Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zewnętrzna lampa

    Zastanawiam się nad kupnem zewnętrznej lampy do D90. Jaka jest jej przewaga nad wbudowaną? Moc błysku? Rodzaj światła? Coś innego? Prosiłbym o praktyczne przykłady z czym zewnętrzna sobie poradzi - z czym wew. by nie dała rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze to się nadaje do działu "lampy błyskowe"
    Po drugie - zyskasz bardzo wiele, poza mocą i szybkością gotowości do kolejnego błysku, obracaną głowicę, aby kierunkować światło (to jest największa zaleta). Oraz jeśli kupisz lampę obsługującą CLS/AWL, będziesz mógł z D90 wyzwalać ją bezprzewodowo z zachowaniem automatyki pomiarów TTL.

  3. #3

    Domyślnie

    Ty tak serio?
    Jesli widzisz ze wbudowana lama Cie ogranicza w jakis sposob to znaczy ze potrzebujesz zewnetrznej.
    Jesli Cie nie ogranicza to nie zawracaj sobie glowy sabina.
    Poza tym na ten temat powiedziano juz chyba wszystko co powiedziec sie da. Poszperaj w archiwum.
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Ozi. Mógłbyś podać jakieś przykłady kiedy to wykorzystujesz i co oznacza CLS?

    Sote, nie ogranicza mnie bo jej prawie nie używałem. Widzę natomiast, ze zaczyna mnie ograniczać brak światła i zastanawiam się jak to uzupełnić. Kupując lepsze szkła czy lampę? Sztuczne światło mi się do tej pory nie podobało ale może nie potrafiłem go wykorzystać. ...i jak pewnie wiesz głupie moga byc tylko odpowiedzi, wiec jak nie masz na nie siły to zrób sobie przerwę.

  5. #5

    Domyślnie

    Gdzieś ten temat jest już wałkowany równolegle.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pedro100 Zobacz posta
    Dzięki Ozi. Mógłbyś podać jakieś przykłady kiedy to wykorzystujesz i co oznacza CLS?
    CLS - Creative Lighting System - System Kreatywnego Oświetlenia
    AWL - Advanced Wireless Lighting - Zaawansowane Oświetlenie Bezprzewodowe



    Ja nie wykorzystuję, bo SB-400, którą posiadam nie może działać bezprzewodowo. Z Nikona to tylko Sb 600/800/900. Inne firmy oczywiście też takie lampy produkują. AWL to świetna rzecz - zajrzyj na dział lamp błyskowych i tam u góry masz działy z przykładami wykorzystania systemu w plenerze/pomieszczeniach.

    Ja aktualnie się zabawiam SB-400 i 5-metrowym kablem, trochę to ogranicza, ale kosztowało mnie w sumie 350zł, więc na początek mi pasowało. Teraz zbieram na bezprzewodową Sabinę.
    Ostatnio edytowane przez ozi1024 ; 17-03-2010 o 12:19 Powód: 350 a nie 250 :D

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pedro100 Zobacz posta
    Dzięki Ozi. Mógłbyś podać jakieś przykłady kiedy to wykorzystujesz i co oznacza CLS?

    Sote, nie ogranicza mnie bo jej prawie nie używałem. Widzę natomiast, ze zaczyna mnie ograniczać brak światła i zastanawiam się jak to uzupełnić. Kupując lepsze szkła czy lampę? Sztuczne światło mi się do tej pory nie podobało ale może nie potrafiłem go wykorzystać. ...i jak pewnie wiesz głupie moga byc tylko odpowiedzi, wiec jak nie masz na nie siły to zrób sobie przerwę.
    Odnosnie CLS powinno byc w instrukcji, w sieci tez sporo znajdziesz.

    Skoro widzisz, ze brakuje Ci swiatla to zastanow sie co jest dla Ciebie wazniejsze - "doswietlenie" czy wykorzystanie tych ostatkow swiatla, ktore sa i czy mozesz sobie pozwolic na podbijanie ISO.
    D90 i jego ISO pozwala na sporo ale czasem zabraknie Ci i tak swiatla i albo dopalisz lampa albo foty nie bedzie.

    Poczytaj tutaj:
    1) Jaśniejszy obiektyw czy lepsza lampa??
    2) Techniki fotografowania z lampą błyskową


    EDIT:
    widze ze ktos przeniosl watek do odpowiedniego dzialu.
    Autorze w tym dziale na gorze masz w kilku czesciach kopalnie wiedzy o tym co i jak wykorzystac chcac uzywac lampy zewnetrznej
    Ostatnio edytowane przez sote ; 17-03-2010 o 12:39
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •