Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jaki softbox???

  1. #1

    Domyślnie Jaki softbox???

    Potrzebuję softboxu do zdjęć portretowych i fotografii dzieci co polecacie??? Posiadam lampy Bowensa
    P.S. Zastanawiałem się nad Wafer-ami ale są drogie i nie wiem czy gra jest warta świeczki bo nawet nie widziałem efektu do porównania.
    puszka, poduszka i kawałek łóżka

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie wie czym się kierować wybierając softbox??
    puszka, poduszka i kawałek łóżka

  3. #3

    Domyślnie

    Jak masz za dużo kasy, bierz to co drogie, bo materiał będzie "równy" i trwały. Jak masz mało kasy, kupuj chińszczyznę. W zastosowaniach amatorskich nie zrobi cie wielkiej różnicy. Jak chcesz "pomacać" wybierz się do "The Flash Centre", albo do podobnego sklepu. Modyfikatorów mają od groma a zajmie ci to tylko pół dnia. Każdy poleci to, co mu potrzebne, albo to co się sprawdza. To, czym się kierować wybierając softbox powinieneś wiedzieć ty.

    P.S. Opis miejsca zamieszkania, będący zlepkiem dwóch języków jest co najmniej dziwny.
    Ostatnio edytowane przez fushiro ; 07-03-2010 o 00:19 Powód: post scriptum
    Pozdrawiam
    Janusz

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta

    P.S. Opis miejsca zamieszkania, będący zlepkiem dwóch języków jest co najmniej dziwny.
    East Anglia-Wschodnia Anglia tak się nazywa ta część Anglii, nic na to nie poradzę i nic w tym dziwnego że w Anglii występuje również nazwa Anglia, może właśnie stąd się wzięła w Polsce jako nazwa tego kraju.


    Wybierając softa mniej więcej wiem czym się kierować tylko że przepaść cenowa jest ogromna, i chodziło mi o to czy warto dopłacić i kupić Wafera Bowensa (chciałem zobaczyć sample może ktoś używa, żeby porównać).

    Może ktoś wie co do Bowensa by się nadało rozmiar ok120cm okta jak by się dało to z GRIDem.

    I jeszcze pytanie odnośnie tego, może ktoś ma i używa albo się z tym spotkał
    http://www.fotosense.co.uk/interfit-...speedring.html
    i czym się różni od tego:
    http://www.fotosense.co.uk/interfit-...speedring.html
    zapewne jakością i ...
    puszka, poduszka i kawałek łóżka

  5. #5

    Domyślnie

    Nie rozumiem. Chcesz kupić Wafera, czyli coś najbardziej wyrafinowanego i wydumanego na rynku, a nie wiesz jaki softbox jest ci potrzebny?!

    Powiem krótko - okta 80 do portretu. Do całej postaci od 150 wzwyż, lub prostokąt 80x120 lub większy. Weź najtańszy z mocowaniem Bowens (to są te speedringi o które pytałeś), bo jak rozumiem, takie masz lampy. Kup taki do którego da się zamocować grid, lub jest on już w komplecie (chińczycy, robią mnóstwo modeli).

    Do dużych softów potrzebujesz mocnych lamp - 250 to może być mało.

    Co jeszcze mogę ci podać na tacy? Markę? Model? Producenta? A skąd ja mam wiedzieć co jest dostępne na brytyjskim rynku? Owszem, robię zakupy za granicą, ale tylko wówczas jak nie mogę czegoś dostać w kraju, a jest mi niezbędnie potrzebne.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak też zrobię, chodziło mi głównie o to czy firmowe, czy też chinole, o jakość to się można domyśleć ale o rozkład świateł w softboxie już jest ciężej, nie chcę nic na tacy tylko ździebełko pomocy, zajmuję się typowo amatorsko fotografią bo lubię, sprawia mi to przyjemność, daje satysfakcje poprostu kocham to i uwielbiam się uczyć, czytać ale nie wszystko się da wyczytać pewne rzeczy wychodzą w praktyce, ja tej praktyki z softboxem nie miałem dlatego pytam bo ciężko jest mi kupić 10 i sobie testować, czy też wynajem studia do testów raczej odpada w moim przypadku.
    Dziękuję za pomoc
    puszka, poduszka i kawałek łóżka

  7. #7

    Domyślnie

    Zdecydowanie Chinole jeżeli nie będziesz ich codziennie skladal i rozkladal.
    U mnie okta z Funsportu stoi rozlożona od tygodnia. Wygonana przyzwoicie, daje ladne światlo, przyjemnie miękkie.
    Moja rada co do najważniejszego zestawu modyfikatorów:
    - 1x duza okta 150 lub 180cm
    - 1x soft 90x60
    - 1x soft 40x40
    - 2x strip 140x30 lub coś podobnego (plus gridy)
    - b. dish z plastrem
    do tego statywy i chociaż jeden bom, blendy i gobo.
    Z takiego zestawu i chociaż 3 lamp można wyczarować niemal wszystko z tym ze trzeba to ogarnąć, nadmiar "szcześcia" na raz może przytloczyć. Sam dlugo bawilem sie tylko 3 parasolkami i 2 lampami, teraz po dokupieniu Okty i jednego stripu czuję wielką różnicę i pewnie gdybym odrazu kupil caly zestaw modyfikatorów do dziś tylko bym sie miotal.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam taką zasadę kupuję to co mi jest potrzebne na początek, teraz mam dwie lampy i parasolki, blendę i światłomierz a jak już ogarniam swoim umysłem temat, i zaczyna mi czegoś brakować to dokupuję i znów ta sama droga, tak więc powolutku ale zawsze do przodu, na razie inwestuję w softbox.
    Jeśli mogę spytać to jakie masz słoneczko?
    i jeszcze jedno z innej beczki wie ktoś może o jakimś kursie fotografii studyjnej ponieważ wybieram się do Polski 21 marca i będę do po świąt i jeśli by się dało chętnie bym się wybrał, będę na podkarpaciu więc jeśli by był ktoś chętny na kurs to mogę zabrać po drodze.
    puszka, poduszka i kawałek łóżka

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kochamgory Zobacz posta
    i jeszcze jedno z innej beczki wie ktoś może o jakimś kursie fotografii studyjnej ponieważ wybieram się do Polski 21 marca i będę do po świąt i jeśli by się dało chętnie bym się wybrał, będę na podkarpaciu więc jeśli by był ktoś chętny na kurs to mogę zabrać po drodze.
    Zapytaj Jacek_Z z naszego forum. Organizuje co jakiś czas kursy,o które Ci chodzi, na b.dobrym poziomie. Sam ostatnio korzystałem z kursu w Bydgoszczy i otworzył mi on oczy na fotografię studyjną. Nie znam terminów i miejsc - więc wal bezpośrednio do niego.

  10. #10

    Domyślnie

    zależy na jakim światle ci zależy im wiekszy soft tym bardziej miękko im mniejszy tym ostrzej ... Ale z własnych obdukcji wiem chinole rządzą

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •