Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: D70S -problem

  1. #1

    Domyślnie D70S -problem

    Witam, potrzebuje pomocy, porady ... pomysłu
    W moim D70s dzieje się coś dziwnego. po przełączeniu na AF szkło ustawia się i jest ok ale na manualu ustawiam ostrosć pierścieniem próbuje wcisnąć spust migawki a szkiełko sobie pracuje i nie pozwala na "strzał" ,stało się to bardzo irytujące :/ co może być przyczyną tego stanu rzeczy ? Ustawiałem już chyba wszystkie konfigurki w MENU ale dalej dzieje się to samo, czy to wina pierścienia na pudle ? choć i to sprawdzałem i nie widzę żadnych uszkodzeń...
    Ratujcie jeśli nie sprzęt to chociaż moje skołatane nerwy
    jak wiadomo jeśli nic nie wymyśle będe skazany na serwis ... (brrr)
    ma ktoś może jakiś pomysł o co chodzi ??

  2. #2

    Domyślnie

    co to za szklo?

    gdzie przelaczasz na M? na obiektywie? na body? w menu?

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar JLz1
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    142

    Domyślnie

    gdy włączam tryb manualny zdarza mi się, że zapominam że przełączyłem się na pilota.
    tak jak przedmówca, pewnie przełączyłeś przełacznikiem na korpusie a nie na obiektywie bo pewnie masz 18-55...?

  4. #4

    Domyślnie

    na body, ale wczesniej bylo ok stąd moje zdziwienie. w menu ustawilem na AF-C i dało radę zrobić zdjęcie ale szkło dalej pracowało - a szkło to TAMRON AF 28-200 1:3,8-5,6 jakies dalsze pomysły ? zaraz obadam jakies inne szkło - chwilowo nie mam zbyt dużego wyboru.

  5. #5

    Domyślnie

    jeśli się nie mylę to D70s ma od dołu taki przycisk do resetu softu, może pomoże!?
    Ostatnio edytowane przez v2conect ; 15-03-2010 o 01:10 Powód: błąd
    D70s / N90s / FT3 + słoiczki i rybka / jakaś błyskotka N / trochę ruskiej technologii optyczno-fotograficznej / Yashica MAT 124g / Otworkowiec

  6. #6

    Domyślnie

    po co od razu resetowac?
    pomysl co powlaczales i podepnij moze jakies inne szklo.

    reset to ostatecznosc przy kazdym sprzecie
    D70s, kilka słoików i chęci do nauki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •