Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D70 - czas otwarcia migawki

    Chciałbym się o coś dopytać ponieważ nie bardzo jest to dla mnie jasne. D70 ma niby migawkę 1/8000 ok ok. Chodzi mi o coś innego mianowicie o ustawienie w menu czas otwarcia migawki. Ja mam najszybciej 1/60 i nie kumam dlaczego nie mam tak jak w canonach 1/4000 np. Mało tego w instrukcji mam obrazek menu gdzie widnieje 1/120 a ja jeszcze w życiu tej wartości w swoim aparacie nie widziałem. Co jest?!
    d70 + nikkor 18-135 + nikkor 18-55 chrapkę mam na 50mm

  2. #2

    Domyślnie

    Na której stronie w instrukcji widnieje 1/120.

  3. #3

    Domyślnie

    na stronie 143 jest 1/125 sorki, no ale w każdym bądź razie ja nie mam takiej wartości u siebie, kończy mi się na 1/60. No i niejasne jest dla mnie to:

    "podświetl P, A, DVP mode - P, A, warianty i naciśnij z prawej wybierak wielofunkcyjny" ??? że co? tzn ja w tym menu mam tylko wartości otwarcia migawki od chyba 30 sek. konczące się na 1/60, nie mam żadnych A, P do podświetlania
    Ostatnio edytowane przez zbyszekradwanski ; 16-11-2006 o 01:55
    d70 + nikkor 18-135 + nikkor 18-55 chrapkę mam na 50mm

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    nie żartuj sobie.
    ty piszesz o czasach w ogóle czy o czasach synchronizacji?
    może tu ustawiasz najkrótszy dostępny czas, ale dotyczy to synchro z lampą (jest tak w d200, nie pamietam jak było w d70)
    Nastaw aparat na M albo S, pokręć jednym czy drugim kółkiem i zobaczysz jaka masz dostępną skalę czasów.

    Jak jest ciemno to na P czy A wyjdą ci długie czasy, bo niby jak inaczej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    nie żartuj sobie.
    ty piszesz o czasach w ogóle czy o czasach synchronizacji?
    Oczywiście, że o czasach synchronizacji z wbudowaną błyskawicą. W manualu jak byk można ustawić 1/8000.

    adrian.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  6. #6

    Domyślnie

    Można, wiem, ale mi chodzi konkretnie o ustawienie w menu. Po prostu nie daje mi spokoju dlaczego nie mam tak jak jest podane w instrukcji, wchodzę w menu/csm menu/shutter spd... i tutaj mam zakres od 30sek-1/60 a w instrukcji mam podany screen gdzie jest 1/125 i jeszcze mozna przewinac do gory...

    poprawka, już wiem, screen pochodzi z menu od iso auto... lol
    d70 + nikkor 18-135 + nikkor 18-55 chrapkę mam na 50mm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •