Close

Strona 219 z 223 PierwszyPierwszy ... 119169209217218219220221 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 181 do 2 190 z 2222
  1. #2181

    Domyślnie

    Największą zaletą D200 jest obecnie cena. Więc świetnie nadaje się do eksperymentów np. do samodzielnych przeróbek na podczerwień. W razie niepowodzenia mało się traci.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  2. #2182

    Domyślnie

    Zrobiłem kiedyś, na wystawę, materiał 90x60 z D200. Wyglądał świetnie i bez problemu znalazł nabywców.

  3. #2183

    Domyślnie

    Wspaniały. Genialny. Pamiętajcie, że mówimy tu o bardzo starym sprzęcie, który za rok osiągnie już pełnoletność. Jeśli to prawda, że taki wspaniały, to po co koncerny nadal prowadzą badania, wykonują projekty, produkują aparaty, które przewyższają tego D200 pod każdym względem. No to po kolei:
    - przedpotopowa matryca o bardzo małej rozdzielczości,
    - i jeszcze mniejszym używalnym zakresie czułości,
    - AF na poziomie obecnych smartfonów, albo nawet nie,
    - szybkostrzelność praktycznie żadna,
    Kontynuować? Przypominam, że to był aparat semi-pro dający przepustkę do NPS-u. Wtedy, w porównaniu z D70, czy D100 to było cudo. Sam to kupiłem zaraz po premierze i przez kilka lat używałem. Tyle, że od tego czasu minęło już prawie 17 lat. A 17 lat w dziedzinie sprzętu elektronicznego to przepaść. To nawet nie są stare modele, tylko modele o charakterze muzealnym. Wystarczy popatrzeć na telefon komórkowy z 2005 roku i zestawić to ze współczesnym smartfonem za kilka stówek. To, że komuś uda się w idealnych warunkach zrobić dobre zdjęcie to nic nadzwyczajnego - po to D200 był projektowany, ale nazywanie go wspaniałym jest raczej nie na miejscu. Przecież nie kopiecie saperką fundamentów pod budynek mieszkalny, choć podobno też się da, tylko zamawiacie jakąś koparkę. Nie mylmy pojęć. Do zabawy D200 się nadaje wyśmienicie. Jak ktoś napisał, do przeróbek mechanicznych też - bo bardzo tani i ryzyko uszkodzenia niewielkie. Do nauki podstaw także się nadaje - ale na krótko bo zaraz czegoś zaczyna brakować. Do normalnej pracy fotografa już dawno się nie nadaje. Już dawno przestał spełniać wymagania stawiane segmentowi, w którym został pozycjonowany przez Nikona, czyli fotografii profesjonalnej. Nawet na wyjazd wakacyjny bym go nie zabrał. Dziś jedynymi jego zaletami są niska cena i wartość sentymentalna. Wybaczcie, ale innych zalet trudno się doszukać.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 02-07-2022 o 12:50
    Jacek

  4. #2184

    Domyślnie

    Robi ładne zdjęcia, dobrze działa (to porównanie AF fazowego do smartfona to już pieprzenie 3 po 3), jest nie do zajechania itp.
    No fajny aparat podsumowując. A i CCD daje fajne kolory.
    Ja mam Fuji S5pro, czyli ta sama buda, tylko bebechy ciut inne. Świadomie go sobie kupiłem na dożywocie jakby.

    Po co się spuszczać nad osiągami elektroniki, jak nam się zdjęcia podobają.
    Trzeba zadać sobie zaj...scie ważne pytanie. Co lubię w życiu robić. I po prostu zacząć to robić.
    Niektórzy odpowiadają "Lubię robić zdjęcia aparatem, który mi po prostu pasuje".

    No a niektórzy maja łzy w oczach jak wychodzi nowszy model i ich dotychczasowy aparat właśnie przestaje robić zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 02-07-2022 o 13:15
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #2185

    Domyślnie

    Mam przerobionego na podczerwień w LifePixel. Działa OK:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rogalin.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,93 MB
ID:	64355

  6. #2186

    Domyślnie

    Nikt nie twierdzi, że D200 jest cudem techniki w 2022 roku. To po prostu bardzo solidne body, które można dostać za kilka stówek.
    Matryca może i przedpotopowa, może ma "tylko" 10Mpx, lecz taka wielkość wystarcza nawet do większych wydruków. Nikt na kilkunastoletnim aparacie nie robi sesji która ma iść na bilbordy reklamowe.
    To jest dzisiaj fajne body do zabawy, dla amatorów jak i osób trochę bardziej zaawansowanych. Profesjonaliści zarabiający na zdjęciach mają dużo lepszy sprzęt...
    Może porównując suche dane można kręcić nosem, ale dla mnie ważne są efekty - i tutaj (biorąc pod uwagę cenę) nie mam zastrzeżeń. W ciągu 4 lat natrzaskałem nim całą masę sesji, nikt nie zgłaszał uwag, że zdjęcia są brzydkie czy niewyraźne.

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Nawet na wyjazd wakacyjny bym go nie zabrał.
    Widzisz, a ja zabieram go nie tylko na wyjazdy wakacyjne - właściwie używam go całorocznie, niezależnie od pogody. Mam podejście, że trzeba wykorzystywać to, co się ma na 100%, zamiast narzekać. Zaczynałem od kompaktowego Canona z jeszcze mniejszą rozdzielczością, mimo jego ograniczeń narobiłem nim mnóstwo zdjęć, często nawet opuszczając zajęcia w szkole, żeby pójść na zdjęcia. Do głowy mi nie przyszło grymasić, że nie mam lustrzanki i wielkiego obiektywu, więc nie mogę sfotografować tego czy tamtego. Potem przesiadłem się na sporo lepszy kompakt, dopiero po kilku latach fotografowania kupiłem lustrzankę. Każdego sprzętu uczyłem się dokładnie, żeby wiedzieć jak i co osiągnąć.
    Pewnie za jakiś czas się przeniosę znów na lepszy sprzęt, ale na razie to, co mam wystarcza do tego co robię.
    Nikon D200 18-55 (kit) 35mm 1.8 G , 50mm 1.8 AF-D

  7. #2187

    Domyślnie

    D200 to bardzo zacny sprzęt i długo takim będzie, dopóki działa.
    Matryca CCD okazała się stosunkowo droga w produkcji i chyba za dobra dla pospólstwa, więc firmy przeszły na ersatz, czyli na tańsze CMOS. I teraz wszyscy musimy z tym jakoś żyć. I jeszcze chwalić, jakie to dobre jest...

  8. #2188

    Domyślnie

    No a niektórzy maja łzy w oczach jak wychodzi nowszy model i ich dotychczasowy aparat właśnie przestaje robić zdjęcia.

    podsumowanie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #2189

    Domyślnie

    Pytanie do tych co podklejali gumy - jakim klejem najlepiej, butapren ??

  10. #2190

    Domyślnie

    Najlepiej specjalna dwustronna taśma 3M bardzo cienka, którą fabrycznie jest to przyklejone. Chyba że gumy już za bardzo sie zdeformowały to butapren

Strona 219 z 223 PierwszyPierwszy ... 119169209217218219220221 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •