi się jakaś tania puszka sigmy bo chętnie pobawił bym się tym sprzętem bo naprawdę sprawiało mi to przyjemność.
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  5. #35
    wojteh
    Gość

  6. #36
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    SB600 idealnie radzi sobie z Sigma - dla zabawy założyłem - działa TTL

  7. #37

    Domyślnie

    A to ciekawie Wiem że obiektywy mają tą samą elektronikę co canon. Niektórzy przerabiali elki na mocowanie sigmy.
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  8. #38
    wojteh
    Gość

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Nie umiem wytłumaczyć, co jest w zdjęciach z foveonów takiego fajnego, ale nieraz wolę obrazek z mojej kompaktowej sigmy niż z D3 Na pewno ma nieco większy DR, reszty opisać nie umiem, COŚ w tym jest pozwolisz wojteh, że zapostuję parę przykładów z DP1:


    Na tej 1-ce, jest fantastyczna kolorystyka, jak to mozna uzyskac na D300, pewnie sie da, trzeba bedzie pokombinowac ale nie wiem czy sie uda....
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 29-04-2010 o 01:13

  10. #40
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    wiem jedno ... czytając i samemu robiąc krzywe nieraz ... bardzo trudno podrobić (odwzorować) kolorystykę - każda matryca inaczej jest oprogramowana przez inny zespół inżynierów .... trudno to zrobić dlatego jedni wolą Canona inni Nikona a jeszcze inni Sigmę

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •