Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Fabryczne ustawienia WB w D90

    Podczas zabawy z aparatem uległy przestawieniu /tzn. ktoś przestawił / fabryczne predefiniowane parametry poszczególnych opcji ustawień balansu bieli. Chciałbym je przywrócić, lecz nie mogę nigdzie znaleźć /w instrukcji również nie ma/. Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    przytrzymaj chwile 2 przyciski przy których są zielone kropki.
    Zresetuje CI to ustawienia do fabrycznych.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, to wiem - ale wtedy stracę też moje "świadomie" zrobione ustawienia.
    Może ktoś z użytkowników D90 odczyta parametry poszczególnych ustawień A-B i G-M, jakie ma fabrycznie ustawione w poszczególnych programach WB.
    Ale dzięki za pomoc.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurekgie Zobacz posta
    Tak, to wiem - ale wtedy stracę też moje "świadomie" zrobione ustawienia.
    Może ktoś z użytkowników D90 odczyta parametry poszczególnych ustawień A-B i G-M, jakie ma fabrycznie ustawione w poszczególnych programach WB.
    Ale dzięki za pomoc.

    Parametry o których piszesz ustaw na zero i będzie OK.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Parametry o których piszesz ustaw na zero i będzie OK.
    A czy nie będzie to oznaczać, że wszystkie "programy" balansu bieli będą takie same?

  6. #6

    Domyślnie

    Jako nowo przybyły witam nikoniarzy.

    Cytat Zamieszczone przez jurekgie Zobacz posta
    A czy nie będzie to oznaczać, że wszystkie "programy" balansu bieli będą takie same?
    Sprawdziłem ustawienia i za każdym razem są na 0.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja także sprawdzałem ustawienia i są na 0
    D90 , N 18-105

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurekgie Zobacz posta
    A czy nie będzie to oznaczać, że wszystkie "programy" balansu bieli będą takie same?
    Nie, nie będą. Ustawienia WB są stałe, za wyjątkiem PRE. Użytkownik ma jednak możliwość korekty za pomocą osi kolorów od bursztynowego A do niebieskiego B i od G do M. Również przy ustawieniu WB na PRE można korygować odcień.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •