Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Sigma SD10

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    ... to pokażcie mi drugi kompakt, który potrafi wyrzucać z siebie taki obrazek
    tylko mi jeszcze powiedz, że to kadry wyrzucone prosto z puszki bez ingerencji softem , zwłaszcza te ze słońcem w kadrze, flarami i masakrycznie przesyconym niebem... ??
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #12
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    proszę o zamkniecie w tym wątku tematu kompaktów sigmy - są na to przeznaczone inne wątki ...

    nowart - S3Pro które od ciebie kupiłem leży z wyrwanym mocowaniem po moim wypadku (serce tak samo mi się powyrywało jak to zobaczyłem) i dlatego zagościła u mnie Sigma - ostatnie moje zdjęcie jest też w powiedzmy "dużym" formacie

    postaram się wkładać zmniejszone jak i w wersji pełnej zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez wojteh ; 22-03-2010 o 08:43

  3. #13
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    8.


    full:
    http://wojteh.pl/wp-content/gallery/sd10/img03012_b.jpg

    9.


    full:
    http://wojteh.pl/wp-content/gallery/sd10/img03029_b.jpg

    10.


    full:
    http://wojteh.pl/wp-content/gallery/sd10/img03040_b.jpg

    11.


    full:
    http://wojteh.pl/wp-content/gallery/sd10/img02975_b.jpg


    muszę jeszcze jedną rzecz zaznaczyć te zdjęcia są wywołane w Sigma Photo Pro na Auto - zapisane jako .tiff a w PS tylko zmniejszone - nie wyostrzałem nawet po zmniejszeniu - nic. Jeśli ktoś chce mogę podesłać RAW czyli .x3f
    Ostatnio edytowane przez wojteh ; 22-03-2010 o 09:39

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    tylko mi jeszcze powiedz, że to kadry wyrzucone prosto z puszki bez ingerencji softem , zwłaszcza te ze słońcem w kadrze, flarami i masakrycznie przesyconym niebem... ??
    Nr 2,4 i 5 sa mocno obrabiane. Pozostale nieznacznie albo w ogole. Wojteh przepraszam, więcej się wtrancał nie będę
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  5. #15
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    dziś założyłem SB-600 do SD10 i działa w TTl jak dla mnie ogromny "+"

  6. #16

    Domyślnie

    Tak na prawdę żeby zobaczyć co Sigma jest warta , warto pobrać jakiegoś Sigmowego Rawa i ich program ze strony firmowej .

  7. #17
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    Rawy .xf3 mogę podesłać każdemu

  8. #18

    Domyślnie

    Przeczytałem specyfikacje i nie mogę się doszukać JPEGow to możliwe? Puszka wypluwa tylko rawy?

  9. #19
    wojteh
    Gość

    Domyślnie

    tak tylko rawy - w puszce nie ma zupełnie opcji związanych z polepszaniem zdjęć - wszystko odbywa się na zupełnie czystych i nie dotykanych rawach - wg. mnie sigma podeszła zupełnie naturalnie do tematu - raw to raw - i nie oszukują oprogramowaniem w puszce ktore wyostrza czy likwiduje szum - od tego jest fajne i proste narzędzie w postaci softu którym wywołujemy rawy

    jpg - wywołane są piękne nawet w opcji "auto" - a soft jest za darmo

  10. #20

    Domyślnie

    A możesz gdzieś wrzucić do sieci takiego RAWa?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •