Close

Strona 1 z 223 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2222
  1. #1
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie D200 - same zachwyty ;)

    uwaga: wątek nie dla ludzi o słabych nerwach

    mam d200 i jestem zadowolony!
    ta puszka nadal pomaga robić świetne zdjęcia! to naprawdę wytrzymała konstrukcja z czasów gdy nie oszczędzano jeszcze tak strasznie na materiałach
    jest fantastyczna i nie zamierzam w tym roku wymieniać jej na nic innego... [ straszne ]
    jeśli należysz do grupy zadowolonych użytkowników napisz co ci się takiego podoba w d200 i wzbudź zazdrośc w jej "nie-posiadaczach"


    ten wątek to swoisty protest, jako odpowiedź na zerowe zainteresowanie się tym modelem na forumowej giełdzie, od razu zastrzegam nie znam sprzedających , nie koniecznie ich lubię ale nie rozumiem totalnie braku zainteresowania tym modelem nikona...

    edit:
    mam iso 100!

  2. #2

    Domyślnie

    Hmmmm... mam D200, podobnie jak Ty nie mam zamiaru się go pozbyć, ale ten brak zainteresowania rozumiem trochę inaczej.

    Koledzy, którzy wystawili D200 na giełdzie chyba jednak źle skalkulowali cenę. Padają tam sformułowania, że niedawno D200 były sprzedawane po grubo ponad 2000zł, a teraz za 2000zł nikt nie chce kupić. Może i były sprzedawane po 2000zł, ale były również transakcje po 1700zł. Dodatkowo ostatnio sporo potaniały D300-ki więc ten brak zainteresowania można chyba zrozumieć.

    Cen na giełdzie nie komentowałem, ale tu chyba można

    A wracając do samego aparatu - to tu już w pełni się z Tobą zgadzam. Zamiast mówić co w nim lubię powiem tylko czego nie lubię bo będzie krócej . Na razie są to 2 rzeczy: "gumki" i wysokie ISO Są to jednak bardzo małe minusy i generalnie jestem z tego aparatu baaaardzo zadowolony. Jak D300 się zestarzeje (=> stanieje) to przypuszczam, że też będę z niego baaaardzo zadowolony

  3. #3
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    dobrze pomińmy watek cenowy skupmy sie na zaletach i nie piszcie że chcecie cos innego

  4. #4

    Domyślnie

    To ja tez, dzialam dalej na D200 , wlasnie pierwszy raz od 3 lat wyczyscilem matryce a tydzien temu silikonem podkleilem gume pod spodem, farba troche zlazla ale dziala ;
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  5. #5

    Domyślnie

    Czym czyściłeś matrycę?

    Wracając do głównego tematu (przepraszam za OT) - jako, że aura zimowa to myślę, że jako zaletę D200 można wymienić duże guziki, które pozwalają obsługiwać aparat w rękawiczkach. Sprawdziłem własnoręcznie
    Ostatnio edytowane przez gromi ; 13-03-2010 o 00:48

  6. #6

    Domyślnie

    też jestem bardzo zadowolony

    -kolorki
    -ergonomia

    w zasadzie wszystko mógłbym tak wymieniać

    jedyne czego mi brakuje to lepszego wyświetlacza

    nie wiem dla czego pucha jest krytykowana za wysokie iso sam często używam jasnych stałek i iso 1600 szału może nie ma ale nie jest źle

    co do cen chyba jest zastój na całym rynku foto, ostatnio miałem okazję kupić nowego 17-55 za 4k nikon pl paragon, zrezygnowałem, wiadomo dla czego, jednak nie daje mi to spokoju
    jeżeli będę zmieniał to tylko na pełną klatkę

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    mam d200 i jestem zadowolony!
    Ameryki to Ty nie odkryłeś Leczmy kompleksy, bo ja pójdę jeszcze dalej w herezji onanistycznej i powiem, że d70 też jeszcze potrafi robić zdjęcia i to całkiem niezłe

    Pomijając odklejające się gumy w moim D200 i spaloną lampę to mnie jeszcze nigdy nie zawiódł. Z wad: słabe ISO powyżej 800 (ale i tak 99% robię na 100-200), mały wizjer (mam Nikona F2 do porównania :P ), prądożerność. Wszystkie pozostałe rzeczy w zasadzie na +. Dla fotografa nie potrzebującego FF i wysokich ISO aparat niemal idealny.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  8. #8
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Ameryki to Ty nie odkryłeś Leczmy kompleksy
    my tylko protestujemy

    podkreśliłem ważne
    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Pomijając odklejające się gumy w moim D200 i spaloną lampę to mnie jeszcze nigdy nie zawiódł. Z wad: słabe ISO powyżej 800 (ale i tak 99% robię na 100-200), mały wizjer (mam Nikona F2 do porównania :P ), prądożerność. Wszystkie pozostałe rzeczy w zasadzie na +. Dla fotografa nie potrzebującego FF i wysokich ISO aparat niemal idealny.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    podkreśliłem ważne
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  10. #10

    Domyślnie

    Pracuje z manualami prawie jak rasowy analog (matówka z klinem już leci z Chin).
    Z paśnikiem jest tak ciężki, ze nie muszę go pożyczać żonie.
    Pewnie, że chciałoby się D700, ale dla takich pstrykaczy jak ja, to bardzo dobry aparat.
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

Strona 1 z 223 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •