Close

Strona 195 z 223 PierwszyPierwszy ... 95145185193194195196197205 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 941 do 1 950 z 2222
  1. #1941

    Domyślnie

    Większość z tego co piszesz o dziwo rozumiem. Ale nie rozumiem czemu stalka miałaby powiększać gabaryty bezlustro? Są małe stalki. Niekoniecznie 1.4. Są małe bezlustra. Na prawdę małe, gdzie zestaw jest mniejszy niż sam korpus D200. A do niego jeśli przypniesz 1.4 to będzie jeszcze większy. Po prostu chcąc coś małego trzeba pójść w mniejsze matryce. Zresztą masz GR'a który świetnie udowadnia, że można mieć coś małego nawet z matrycą APSC.
    A wątek o D200 śledzę, bo pomijając moje podejscie do tego aparatu, generuje on na niskim ISO obraz niesamowicie podobny do mojej matrycy Live MOS co nie do końca mi podchodzi, i po prostu śledząc zdjęcia tutaj zamieszczone czekam aż ktoś zamieści coś, co mi "podejdzie". Będzie to dla mnie znak że naturę matrycy da się oszukać.

  2. #1942

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    CCD a CMOS, to dwa zupełnie inne światy i kto tego nie rozumie, ten zapewne już tego nigdy nie ogarnie.

    Do dziś nie pozbyłem się D50, którego czasem jeszcze zabieram na kolorowe spacery, np. jesienią.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #1943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    CCD a CMOS, to dwa zupełnie inne światy i kto tego nie rozumie, ten zapewne już tego nigdy nie ogarnie.
    Jak widać na powyzszym- niewiele się różnią

  4. #1944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jak widać na powyzszym- niewiele się różnią
    Jak widać, każdy inaczej postrzega rzeczywistość, a na to, to już rady nie ma.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #1945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Jak widać, każdy inaczej postrzega rzeczywistość, a na to, to już rady nie ma.
    Ja tylko podaję link do testów którymi niejednokrotnie się podpierasz. Ale widzę, że jak testy są niewygodne dla Ciebie, to opierasz się na postrzeganiu. Ale jak np. dla Ciebie niewygodne jest czyjeś postrzeganie, to linkujesz testy i porównania
    Na zakończenie jedna z Twoich ulubionych (chyba) stron:
    http://photonstophotos.net/Charts/PD...50,Nikon%20D90

  6. #1946

    Domyślnie

    Nie wiem, co ma piernik do wiatraka, skoro sensorami CCD rejestruje się głównie jotpegi, przynajmniej ja tak robię.

    Porównywać można, tylko sensory tego samego typu, a akurat DR w wypadku entuzjastów CCD, ma znaczenie marginalne.
    D50 ma jeszcze mniejszą DR i mi to wcale nie przeszkadza focić nim na spacerach.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #1947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie wiem, co ma piernik do wiatraka, skoro sensorami CCD rejestruje się głównie jotpegi, przynajmniej ja tak robię.

    Porównywać można, tylko sensory tego samego typu, a akurat DR w wypadku entuzjastów CCD, ma znaczenie marginalne.
    D50 ma jeszcze mniejszą DR i mi to wcale nie przeszkadza focić nim na spacerach.
    Akurat ma dużo. Ale jak widać niepotrzebnie podjąłem się próby rzeczowej dyskusji z Tobą, za co przepraszam. Szkoda, że na tym forum jest tak niewiele osób z którymi można "normalnie" podyskutować, które nie obracają kota ogonem byle byłoby dla nich wygodnie. Osoby takie jak @leighadams czy @madebyzosiek to jedne z niewielu takich, z którymi da się rzeczowo podyskutować mimo odmienności zdań.

  8. #1948

    Domyślnie

    Ale dlaczego chcesz rzeczowo dyskutować o aparacie sprzed 14 lat? To jest zabytek i można go lubić albo nie lubić. Jest to najlepszy z Nikonowskich aparatów w matrycą CCD, z całą resztą wad i zalet tej matrycy. Dyskusja o tabelkach, DRach, ISO itp jest równie zasadna co analizowanie dzisiaj osiągów i parametrów Poloneza.

    z albumu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSN_2285s.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	170,5 KB
ID:	27627

  9. #1949

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Miętowy czyli świeży, a patrząc na zdjęcie chciałoby się rzec, że świeżutki. @leighadams - gratuluję.
    Nie, to zła kalka z angielskiego. Mint - jak moneta prosto z mennicy.
    Igła - prosto spod igły, po naszemu

  10. #1950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Nie, to zła kalka z angielskiego. Mint - jak moneta prosto z mennicy.
    Igła - prosto spod igły, po naszemu
    Ale właśnie o tą złą kalkę mi chodziło. To Twoje tłumaczenie w ogóle mnie nie przekonuje. Igła to mi się kojarzy z ogłoszeniami auto-moto i z niemcem, który płakał jak sprzedawał.
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

Strona 195 z 223 PierwszyPierwszy ... 95145185193194195196197205 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •