Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Coolscan i Windows 7 64bit

    Witam, czy ktoś ma doświadczenie z odpaleniem Coolscana V pod Windowsem 7 64bitowym ?

    Wiem, że oficjalnie Nikon się wycofał z uaktualnienia sterowników i rzeczywiście system nie wykrywa skanera po zainstalowaniu najnowszej wersji Nikon Scan 4.0.3 na Vistę, ale poszperałem w internecie i okazuje się, że ludzie kombinują. Też więc pokombinowałem i jakoś chodzi, ale niestety czasem się wiesza.

    Jeśli ktoś ma doświadczenie to proszę się podzielić.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yar Zobacz posta
    Witam, czy ktoś ma doświadczenie z odpaleniem Coolscana V pod Windowsem 7 64bitowym ?

    Wiem, że oficjalnie Nikon się wycofał z uaktualnienia sterowników i rzeczywiście system nie wykrywa skanera po zainstalowaniu najnowszej wersji Nikon Scan 4.0.3 na Vistę, ale poszperałem w internecie i okazuje się, że ludzie kombinują. Też więc pokombinowałem i jakoś chodzi, ale niestety czasem się wiesza.

    Jeśli ktoś ma doświadczenie to proszę się podzielić.
    jesteś pewien, że to odpowiedni dział na zadawanie takich pytań??
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  3. #3

    Domyślnie

    Nie, nie jestem pewien, ale pomyślałem że sprawy skanerów najbliższe są użytkownikom sprzętu analogowego. Chyba nie ma działu poświęconego skanerom ?

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie Nikon Scan 4.0.3 (Coolscan IV) + Windows 7 Pro x64 działa całkiem poprawnie bez żadnego kombinowania.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  5. #5

    Domyślnie

    to ciekawe. ja mam home premium, ale czy to może mieć znaczenie ?
    windows nie znajdował sterowników, musiałem zainstalować wersję próbną SilverFast, który obsługuje coolscana pod win 7 64. Dopiero wtedy system wykrył, że skaner jest podłączony i mogłem zainstalować program nikona, tyle kombinacji.

  6. #6

    Domyślnie

    Niedawno stanąłem przed tym problemem po przejściu na nowy system - soft nie widział skanera.
    Trochę poznajdywałem:
    http://photo.net/digital-darkroom-forum/00V5jK
    http://photo.net/digital-darkroom-forum/00Ryck
    http://axelriet.blogspot.com/2009/10...anners-on.html
    Zastosowałem to ostatnie rozwiązanie wymyślone przez niezawodnych ludzi z "bliskiego nam wschodu" i mój 5000ED dzięki temu działa z NikonScan 4.0.3 pod W7 Pro 64bit.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki !
    szkoda, że nikon tak olał sprawę, bo rozwiązanie problemu wydaje się banalne.
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Mam ten sam problem z CoolScan LS 50. Czy jest jakiś darmowy program dla Windows 8?

  9. #9

    Domyślnie

    Rozwiązanie z postu powyżej aktualne dla Windows 8 i 10, tzn. sterowniki do pobrania z zalinkowanej strony a soft to oryginalny NikonScan.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #10

    Domyślnie

    Koledzy nie wiem czy sposób jaki zastosowałem jest skutecznym rozwiązaniem dla skanerów Nikona, ale długo się meczylem z moimi starymi skanerami a dzisiaj pod Win10 pracują bez problemów. Nawet 20-to letnia Minolta Dimage II ktorą skanuję niekiedy slajdy lub negatywy działa jak nowa.
    Spsób postępowania jest banalny, przy instalacji drivera klikam prawym a nie lewym klawiszem myszy i wybieram opcję >Rozwiąż problemy ze zgodnością> i dalsze kliki jak prowadzi system i rozsądek. U mnie w Win10 to działa bez najmniejszych problemów, tak jakby programy 20-cia lat temu były pisane pod Win10.
    Wcześniej wymyślałem różne kombinacje z instalowaniem dwóch systemów, a nawet specjalnego zestawu: stary komputer ze starym systemem Win Xp i starym skanerem. Teraz jednak życie stało się prostsze. Może u Was z Coolscanami też to zadziała, bo czemu ma nie działać?
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •