Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    2jka super
    S5PRO, D70s, N80-200Pompa, S30 1.4, N50 1.4, N18-55 VR sb600, SB-80DX
    www.lukfoto.com

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amadeusz Zobacz posta
    Mnie nic do Twoich zdjęć bo to Twoja sprawa jak robisz i co pokazujesz ale również mnie osobiście nie przekonujesz tą świadomością jak to ująłeś. Wydawało mi się, że już mniej więcej coś tam potrafię ocenić, choćby tak po ludzku (amatorsku) na zasadzie odniesienia do tego co sam potrafię zrobić lub tego z czym się borykam nie robiąc poprawnego zdjęcia.
    Zapewne nie każde zdjęcie ma być żyletą itp. ponieważ czasem trzeba łapać "co jest" a tam może tkwić moc. Sam mam w kompie kilka "artystycznych" strzałów i będę ich pewnie bronił ale wiem, że są efektem po części warunków zastanych nie do przejścia bez jakichś dodatkowych akcesoriów fotograficznych i tylko np. przypadkowa cudowna mimika postaci potrafi w fantastyczny sposób uratować obraz...
    Natomiast na tym co pokazałeś teraz i wcześniej widzę tylko poruszone zdjęcia a i kadrowo też nie lepiej.
    To tyle tutułem uzupełnienia. Mam nadzieję, że się nie obrażasz teraz na mnie
    Pozdrawiam.
    Oczywiście, że się nie obrażam. Ani na Ciebie, ani na nikogo innego kto ma swoje zdanie. Na swojej stronie piszę, że fotografia którą robię nie jest dla wszystkich. Nie jest to tylko suchy zapis po to, żeby podnieś wagę swoich zdjęć (o ile w ten sposób można to wogóle zrobić). To niestety jest prawda. Jest mnóstwo ludzi, którzy uznają, że moje zdjęcia są niepoprawne, ruszone i źle skadrowane. To właśnie ta grupa do której nie mówię. Nie jest moim celem zbawianie świata i przekonywanie każdego, że istnieje jedna droga i ja ją właśnie wytyczam na nowo. Świadomość o której mówię, to nie tyle świadomość robienia zdjęcia (często zdjęcia się robi na szybko - nikt mi nie wmówi, że jest w pełni świadomym tematu, kadru, światła i kompozycji w momencie naciskania spustu) ale świadomość obrazu i jego wagi.

    P.S. Poprawność często ogranicza, więc zdarza mi się jej unikać

  3. #23

    Domyślnie

    niektórzy, jak widzę, podchodzą tak samo jak większość młodych par - jak ktoś wyżej napisał, "zdjęcie ładne albo nieładne"... wg mnie powyższe zdjęcia są ciekawe i zwracają uwagę (i fotograf zrobił je świadomie a nie przypadkowo) i chyba o to właśnie chodzi...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Marzec Zobacz posta
    Oczywiście, że się nie obrażam. Ani na Ciebie, ani na nikogo innego kto ma swoje zdanie. Na swojej stronie piszę, że fotografia którą robię nie jest dla wszystkich. Nie jest to tylko suchy zapis po to, żeby podnieś wagę swoich zdjęć (o ile w ten sposób można to wogóle zrobić). To niestety jest prawda. Jest mnóstwo ludzi, którzy uznają, że moje zdjęcia są niepoprawne, ruszone i źle skadrowane. To właśnie ta grupa do której nie mówię. Nie jest moim celem zbawianie świata i przekonywanie każdego, że istnieje jedna droga i ja ją właśnie wytyczam na nowo. Świadomość o której mówię, to nie tyle świadomość robienia zdjęcia (często zdjęcia się robi na szybko - nikt mi nie wmówi, że jest w pełni świadomym tematu, kadru, światła i kompozycji w momencie naciskania spustu) ale świadomość obrazu i jego wagi.

    P.S. Poprawność często ogranicza, więc zdarza mi się jej unikać
    Ok, przyjąłem do wiadomości Jak mi się coś spodoba to napiszę a jak nie to nie
    red light, dark room...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amadeusz Zobacz posta
    Ok, przyjąłem do wiadomości Jak mi się coś spodoba to napiszę a jak nie to nie
    Nie o to chodzi. Ja bardzo sobie cenię zwłaszcza uwagi krytyczne. Nie lubię jednak kiedy ktoś sugeruje, że zdjęcie wystawiłem przypadkowo

  6. #26

    Domyślnie

    2
    N & N

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •