Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78
  1. #1

    Domyślnie Kolor skóry - po raz kolejny, bo mnie szlag trafia

    Hej,

    Wałkuję ten temat od dosyć dawna i ciągle mam niedosyt. Chciałbym, aby kolor skóry uzyskiwany na zdjęciach był beżowo-cielisty, a niestety Nikon daje domyślnie lekką dominantę czerwieni. Przykład:




    Po kolei jest tak:
    - domyślnie d200 w acr3.3
    - podkręcone odpowiednio (wiem że przy oczach, itp., ale generalnie o skórę chodzi)
    - z ustawieniami a'la 5d (pomerdane suwakami w camera calibration wg zaleceń znalezionych w sieci)

    Żona ma cerę trochę różową, ale jakoś mam fobię już z tymi kolorami i chciałbym, aby wszystko było cielisto-blade Nieco lepiej jest przy korzystaniu z D2xmode przy wołaniu, ale to wciąż nie to. Kombinuję też z nakładaniem warstw w PSie (np. kopii dla danego koloru z kryciem soft light, itp.). Macie jakiś sensowny sposób na ustawienia LR/PS do tego typu zdjęć ?

    Z

  2. #2

    Domyślnie

    canon Zbigniew... canon...

  3. #3

    Domyślnie

    Nie chcę. Nie będę. Nie zmienię.

  4. #4

    Domyślnie

    pokochaj zatem roz... zolc... czerwien i pomarancze... jak my wszyscy

  5. #5

    Domyślnie

    Zbigniew, udostępnij NEF, może wykręcę zadowalający Ciebie profil.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  6. #6

    Domyślnie

    With pleasure. Sekunda.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak o 2/3EV niedoświetlone jest to zdjęcie, ale mniejsza z tym. Tutaj jest NEF.

    A co do ustawień - do wersji 2 i 3 miałem mniej więcej takie suwaki:



    Generalnie wiele rzeczy jestem w stanie uzyskać na postprocesie, ale jest to bez sensu. Męczy mnie dodawanie kapkę kopiowania warstwy czerwonej, kapkę bleach bypass, nieco crossa, itd., itp. Chciałbym w miarę sensowny materiał wypluwany z LRa i jednolity co do uzyskiwanej tonalności...


    PS.: Wierzę, że w Nikonie się da. Mam na to dowody

  8. #8

    Domyślnie

    bardzo jestem ciekaw efektow...

  9. #9

    Domyślnie

    Zbigniew, ja po prostu spróbuję stworzyć profil "Zbigniew" który jedynie umieścisz w swoich profilach. Zabiorę się jednak do tego wieczorem.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    - z ustawieniami a'la 5d (pomerdane suwakami w camera calibration wg zaleceń znalezionych w sieci)
    A podzieliłbyś się linkiem? - ja i tak praktycznie nie robię w JPGach, więc mnie to urządza

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •