Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: s3 i 85mm 1,8

  1. #1

    Domyślnie s3 i 85mm 1,8

    raz na 5 zdjec czasem czesciej moja 85 robi takie rzeczy ? (uwagA DUZE PLIKI)

    http://fotomisio.domeczek.pl/Nika2.JPG
    http://fotomisio.domeczek.pl/Nika1.JPG
    http://fotomisio.domeczek.pl/Nika.JPG


    troche jak FF to wyglada , myslalem ze poruszone ale mam takie na 1/1000 sek , sam nie wiem od czego zaczac
    z 30 na 1,4 trafia w punkcik , ze 150 na 2,8 trafia (tzn zrobilem nia za malo jeszcze zdjec ale z tego co patrze trafia)
    a z 85 (moim ulubionym ) nie chce ech.... niewiem co robic
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  2. #2

    Domyślnie

    jak masz ustawiony AF? pojedynczy czy ciągły? Ostatnio przy zdjęciach 50mm1.8 staram się mieć AF-C, GO jest tak małą, że niewielki ruch mój lub "modelki" powoduje zmianę płaszczyzny ostrości. Włącz AF-c i zauważ, że przy 1.8 AF działa praktycznie cały czas
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  3. #3
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Trzeciego nie ma. Chyba, że się inaczej zwie Poza tym to fajny ten.. front.. focus

  4. #4

    Domyślnie

    to wiem z 1,8 i plytka GO i uzywalem AF-C ale tu bylo bodajze 3,3 i 2,8 i niektore zdjecia sa ostre
    moze poprostu taki jest odsetek nietrafionych zdjec ktos pstryka 85 i ma podobne problemy tzn ze co ktores zdjecie to smietnik ?

    juz dzialaja wszystkie linki

    pebees wiem dlaczego fajny ff te co sie udaly to pokaze na forum jeszcze dzis
    Ostatnio edytowane przez Niedzwiedz ; 14-11-2006 o 11:01
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  5. #5

    Domyślnie

    Zerkajac na fotke, doszedlem do wniosku Niedzwiedz, ze jestes posiadaczem pierwszej puchy, ktora "sama robi zdjecia"
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  6. #6

    Domyślnie

    Seeker nie kumam oco chodzi ?
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  7. #7

    Domyślnie

    Na przykladzie pierwszej foty, pucha wiedziala lepiej, gdzie ustawic ostrosc
    Mysle, ze to moze miec niejaki zwiazek z ponizszym cytatem:
    "pebees wiem dlaczego fajny ff"...

    Tylko prosze mnie od razu nie wyzywac od zboczencow
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  8. #8

    Domyślnie

    no ok rozumiem , tyle ze ja mam naprawde maly problem z tym szklem z d80 jest dobrze ech....


    Sprawdzam GO nawet , cala postac 85mm robi sie okolo 8m od siebie GO na 2,8 to okolo 7,5-do prawie 9 m a tu nic !!! a moze poruszam zdjecia na 1/250 i 1/750 ? niemozliwe ech.....
    Ostatnio edytowane przez Niedzwiedz ; 14-11-2006 o 14:28
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  9. #9

    Domyślnie

    Na optyczne przebadali to szklo ostatnio. I wiesz, co sie okazalo? Ze 85ka lubi miec problemy z AF przy duzym otworze! Moze to to?
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

  10. #10

    Domyślnie

    kurcze no niedobrze zostaje wersja 1,4
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •