Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: DK-21m

  1. #1

    Domyślnie DK-21m

    Witam.
    Czy ktoś z forum używa powiększającego wizjera DK-21m z D50/70.
    Jak sprawuje się ten wynalazek i czy jest to sposób na niewielki
    obraz jakie dają wizjery tych lustrzanek?
    Czy ma jakiś zauważalny wpływ na jasność obrazu w wizjerze, oraz proszę o jakieś ogólne
    uwagi-wnioski z jego użytkowania.
    Zastanawiam się czy warto dać za niego około 100 zł.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli nosisz okulary to raczej nie kupuj. DK-21m zabiera jakąś tam część korekty dioptrii i z tego powodu musiałem się rozstać z tym wynalazkiem. Oko mi się popsuło i już nie mogłem ustawić poprawnie ostrości w wizjerze - zarakło mi korekty "w dół"
    Powiększenie obrazu jets wyraźne, choć to raptem x1,17
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  3. #3

    Domyślnie

    Mam do D70.
    Nie noszę okularów.
    Jestem bardzo zadowolony.

    Tego, że jest ciemniej specjalnie nie widać.
    Przynajmniej ze szkłami 2.8.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    W międzyczasie przeszukałem dokładnie forum i myślę że warto dac te 100 zł.
    Pozdrawiam!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    Jeśli nosisz okulary to raczej nie kupuj.
    A jak nosze okulary, ale przez nie też fotografuję. Mam taką wadę, że żadna korekcja tego nie obejmuje, to też odradzasz? Pytam serio, bo okulary sprawiają, juz tyle , ze oko jest dosyć znacznie odsuniete od wizjera, DK-21m nie pogłębia tego efektu?
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 20-11-2006 o 22:31
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Pogłębia.

    Ja czasem lubię fotografować z okiem odsuniętym od wizjera.
    Z DK-21M nie widać wtedy brzegów kadru.
    W sumie bardzo mi to nie przeszkadza.
    Można się przyzwyczaić.

  7. #7

    Domyślnie

    yy szkla kontaktowe ?

    ja mam i nie narzekam

    od forumowicza nabylem owe dk21m - obraz powieksza - owszem - zawsze cos - z wad to jakby winietuje w rogach leciutko (nieco przyciemnia wizjer) ale spokojnie da sie w ciemnym pokoju kadrowac

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    yy szkla kontaktowe ?
    W tej chwili od prawie 1,5 roku noszę okulary. Wcześniej ponad 8 lat soczewki, do tej pory na rower, w góry, czy w plener zakładam soczewki. Nawet w lecie w największe upały noszę soczewki. Soczewki nie przeczę wygodne są, ale po tych osmui latach lekarz powiedział mi, że jednak czas pomyśleć nad okularami, przynajmniej na jakiś czas.
    A obecnie jakoś czasu nie mam, zeby iśc do lekarza i sobie zbadac jakie soczewki jednodniowe mogę nosić.
    Musiał się będę wybrać na jakiś plener z większą ilością osób, albo do zaprzyjaźnionego sklepu i samemu zobaczyćte powiększalniki wizjera.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •