Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie 50tka / 1.8 - potrzebna przy t17-50 lub s18-50 ?

    Witam
    Mam takie może dziwne pytanie, bo to zoomy a to stałka, tu a tu trochę inne światło, ale może da się jakoś rozsądnie zdecydować.
    Czy decydując na zakup Tamrona 17-50/2.8 lub Sigmy 18-50/2.8 warto zachować sobie 50tkę 1.8?
    Do zdjęć portretowych oczywiście, czy te obiektywy przy drugim końcu będą miały podobnie przyjemny bokeh? No i ta na pozór nie wielka różnica światła...

    Bo nie ukrywam, że przydałoby mi się te ~400pln przy zakupie jednego z powyższych.
    less is more
    Pozdrawiam
    Konrad M

  2. #2

    Domyślnie

    miałem 17-50 i 50/1.8 w tym samym czasie. 50 lezała cały czas w torbie i sprzedałem jako praktycznie nową. Po tym po jakims czasie złapałem sie na tym ze tamronem wiekszość zdejc robie na 50 mm. Dziwna sprawa, ogólnie żałuje ze ją sprzedałem...
    никон

  3. #3

    Domyślnie

    Stałeczka będzie raczej ostra od pełnej dziury. Tamron na 2.8 ie będzie jeszcze super. Stałeczka ma ładnieszy bokeh. No i samo światełko też lepsze czyli w gorszych warunkach wyjdzie nieporuszone zdjęcie.

    IMO ja mam tylko jednego zooma który służy jak spacerzoom. A tak to mam kilka jasnych stałek stałek - 24/50/85/135 i nimi cisne jak chce zrobić ładne zdjęcie a nie pamiątkowe :P.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucid Zobacz posta
    miałem 17-50 i 50/1.8 w tym samym czasie. 50 lezała cały czas w torbie i sprzedałem jako praktycznie nową. Po tym po jakims czasie złapałem sie na tym ze tamronem wiekszość zdejc robie na 50 mm. Dziwna sprawa, ogólnie żałuje ze ją sprzedałem...
    no ale brakuje tym zdjęciom coś do zdjęć z 50tki ?
    less is more
    Pozdrawiam
    Konrad M

  5. #5

    Domyślnie

    Imho zostaw 50.
    Tak jak wyżej koledzy pisali, jaśniejsza ładniejszy bokeh.

    50 nie jest droga więc warto mięć ją w torbie/plecaku.
    web-design portfolio: http://kubens.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuje za info i rady, zastosuję się do nich. A tym samym 18-70 idzie pod młotek
    less is more
    Pozdrawiam
    Konrad M

  7. #7

    Domyślnie

    Zobacz, czy to, co daje Ci Tamron 28-75/2.8@50/2.8 jest dla Ciebie optymalne.
    Można założyć, że 17-50/2.8@50/2.8 da może nie takie same, a podobnej klasy zdjęcia.
    Albo... sprawdź sam, 50tkę zawsze będziesz mógł sprzedać
    Naucz się czytać

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrucek Zobacz posta
    Witam
    Mam takie może dziwne pytanie, bo to zoomy a to stałka, tu a tu trochę inne światło, ale może da się jakoś rozsądnie zdecydować.
    Czy decydując na zakup Tamrona 17-50/2.8 lub Sigmy 18-50/2.8 warto zachować sobie 50tkę 1.8?
    Do zdjęć portretowych oczywiście, czy te obiektywy przy drugim końcu będą miały podobnie przyjemny bokeh? No i ta na pozór nie wielka różnica światła...

    Bo nie ukrywam, że przydałoby mi się te ~400pln przy zakupie jednego z powyższych.
    Nie sprzedawaj 50/1.8 To tanie dobre szkiełko. Może trafisz na jakiś koncert np, tam "powalczysz" na 2,0 a na 2,8 niekoniecznie
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  9. #9

    Domyślnie

    Co do bokeh, to to czy 50 ma ładniejszy, to rzecz gustu, ale na pewno ma inny. Druga sprawa to taka, za ile Ci ta 50 ka pójdzie. Przypuszczam, że niezbyt dużo, bo już nowy można tanio kupić, a w takim przypadku, to czy będzie Ci się to opłacało? Myślę, że nie bardzo...
    Generalnie to Nikonek...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •