Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Jaki ma sens ?

  1. #1

    Question Jaki ma sens ?

    Czy można rzeczowo wyjaśnić : jaki ma sens stosowanie manualnych ( nawet tych kultowych) szkieł Nikona w cyfrowych puszkach ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bodo23 Zobacz posta
    Czy można rzeczowo wyjaśnić : jaki ma sens stosowanie manualnych ( nawet tych kultowych) szkieł Nikona w cyfrowych puszkach ?
    np. jasność, kształt świateł w strefie nieostrości, wielkość aberracji, zniekształceń.
    Każdy może wybrać co mu pasuje, albo nie.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Nałęczów
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bodo23 Zobacz posta
    Czy można rzeczowo wyjaśnić : jaki ma sens stosowanie manualnych ( nawet tych kultowych) szkieł Nikona w cyfrowych puszkach ?
    Jakość wykonania - te szkła to często tzw. "pancerniki.
    Szkła bez elektroniki mają również tę zaletę ,iż ona (elektronika) nie psuje się
    I - co nie jest bez znaczenia bardzo często przystępne ceny.

    Kojani

  4. #4

    Domyślnie

    światło, bokeh, cena i lans
    - Żadnych kontaktów seksualnych
    - To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
    - Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko to co wyżej + zajeb*ste uczucie że to jednak Ty panujesz nad zdjęciem a nie automatyka ;-P

  6. #6

    Domyślnie

    Cena.
    Pozdrawiam
    Janusz

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bodo23 Zobacz posta
    Czy można rzeczowo wyjaśnić : jaki ma sens stosowanie manualnych ( nawet tych kultowych) szkieł Nikona w cyfrowych puszkach ?
    coś nie łapie...równie dobrze można postawić pytanie " jaki jest sens robienia zdjęć "

  8. #8

    Domyślnie

    Drogi Bodo, a znajdziesz mi portretówkę ze światłem 1,4 z AF za 600,-zł, bo tyle zapłaciłem za Samyego.
    D700, D610 IRIX 15mm, sigma 24/1,4 art, NIKKOR AI 35mm T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, TAmron 70-300 IS SB900

  9. #9

    Domyślnie

    Karmicie trola

  10. #10

    Domyślnie

    Te szkła są szklaneCena i jakość np:17-35 f/2.8 albo AF 50f/1.4

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •