Close

Strona 121 z 223 PierwszyPierwszy ... 2171111119120121122123131171221 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 201 do 1 210 z 2222
  1. #1201

    Domyślnie

    Po lifcie
    D800 | D800 | N16 2.8 | N14-24 | N70-200 2.8 II | S35 1.4 ART | S50 1.4 ART | S85 1.4 | N105 2.8 VR Micro | SB-800 | SB-900 |

  2. #1202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Faktycznie to jakiś zlepek, bo ani to D1x, ani D100. D200 bezsprzecznie też toto nie jest.
    Dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  3. #1203

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu że całkiem ładnie wygląda...taki opływowy skubaniec... a ten prawdziwy obiekt westchnień ma niestety często zdeformowane gumy szczególnie z przodu pod kółkiem i pod kciukiem - wtedy za piękny nie jest...grip MB-D200 też ma tą samą przypadłość... W nowszych korpusach z tej serii nieco to poprawiono ale to szczegół...D200 jest bardzo przyjemny w obcowaniu - to prawdziwy klasyk - najeżony przyciskami, wajchami i wybierakami rasowy Nikon Wydaje piękne dźwięki przy wyzwalaniu migawki... Jako aparat głównie plenerowy wg mnie nie wymaga wymiany na nowszy model... Zresztą za obecną cenę niewiele ponad 1k PLN za zadbany egzemplarz nie ma nic lepszego dla prawdziwego entuzjasty.... ma wszystkie potrzebne funkcje łatwo dostępne - jakość zdjęć na niskim iso ciągle wytrzymuje konkurencje z najnowszym sprzętem...albo inaczej nie odstaje znacząco...

  4. #1204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Co nie zmienia faktu że całkiem ładnie wygląda...taki opływowy skubaniec...
    No tak, fajny kształt... teki pękaty na gripie
    Też mi się podoba.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  5. #1205

    Domyślnie

    Pozwolę sobie powtórzyć moje pytanie, bo zniknęło w zachwytach

    Cytat Zamieszczone przez Wiel Zobacz posta
    Myślę o wymianie D200 na coś nowoczesnego i kompaktowego - np. Fuji X10.
    Czy ktoś z Was ma/miał oba te aparaty i może z własnego doświadczenia napisać, czy zdjęcia z X10 choć w jakimś stopniu dorównują tym z D200?
    Wiem oczywiście, że różnica w sensorach to przepaść, ale na GO mi nie zależy - zdecydowanie bardziej na wysokim ISO.
    Zdjęcia w sieci na 1600 wyglądają podobnie lub nawet lepiej na X10 niż na D200 - chętnie poznałbym opinię kogoś, kto osobiście to sprawdził.

  6. #1206

    Domyślnie

    Bo to nie wątek dla zdrajców tylko o uczuciach


  7. #1207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiel Zobacz posta
    Myślę o wymianie D200 na coś nowoczesnego i kompaktowego - np. Fuji X10.
    Czy ktoś z Was ma/miał oba te aparaty i może z własnego doświadczenia napisać, czy zdjęcia z X10 choć w jakimś stopniu dorównują tym z D200?
    Wiem oczywiście, że różnica w sensorach to przepaść, ale na GO mi nie zależy - zdecydowanie bardziej na wysokim ISO.
    Zdjęcia w sieci na 1600 wyglądają podobnie lub nawet lepiej na X10 niż na D200 - chętnie poznałbym opinię kogoś, kto osobiście to sprawdził.
    Miałem D200 i x10 jednocześnie. Powiem Ci, że trudno to ubrać w słowa. Postaram się wypunktować:

    plusy dla x10:
    -wysokie ISO, jest na pewno bardziej odszumione niż w D200, ale bardziej odpowiada mi taki sposób prezentacji, niż szumy. X10 zachowuje też lepiej kolorystykę i DR. W D200 iso1600 to absolutny max pod warunkiem poprawnego naświetlenia kadru na prawą stronę histogramu. W x10 iso3200 od biedy można używać.
    -kolorystyka, bardzo miła dla oka, choć jakiejś przepaści vs D200 nie ma.
    -porównując fotki w pomieszczeniach bez flesza, ładniejsze fotki z x10. Być może dzięki jasnemu obiektywowi x10, chociaż ja używałem s18-50/2.8.
    -bardzo sprawna stabilizacja obrazu. Ja robiłem na 28mm z czasami 1/4s i jeśli nikt nie poruszył się w kadrze, było ok.
    -wymiary i waga.

    minusy:
    -mnie przeszkadzał sposób włączania aparatu, poprzez obrót pierścienia ogniskowej. Nie mogłem się do tego przyzwyczaić. Tak naprawdę to było głównym powodem sprzedania tego słodkiego maluszka


    plusy dla D200:
    -może zabrzmi to dziwnie, ale obrazek z D200 był bardziej "plastyczny". Wynikało to chyba z wielkości przetwornika obrazowego.
    -ogromny sentyment do tego korpusu. Niezawodny i solidny.


    Jeśli szukasz produktu skończonego (moje było takie założenie), aby nie gonić ciągle tego samego króliczka z wymienną optyką, lampami etc. mogę zdecydowanie polecić x10.
    Pozdrawiam.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #1208

    Domyślnie

    Dziękuję stachumuszel !

  9. #1209

    Domyślnie

    no i panowie stalem sie dzis posiadaczem d200 przesiadlem sie z d3100 bo polubilem m42 jak i af nikkory ktore sa w uzywkach w calkiem niskich cenach a i nowe nie powoduja zwrotu glowy,

    mam zestawik z gripem jenis pro i mam 3 bateryjki, jak narazie badam co i jak jesli chodzi o mozliwosci... ale jedno co powiem na swierzo to mnogosc funkcji jest ogromna...

    z minusow po przesiadce z entry level.. brak kart sd oraz polskiego menu bo niby kumam itd ale jest tego sporo i mozna czasem z instrukcja posiedziec aby cos dopatrzec...

    ale wrazenia na 1 dzien - warto bylo sprzedac d3100 i kupic d200

  10. #1210

    Domyślnie

    Gratulacje!!
    Ja zamieniłem swojego D40 na D200 i jestem mega zadowolony. Wszystkie funkcje wyciągnięte na korpus, super wygoda, kolory CCD, szybkość działania. Wysokiego ISO nie brakuje jeśli się dobrze naświetli kadr. Nic tylko zdjęcia robić
    D700 | S15-30mm f/3.5-4.5 | N50 f/1.4D | N105VR | N70-300VR

Strona 121 z 223 PierwszyPierwszy ... 2171111119120121122123131171221 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •