Close

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 171
  1. #21

    Domyślnie

    nie mam jakiegos wielkiego doswiadczenia ale cyknalem 19tys zdjec na 24 weselach w zeszlym roku. czyli srednio jakies 800. czy to duzo? dla mnie nie bo tak jak donkiszot napisal- tam ktos mrognie tam ktos zamknie oczy tu ci sie bardziej podoba tu mniek.... oczywiscie wolalbym zeby bylo ich powiedzmy 500 ale to chyba doswiadczenie.
    FX

  2. #22

    Domyślnie

    ja też jestem zdaniem, że robienie dużej ilości zdjęć na ślubie jest dobre gdyż nigdy nie wiadomo czy za pół minuty złapiemy lepszy kadr z danej części ceremonii czy też nie i dobrze mieć pewną pulę zdjęć, z których wybierzemy te najlepsze
    Z6, N24-70/4S, N35/1.8S, N50/1.8G, N85/1.8S, FTZ, N70-210/4-5.6

  3. #23

    Domyślnie

    Panowie, robicie OT ;]

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Nie mogę znaleźć tego postu, w którym odpowiedziałaś mi na pytanie ile zdjęć robisz, i ile z nich nadaje się do albumu. Pewnie zniknął podczas problemów z serwerem, więc przypomnę odpowiedź - proporcja była około 1000 zdjęć wykonanych do 90 oddanych.

    Tymczasem piszesz:


    Gdyby te dwa warunki były spełnione, wykonywałabyś tylko tyle zdjęć, ile oddasz.
    Jeśli jednak nadal podtrzymujesz swoje zdanie nt. ilości zdjęć i to zacytowane, to wynika z tego wprost - robisz 1000 najlepszych ujęć, z czego wybierasz do albumu 90 takich, że ojaciepie..
    Widać że nie masz pojęcia o foceniu ślubów i nigdy tego nie robiłeś. Ludzkich zachowań nie da się przewidzieć. Nie wiesz kiedy ktoś mrugnie okiem, zrobi głupią minę itp. Robiąc zdjęcie staram się mieć w głowie gotowy obrazek. Staram się przewidzieć w jakich barwach będzie(kolor czy BW) na etapie komponowania kadru. Zresztą co ja Ci będę tłumaczył. W końcu zawsze wiesz lepiej...
    Ostatnio edytowane przez sea21 ; 25-02-2010 o 03:52
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  5. #25
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donkiszot
    Pebees, myślisz, że 1000/90 to dlatego, że zdjęcia powstają bezmyślnie?
    Nie, tego nie napisałem. Absolutnie tak nie myślę.

    Cytat Zamieszczone przez sea21 Zobacz posta
    Widać że nie masz pojęcia o foceniu ślubów i nigdy tego nie robiłeś. Ludzkich zachowań nie da się przewidzieć. Nie wiesz kiedy ktoś mrugnie okiem, zrobi głupią minę itp. Robiąc zdjęcie staram się mieć w głowie gotowy obrazek. Staram się przewidzieć w jakich barwach będzie(kolor czy BW) na etapie komponowania kadru.
    Poważnie? No widzisz, a ja odniosłem się do tego, co napisała kalina:
    Cytat Zamieszczone przez kalina
    (..) Wiem jak fotografować by osiągnąć najlepszy efekt, czasem celowo prześwietlam lub niedoświetlam, bo wiem co mogę zrobić z danym plikiem i dokładnie na etapie naciskania migawki wiem co z nim zrobię.


    Jeśli na etapie naciskania migawki wie, co z nim zrobi, to wie już, że go użyje, prawda? Bo jeśli ma go wyrzucić, to po co naciska migawkę?

    Generalnie teksty jak powyżej są w pieprzeniem sobie a muzom, bo - jak sam napisałeś - ludzkich zachowań nie da się przewidzieć. Na pewno zapamiętujesz te wszystkie 1000 ujęć tak, jak widziałeś je w kadrze na etapie komponowania, by później mieć wszystkie takie, jak je sobie podczas naciskania migawki wymyśliłeś.

    Odniosłem się tylko do tego tekstu, który nie został napisany, by przedstawić to jak, co i po co. Zastanów się przez chwilę nad tym, pomyśl a zrozumiesz.
    Przy okazji pytanie - czemu 'wywiad z kaliną' jest w dziale 'Tutoriale'? Uczy. Czego? No właśnie, gdy zrozumiesz, będziesz wiedział


    Cytat Zamieszczone przez sea21 Zobacz posta
    Zresztą co ja Ci będę tłumaczył. W końcu zawsze wiesz lepiej...
    Nie po raz pierwszy już okazujesz się specjalistą od mojej osoby, nieznanej Ci w ogóle. Ciekawe, ciekawe.. te wszystkie personalne przytyki ponoć się pojawiają wtedy, gdy argumentów brak..

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Nie, tego nie napisałem.[...]
    Dlatego zapytałem.

    [...]Absolutnie tak nie myślę.[...]
    Uffff.


    [...]Jeśli na etapie naciskania migawki wie, co z nim zrobi, to wie już, że go użyje, prawda? Bo jeśli ma go wyrzucić, to po co naciska migawkę?[...]
    No, nie zgodzę się. Raczej: "jeśli na etapie naciskania migawki wie, co z nim zrobi (jeśli w ogóle będzie go używać), to wie, że warto wyzwolić migawkę przy konkretnych nastawieniach" -- ale mogę się mylić, więc poczekajmy aż się sama za siebie wypowie.

    Wybierając w sklepie warzywa na sałatkę wiesz co z nimi zrobisz w swojej kuchni (jeśli w ogóle będziesz robił sałatkę), ale to wcale nie oznacza, że sałatka na 100% pojawi się na stolę podczas przyjęcia.


    [...]Przy okazji pytanie - czemu 'wywiad z kaliną' jest w dziale 'Tutoriale'?[...]
    Pewnie dlatego, że kolega, który założył wątek chciał się dowiedzieć czegoś na temat obróbki, a lepszego działu ku temu nie znalazł.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sea21 Zobacz posta
    Staram się przewidzieć w jakich barwach będzie(kolor czy BW) na etapie komponowania kadru.
    (za każdym razem ?)
    Po prostu geniusz .


    Wybór 90 z 1000 zdjęć jest starannie przemyślaną taktyką biznesową, ot co. Im czegoś mniej tym większą ma wartość - tak w skrócie przerobiłem jedno z praw rynku. Przecież pozycji rynkowej i legendy nie zdobywa się tylko zdjęciami. To również cała otoczka, blogi, stowarzyszenie, polecanie, ochy i achy na forach ślubnych.

    Podejrzewam, że w tych 910 pozostałych fotografii jest mnóstwo niezłych, jakich by się większość z nas nie powstydziło, może nawet wszyscy. Tylko po co iść w ilość, dokładać sobie pracy. Od jakiegoś czasu dokładnie obserwuję całe zjawisko repoglamour. Ktoś ma po prosu łeb do interesów i talent fotograficzny - obu tych rzeczy w nadmiarze. Nawet wypowiedź Kaliny w tym wątku zalatuje przemyślanym, biznesowym językiem. Tłumaczy krótko, rzeczowo, cierpliwie - jednakże jest w tym nutka ironii i wywyższania się - pokazuje gdzie jest ona, a gdzie "adwersarze". Nie atakując specjalnie nikogo, co ma znamionować dużą klasę.

    Przyznaję: podziwiam to towarzystwo. Za talent fotograficzny, za zmysł biznesowy. Za posiadanie (wychowanie) własnego TWA, które podziwia również słabsze zdjęcia, przy okazji atakując zajadle krytykantów. Sporo Ci ludzie osiągnęli, niezależnie czy są znikąd czy dziećmi bogatych rodziców. Założenie Stowarzyszenia pozwoli im "zmonopolizować" rynek dobrze opłacanej fotografii ślubnej w tym kraju. Większość rynku, poza małym procentem bardzo świadomych klientów, dla których liczą się zdjęcia, nie tylko otoczka (co nie będzie przeszkodą w wyborze kogoś np. ze Stowarzyszenia).
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    [...]Podejrzewam, że w tych 910 pozostałych fotografii jest mnóstwo niezłych, jakich by się większość z nas nie powstydziło, może nawet wszyscy. Tylko po co iść w ilość, dokładać sobie pracy.[...]
    Znasz takie powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego?
    Poza tym, chciałbyś żeby filmy trwały tyle, co nakręcony nań materiał (z reguły na równie wysokim poziomie)? Tylko kto by wysiedział w kinie 10 godzin i przy tym pamiętał od czego film się zaczął?
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    (za każdym razem ?)
    Po prostu geniusz .
    Napisałem że się staram to po pierwsze a po drugie skoro sam focisz to powinieneś o tym wiedzieć. Chyba że klepiesz migawką i a nóż coś wyjdzie
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donkiszot Zobacz posta
    Znasz takie powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego?
    Poza tym, chciałbyś żeby filmy trwały tyle, co nakręcony nań materiał (z reguły na równie wysokim poziomie)? Tylko kto by wysiedział w kinie 10 godzin i przy tym pamiętał od czego film się zaczął?
    Nie przesadzasz? Podajesz jakieś ekstremalne przykłady.
    Chodziło mi o to, że mała ilość dopieszczonych zdjęć jest zabiegiem również biznesowym, a nie tylko wynika z wizji artystycznej. Znam filmy trwające 30 minut i 90 minut, oba świetne.
    Ze zdjęć to myślę, że bez szkody dało by się oddać 130. Ale to jest wybór świadomy.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •