Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60
  1. #1

    Domyślnie Lekki statyw w góry

    Witam.
    Poszukuję lekkiego statywu z którym mógłbym chodzić po górach.
    Wiadomo , że w takiej sytuacji każdy kilogram ma znaczenie.
    Na statywie będzie zapinany: F80 z AF-S 24-85 lub D70 z Tamronem 28-75.
    Moje preferencje:
    - masa statywu około 1kg (im mniej tym lepiej)
    - udźwig około 2,5 kg
    - szybki montaż mile widziany

    Proszę doradźcie coś sensownego.

    Jeszcze jedno, mam już Sheroię 600n - całkiem przyzwoity statyw ale zbyt ciężki.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: Lekki statyw w góry

    Cytat Zamieszczone przez mario
    Witam.
    Poszukuję lekkiego statywu z którym mógłbym chodzić po górach.
    Wiadomo , że w takiej sytuacji każdy kilogram ma znaczenie.
    Na statywie będzie zapinany: F80 z AF-S 24-85 lub D70 z Tamronem 28-75.
    Moje preferencje:
    - masa statywu około 1kg (im mniej tym lepiej)
    - udźwig około 2,5 kg
    - szybki montaż mile widziany

    Proszę doradźcie coś sensownego.

    Jeszcze jedno, mam już Sheroię 600n - całkiem przyzwoity statyw ale zbyt ciężki.
    No to musisz przejść na statywy kompozytowe,ale ceny takich zabijają.
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    to już lepiej kup dobry monopod...statyw o którym piszesz jest wykonywany wyłacznie w technice kompozytowej lub carbonowej, a ceny zaczynają się od 1500zł
    oczywiście możesz kupić velbona za 100zł i nawet lekki wiaterek zrobi drgania głowicy
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Gitzo
    D70 2.7 TDi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    to już lepiej kup dobry monopod...statyw o którym piszesz jest wykonywany wyłacznie w technice kompozytowej lub carbonowej, a ceny zaczynają się od 1500zł
    oczywiście możesz kupić velbona za 100zł i nawet lekki wiaterek zrobi drgania głowicy
    To już zaczyna być chore, jak często zgadzam się z ALFem...
    Podpisuję sie po powyższym, a od siebie dodam:

    Dobry statyw już masz - dźwiganie go na spacerkach to chyba nie problem.
    Na zacniejsze, bardziej ekstremalne wyprawy, i tak nie polecam statywu - chćby był w miarę lekki, stabilny i tani [sprzeczność] to i tak za dużo problemów z noszeniem, rozkładaniem i składaniem, a przecież nie do wszystkich fotek jest niezbędny...
    Polecam raczej - prócz monopodu - zaopatrzyć się w woreczek z ryżem albo wykozystać starą metodę ze sznurówką.
    Pozdrawiam, Adam.

    F80 | Nikkor 28 f/2.8 AIS | Nikkor 35-70 f/2.8D | Tokina 70-210 f/4 | Sunpak PZ 4000 AF

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgredek
    Dobry statyw już masz - dźwiganie go na spacerkach to chyba nie problem.Na zacniejsze, bardziej ekstremalne wyprawy, i tak nie polecam zaopatrzyć się w woreczek z ryżem albo wykozystać starą metodę ze sznurówką.
    worki z ryżem - sprawdzane kilkakrotnie ale stara metoda ze sznurówką
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez turbo
    Cytat Zamieszczone przez zgredek
    Dobry statyw już masz - dźwiganie go na spacerkach to chyba nie problem.Na zacniejsze, bardziej ekstremalne wyprawy, i tak nie polecam zaopatrzyć się w woreczek z ryżem albo wykozystać starą metodę ze sznurówką.
    worki z ryżem - sprawdzane kilkakrotnie ale stara metoda ze sznurówką
    No to doprecyzuję:
    1-1.5 metrowy kawałek sznurka [z braku laku - sznurówka...] z jednej strony przymocowany do aparatu, z drugiej przydeptany tak, by był naprężony, stabilizuje aparat w pionie. Wystarczy się oprzeć o skałkę czy cóś i jako tako masz stabilizację też w poziomie...
    Ot metoda chałupnicza ratująca zdjątka w trudnych warunkach, skuteczna - jak się ma wprawę - w ok.50-70% zdjęć, ale sznurek nie zajmuje miejsca i nic nie waży, a ja już popełniałem z jego pomocą "nieruszone" [czyt.: do przyjęcia] zdjęcia przy czasach 1/20-1/2 sekundy...
    Pozdrawiam, Adam.

    F80 | Nikkor 28 f/2.8 AIS | Nikkor 35-70 f/2.8D | Tokina 70-210 f/4 | Sunpak PZ 4000 AF

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgredek
    To już zaczyna być chore, jak często zgadzam się z ALFem...
    no...normalnie czuję się zażenowany

    metodę ze sznurkiem wyniosłem z wojska...strzelec prowadząc ogień z pozycji stojącej oplątuje pasem karabinu ramię aby stabilizować go w pionie i dociska do np. drzewa aby stabilizować w poziomie ...przy odrobinie wprawy można całkiem skutecznie się nią posługiwać...

    własnie zamówiłem u hesji trójnóg do mojego monopodu, a że ma on udźwig 10kg, więc mam na górskie wycieczki całkiem stabilny, lekki zestaw...chociaż jeśli wycieczki nie będą zbyt długie i tak pewnie będę zabierał swoje ponad 3kg statywu przytroczone do plecaczka
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    Pozwólcie, że grzecznie się podłączę pod ten topik
    Potrzebuję lekkiego i wytrzymałego statywu. Przymierzałam się do powszechnie chwalonej Sherpy 600R Velbona, ale w sklepie powiadomiono mnie, że jest zbyt mało stabilny, by podołać udźwigowi sprzętu (D300s + obiektyw pokroju 70-200 2.8 itd.)...
    Czy możecie mi coś polecić? Wiem, że ceny przekraczają tysiąc złotych, ale chciałabym kupić coś porządnego. W końcu sprzęt nie kosztował grosze, więc oszczędzać na statywie jest mało roztropne...
    Z góry dziękuję za pomoc
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10

    Domyślnie

    No, ja mam 600R i z puszką FX + grip + Sigma 100-300 radził sobie bez zarzutu.



Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •