Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D3000 - Problem z lampą

    A mianowicie jestem posiadaczem D3000 + 18 - 55 VR od kilku dni . Wszystko było ok aż do dzisiaj . Gdy aparat jest w trybie AUTO i robię zdjęcie w np pokoju gdzie migawka wynosi ok 1/20 aparat nie włącza lampy błyskowej , natomiast jeżeli robię zdjęcie przez okno i świeci słońce ( nie robię zdjęcia pod słońce ) gdzie czas naświetlania wynosi ok 1/160 aparat włącza lampę. Czy można temu jakoś zaradzić ?

  2. #2

    Domyślnie

    nie robic na auto? to taka pierwsza mysl.

    aparat uzywa fill flash'a zeby tlo bylo jako takie i postac nie byla cala czarna.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlleG Zobacz posta
    nie robic na auto? to taka pierwsza mysl.

    aparat uzywa fill flash'a zeby tlo bylo jako takie i postac nie byla cala czarna.
    Jestem zielony w fill flash'u ale jaki to ma związek z tym że lampa się włącza wtedy kiedy jest dużo światła ?

  4. #4

    Domyślnie

    ehh, bardzo duzy kontrast sceny znajdujacej sie za obiektem.
    masz 2 wyjscia.
    -pierwszy plan naswietlony prawidlowo, i tyl zostaje wypalony do cna (biala plama)
    -1 plan to ciemna kupa, a 2 plan(tlo) naswietlone prawidlowo.

    rozwiazaniem jest blysk dopelniajacy, czyli blisniecie od strony fotografujacego tak zeby ekspozycja byla na tło, a przod zostal doswietlony z przodu aparatu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •