Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D5000 - tryb SCENE

    Czy dotarł ktoś do informacji bardziej szczegółowych niż podane są w instrukcji obsługi dotyczących programów tematycznych (tryb SCENE)? Chodzi konkretnie o to jakie ustawienia zdefiniowane są pod każdym z programów (np. zachód słońca, wnętrza, blask świec). Instrukcja obsługi podaje jedynie w jakich okolicznościach należy używać poszczególnych trybów oraz czy lampa wspomagania AF oraz lampa błyskowa są aktywne w danym trybie.
    Po przesiadce z "małpki" chętnie korzystałem z predefiniowanych trybów, ale z czasem coraz więcej zacząłem używać PASM i chciałbym w pełni świadomie móc uzyskiwać podobne efekty.

  2. #2

    Domyślnie

    Najłatwiej to porób zdjęcia na każdym z tych dodatkowych trybów (w podobnych warunkach oświetleniowych).A potem porównaj wszystkie według danych EXIF

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez redstar Zobacz posta
    Instrukcja obsługi podaje jedynie w jakich okolicznościach należy używać poszczególnych trybów oraz czy lampa wspomagania AF oraz lampa błyskowa są aktywne w danym trybie.

    a czegóż chcieć jeszcze więcej???czy to nie wystarczy? i tak masz zacieniowane wszystko i nic nie pozmieniasz......to są automaty do danych warunków, tyle....żadnej filozofii

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez the-parkour Zobacz posta
    Najłatwiej to porób zdjęcia na każdym z tych dodatkowych trybów (w podobnych warunkach oświetleniowych).A potem porównaj wszystkie według danych EXIF
    Jest tylko taki mały problem, że mój D5000 zmienił właściciela bez mojej wiedzy i nie mogę zrobić żadnych zdjęć w celu porównania EXIF-ów.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez redstar Zobacz posta
    Jest tylko taki mały problem, że mój D5000 zmienił właściciela bez mojej wiedzy i nie mogę zrobić żadnych zdjęć w celu porównania EXIF-ów.
    Czekaj, czekaj, bo nie rozumiem, zn, że Ci sie zaciął sprzet? Tak mam rozumieć? I nie potrafisz wyjść z tych programów?
    W instrukcji do danych programów jest podane, ze zalecany jest statyw, ale chyba nie o to Ci chodzi? Pisz konkretniej, rozgryziemy problem
    D5000,18-55VR, 18-200 II VR

  6. #6

    Domyślnie

    Redstar spróbuj tutaj :
    http://www.nikondigitutor.com/eng/d5000/index.shtml
    ,wybierz "Taking pictures in scene mode".

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ta.bo Zobacz posta
    Czekaj, czekaj, bo nie rozumiem, zn, że Ci sie zaciął sprzet? Tak mam rozumieć? I nie potrafisz wyjść z tych programów?
    Obrócenie kółka wyboru trybu pozwala się uwolnić z programów a tak na poważnie... skradziono mi aparat i nie mam czym zrobić zdjęć w celu znalezienia różnic w EXIF-ach.

    Nie chodzi o użycie statywu, ani też o sposób używania programów tematycznych. To wszystko jest jasno wyjaśnione w magicznej białej książeczce.
    Chciałbym po prostu dowiedzieć się jakie parametry mają poszczególne programy (domyślam się, że chodzi głównie o WB oraz pomiar światła). Innymi słowy - jak przy użyciu PASM zrobić zdjęcie zbliżone do SCENE-Zachód słońca (przykładowo).

  8. #8

    Domyślnie

    odpowiednio ustawić ręcznie wb,iso i całą resztę....wszystko zależy od tego jakie masz swiatło...

    ps.kondolencje w związku ze stratą ;/

  9. #9

    Domyślnie

    hehe Tzw, dobre pytanie Pojecia nie mam, ale faktycznie dobrze byłoby gdzieś pogrzebać
    Ale wiesz co? Za to w tym nieszczęsciu, masz zafundowaną przymusową edukacje Wiem sorki, kiepski żart....
    D5000,18-55VR, 18-200 II VR

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    odpowiednio ustawić ręcznie wb,iso i całą resztę....wszystko zależy od tego jakie masz swiatło...

    ps.kondolencje w związku ze stratą ;/
    pogodziłem się z tym już i zbieram na kolejny... tym razem D90 (m.in. ze względu na niewielką różnicę w cenie i ergonomię)

    a tak poza tematem - Antonioo w którym sklepie foto pracujesz? D5000 kupowałem w sklepie internetowym w Krakowie, być może u Ciebie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •