Close

Strona 210 z 223 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 091 do 2 100 z 2222
  1. #2091

    Domyślnie

    Od D7100 w dół. Już kiedyś o tym pisałem w przypadku innego wątku. Jakoś w Canonie dali radę wprowadzić S-TM i Nano USM, które są kompatybilne ze starszymi korpusami.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  2. #2092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Od D7100 w dół. Już kiedyś o tym pisałem w przypadku innego wątku. Jakoś w Canonie dali radę wprowadzić S-TM i Nano USM, które są kompatybilne ze starszymi korpusami.
    Ja rozumiem po części ludzki "żal". Ale ta "poczęść" dotyczy tylko tego, że człowiek z natury chciałby tylko lepiej pod każdym względem. Nie chcę być zrozumiany źle, ale te AF-P to raptem 5 obiektywów? Obiektywów wcale nie rewelacyjnych, zupełnie budżetowych, które nie wiadomo jak będą służyć po 5 czy 10 latach użytkowania. Myślę, że zupełnie nie ma powodów do zmartwień dla posiadaczy D7100 i starszych.

  3. #2093

    Domyślnie

    W zasadzie święta racja. Ja tam żadnego z tych AF-P nie potrzebuję. Są jednak tacy, którzy by chcieli.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  4. #2094

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    W zasadzie święta racja. Ja tam żadnego z tych AF-P nie potrzebuję. Są jednak tacy, którzy by chcieli.
    Oczywiście. Na pewno są tacy. Tylko myślę, że warto rozważyć czy chcą dla "chcenia", czy taki obiektyw oferuje im coś "niepowtarzalnego".

  5. #2095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    ale te AF-P to raptem 5 obiektywów?
    Cztery, jeśli liczyć wersje VR i nonVR jako jedno. 3 do DX i 1 FX.
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Obiektywów wcale nie rewelacyjnych, zupełnie budżetowych, [ciach] Myślę, że zupełnie nie ma powodów do zmartwień dla posiadaczy D7100 i starszych.
    Racja. Gorzej będzie, jak zrobią jakieś zoomy f/2.8 albo jasne stałki.

    Wracając do tematu D200, większym bólem niż brak obsługi AF-P, może być brak obsługi szkieł z elektromagnetyczną przesłoną.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #2096

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Gorzej będzie, jak zrobią jakieś zoomy f/2.8 albo jasne stałki.
    Niestety nie rozumiem...
    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Wracając do tematu D200, większym bólem niż brak obsługi AF-P, może być brak obsługi szkieł z elektromagnetyczną przesłoną.
    Tutaj przyznam rację. Niby najstarszy korpus obsługujący nowe obiektywy E to D3, ale jednak nie wszystko po D3 je obsluguje. Chociaż z drugiej strony ci narzekający na brak obsługi AF-P raczej nie są zainteresowani obslugą E...

  7. #2097

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Niestety nie rozumiem...
    Wyobraź sobie np. takiego AF-P 16-55/2.8.
    Przypuszczam, że kilku chętnych ze starszymi puszkami na takie szkło by się znalazło. A tu kicha.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tutaj przyznam rację. Niby najstarszy korpus obsługujący nowe obiektywy E to D3, ale jednak nie wszystko po D3 je obsluguje. Chociaż z drugiej strony ci narzekający na brak obsługi AF-P raczej nie są zainteresowani obslugą E...
    Obiektywy z przesłoną elektromagnetyczną to nie tylko kilka nikkorów, ale też nowsze Sigmy i Tamrony.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #2098

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Wyobraź sobie np. takiego AF-P 16-55/2.8
    Nie wyobrażam sobie bo to bez sensu. Przecież można sobie wyobrazić również jakiegoś 18-30/2 czy cokolwiek innego. Nie o to chodzi. Rozmawiamy o faktach. A faktem jest, że do D200 można kupić na prawdę fajne szkła bez AF-P. Matryca 10mpx nie jest wymagająca, śrubokręt całkiem wydajny...

  9. #2099

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie wyobrażam sobie bo to bez sensu. Przecież można sobie wyobrazić również jakiegoś 18-30/2 czy cokolwiek innego. Nie o to chodzi. Rozmawiamy o faktach. A faktem jest, że do D200 można kupić na prawdę fajne szkła bez AF-P. Matryca 10mpx nie jest wymagająca, śrubokręt całkiem wydajny...
    Nie zrozumiałeś mnie.
    Pisałeś, że AF-P to tylko średniaki. I to prawda. Na tą chwilę. Więc czy puszka obsługuje af-p czy nie jakoś wielkiej różnicy nie robi.
    Gorzej będzie, jeśli zrobią tanie i jasne szkła af-p. Wtedy brak obsługi może zaboleć.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #2100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie zrozumiałeś mnie.
    Pisałeś, że AF-P to tylko średniaki. I to prawda. Na tą chwilę. Więc czy puszka obsługuje af-p czy nie jakoś wielkiej różnicy nie robi.
    Gorzej będzie, jeśli zrobią tanie i jasne szkła af-p. Wtedy brak obsługi może zaboleć.
    Chyba jednak zrozumiałem. Po prostu nie ma sensu przejmować się czymś co może nastąpi, a może nie.
    A jeśli już zrobią to przecież można wymienić puszkę, prawda? Jeśli szkła będą wyjątkowo wyjątkowe to nawet należało by wymienić. W końcu panuje opinia, że to optyka najważniejsza.

Strona 210 z 223 PierwszyPierwszy ... 110160200208209210211212220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •