Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Sigma SD10

  1. #21

    Domyślnie

    No muszę przyznać, że jak dla mnie to wygląda to wszystko bardzo zachęcająco, nawet pomimo niskiej rozdzielczości, tym bardziej że jak piszesz można te pliki ładni zinterpolować do większej rozdzielczości . Dołączam się do pytania mpwt - może podwieś jakiegoś RAWa na jakiś serwer .
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  2. #22

  3. #23
    wojteh
    Gość
    Ostatnio edytowane przez wojteh ; 01-04-2010 o 10:42

  4. #24

  5. #25
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    teraz po zainstalowaniu SPP 4 w iso800 wylazły przebarwienia:


  6. #26

    Domyślnie

    Do ISO 200 jest fajnie.Potem wyższe ISO zjada kolory i kontrast.ISO 100 za to wygląda ŚWIETNIE.
    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  7. #27
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    można te "wyższe" iso400 ratować w oprogramowaniu i wychodzi to OK - przy iso800 - to tak ja bym używał tyko gdy jest w miarę jasno a zależy mi "czasie"

  8. #28

    Domyślnie

    Cholipka....to ISO 800 daje radę.RAW wywołany w LR 3 beta 2

    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  9. #29
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    Sigma SD10 i obiektywy m42

    tak lekko z nudów ale i ponieważ nie miałem jasnego obiektywu przyłożyłem obiektyw m42 od Praktic'y i nagle szok jest pomiar ostrości przez kropkę w wizjerze oraz BEEP oraz działa światłomierz .... wiec od razu do netu usiadłem i przejściówkę zamówiłem za 45 zł - miała ostrzyc do nieskończoności bez soczewek i wytrychów - działa tryb "A" !!!!!!! zmiana na obiektywie przesłony ...

    dzisiaj przyszła - ogromy szok - co prawda mam tylko do sprawdzenia 50/1,8 Meyer-Optic Gorlitz - faktycznie ostrzy do nieskończoności bez problemów ale w końcu mam takie zdjęcia (to akurat z mojej winy lekko prześwietlone) kolory nawet nie dotykane - ale jutro się poprawię :



    full jpg:
    http://wojteh.pl/wp-content/gallery/sd10/img03436.jpg

    RAW:
    http://wojteh.pl/photos/IMG03436.X3F


    nieskończoność:



    full jpg:
    http://wojteh.pl/wp-content/gallery/sd10/img03422.jpg

    RAW:
    http://wojteh.pl/photos/IMG03422.X3F

    zerknijcie na znak drogowy jak łatwo przeczytać treść - licytuje teraz jakaś 135/2,8 - to dopiero będzie szok
    Ostatnio edytowane przez wojteh ; 13-04-2010 o 20:58

  10. #30
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    analogowo - Helios 58 f2


Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •