Close

Strona 220 z 223 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 191 do 2 200 z 2222
  1. #2191

    Domyślnie

    Witam, kupiłem uzywanego D200 dla zabawy, na oko wygląda super, ale zdaje się , że górny LCD ciągle świeci na zielono. Gaśnie dopiero po wyłączeniu aparatu. Mam też problem aby włączyć dźwięk AF w trybie one shot. Ktoś coś wie???

  2. #2192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez topgun25 Zobacz posta
    Witam, kupiłem uzywanego D200 dla zabawy, na oko wygląda super, ale zdaje się , że górny LCD ciągle świeci na zielono. Gaśnie dopiero po wyłączeniu aparatu. Mam też problem aby włączyć dźwięk AF w trybie one shot. Ktoś coś wie???
    W menu custom setting, symbol ołówka, c -> c3 auto meter - może jest no limit, a od niego zależy pozycja menu d7 - LCD illumination gdy jest on. Off całkiem wyłącza LCD

  3. #2193

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez topgun25 Zobacz posta
    Mam też problem aby włączyć dźwięk AF w trybie one shot. Ktoś coś wie???
    W a2 (AF-S mode priority selection) musisz wybrać Focus, a wtedy w d1 (Beep) możesz wybierać między High, Low lub Off. Jak masz wybrane jedno z dwóch pierwszych, to na górnym panelu powinien pojawić się symbol nutki.

  4. #2194

    Domyślnie

    W menu custom setting, symbol ołówka, c -> c3 auto meter - może jest no limit, a od niego zależy pozycja menu d7 - LCD illumination gdy jest on. Off całkiem wyłącza LCD
    Dzięki, pomogło!

    W a2 (AF-S mode priority selection) musisz wybrać Focus, a wtedy w d1 (Beep) możesz wybierać między High, Low lub Off. Jak masz wybrane jedno z dwóch pierwszych, to na górnym panelu powinien pojawić się symbol nutki.
    Również pomogło!
    Zdaje się, wszystko działa jak należy!

  5. #2195

    Domyślnie

    W tych zależnościach, w d700 też, można się pogubić. Trzeba pamiętać na wyrywki jak regulamin.
    Brakuje tu jakiegoś guzika C1, C2 choćby na ustawienia użytkownika.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 11-04-2023 o 21:13

  6. #2196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Brakuje tu jakiegoś guzika C1, C2 choćby na ustawienia użytkownika.
    dlatego TYCH aparatów nie wolno dawać nikomu do ręki, a zwłaszcza tym co lubią sobie ponaciskać, szczęście, że d200 ma w miarę jeszcze "ubogie" meni
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-04-2023 o 23:51
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #2197

    Domyślnie

    Istotna uwaga - bardzo dobrze to ująłeś - dasz komuś się pobawić i potem już nic nie będzie jak dawniej. A nawet jak ustawienia przywrócisz, to nie będziesz pewien czy aby na pewno jest tak samo jak było.

  8. #2198

    Domyślnie

    Inna sprawa - ok ja rozumiem, że D200 nie słynie z wydajności prądowej, jedni piszą, że zwykle starcza im na 300 zdjęć, inni na 400, ok jestem w stanie to zrozumieć. Jednak nie jestem w stanie zrozumieć tego, że udaje mi sie raptem zrobić 50 zdjęć i aparat pada - choć bateria oryginalna wydaje się byc w miarę nowa - załączam obrazek. Kupiłem też inną nową baterię nieoryginalną - tu sprawa jest jeszcze śmieszniejsza - ładowarka ładuje ją do 100% a aparat dalej twierdzi, że zostało 5% chociaż ładowała sie parę godzin, doszło do tego, że kupiłem tez inną ładowarkę aby sprawdzić, czy ta nikonowska może jest jakas trefna - ale to samo - bateria niby naładowana na 100% a aparat widzi 5% - ale jak ją wsadziłem od nowości to pokazywalo 80%. Nie rozumiem już nic, wydaje mi sie, że mam jakiś wyjątkowo prądożerny egzemplarz, być może coś jest w środku uszkodzone, poza tym aparat działa jak trzeba, wszystko sprawne. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	341851771_765830998273452_240831092901088614_n.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	284,5 KB
ID:	71443

  9. #2199

    Domyślnie

    Kup newell i sprawdź. Te dziwne wskazania to wady baterii - miałem taką niewiadomoco, no albo elektronika aparatu już szwankuje

  10. #2200

    Domyślnie

    wyczyścić i sprawdzić styki baterii w aparacie, też miałem podobną sytuację gdy bateria byłą w aparacie po podłączeniu BP , było wszystko OK
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 220 z 223 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •