Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D90 i Samyang 85mm f1.4 IF MC

    Witam. mam pytanie bo może ktoś już to ćwiczył przede mną ten temat,na forum konkretów raczej nie znalazłem. Że manual to wiem ale czy będzie pomiar światła przynajmniej,to najważniejsze.Widziałem fotki zrobione tym szkiełkiem są rewelacyjne i opinie też bardzo dobre.Jeśli ktoś ma D90 i Samyanga to proszę o opis jak to działa i wszystko co z tym związane.

  2. #2

    Domyślnie

    nie ma pomiaru światła, takie bajery w body trzy lub jedno cyfrowych

  3. #3

    Domyślnie

    NMSP:
    A po kiego Ci ten pomiar ? Bez tego nie zrobisz zdjęcia ? Przypomnij sobie Smienę.
    Masz cyfrę, robisz zdjęcie próbne, oglądasz histogram, poprawiasz, robisz następne itd. To nie klisza (pardon: błona), gdzie tracisz klatkę i podejrzeć nie można. Tutaj można i to nic nie kosztuje. Jak ustalisz expozycję, to cykasz ile wlezie, sprawdzając histogram.
    Proszę wybaczyć, ale mnie nerwy poniosły: jak bym robił Druhem zdjęcia w 1955r. ? Przecież nie usiadłem i nie płakałem...
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    wiem jak się robi fotki bez pomiaru światła,niepotrzebnie się denerwujesz wasilewk miałem też parę tych aparatów i robiłem nimi fotki,FEDA 5 mam do tej pory chociaż on miał już światłomierz i można sobie sprawdzić światło w zależności jaką błonę się miało w puszce.ja tylko chciałem wiedzieć czy będzie pomiar światła ,teraz już wiem że nie .dziękuję i pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Ok., sorry.


    P.S.
    - podobno zmiany w firmware (może Rosjanie coś poprawią) mogą umożliwić pomiar expozycji,
    - pozostaje sprawa AIS - czyli sterowanie przysłoną w manualnych szkłach Nikona - tutaj potrzebna jest taka dźwigienka, ustawiająca przysłonę na żądaną wartość - też obecna od D200 wzwyż.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 12-03-2010 o 14:59
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Ok., sorry.


    P.S.
    - podobno zmiany w firmware (może Rosjanie coś poprawią) mogą umożliwić pomiar expozycji,
    - pozostaje sprawa AIS - czyli sterowanie przysłoną w manualnych szkłach Nikona - tutaj potrzebna jest taka dźwigienka, ustawiająca przysłonę na żądaną wartość - też obecna od D200 wzwyż.
    Ta od zadawnia przysłony DO obiektywu jest. Nie ma 'indeksu', czyli mechanicznej informacji 'o ile obecna przysłona robocza różni się od otwartego'. W konsekwencji nie ma pomiaru (mógłby byc przy roboczej, czysta elektronika, ale jak marketingowiec z księgowa projektują to tak jest)
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #7

    Domyślnie

    Ciekawe, ile razy jeszcze zostanie to pytanie zadane na forum...
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Ciekawe, ile razy jeszcze zostanie to pytanie zadane na forum...
    pewnie więcej, niż watek o Samyangu ma postów
    "Love is like a Rubix Cube, there are countless numbers of wrong twists and turns, but when you get it right, it looks perfect no matter what way you look at it”

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •